K elektronice přivedl Ladislava Bednáře tatínek. Nyní vyrábí laboratorní přístroje

„Před revolucí jsem pracoval v kroměřížském výzkumném ústavu obilnářském, kde jsme vyráběli nedostatkové laboratorní přístroje,“ popsal sedmašedesátiletý podnikatel. Vědci z ústavu měli představu, jaký účel by měl přístroj splňovat.

„Předložili nám ji, naše dílna představy přenesla na papír a zkonstruovala přístroj,“ vysvětlil Bednář. Výzkumný ústav se po revoluci privatizoval, tři z pracovníků dílny utvořili sdružení podnikatelů a jejich činnost zůstala dodnes velice podobná.

„Jeden ze spolupracovníků však bohužel zemřel,“ připomněl Bednář, který se po základní škole vyučil soustružníkem a poté vystudoval elektrotechnickou průmyslovku.

„Nyní pracujeme pro zemědělské podniky po celé republice. Ze začátku jsme neměli téměř žádnou konkurenci, ale začínají se objevovat firmy ze zahraničí,“ konstatoval podnikatel.Dodal však, že cizí firmy s nimi v ceně nemůžou soupeřit. „My jsme totiž mnohem levnější,“ tvrdí Bednář.

Ani jeho firmě se však podle něj krize nevyhnula. „Podniky totiž šetří především v nevýrobních oblastech a hlavně na laboratořích a výzkumu,“ míní Bednář.

Svůj odbyt firma staví především na prodejním manažerovi. „Na začátku podnikání jsme uveřejňovali reklamu na nejrůznějších místech a časopisech, ale odezva nebyla téměř žádná. Zúčastnili jsme se prodejních veletrhů, kde jsme se seznámili s naším stávajícím manažerem,“ vyprávěl Bednář.

Prodejce byl prý mezi firmami známý a měl dobrou pověst. „S ním se nám podařilo výrobu doopravdy rozjet. Zjistili jsme také, že není umění vyrobit, ale prodat,“ potvrdil podnikatel.

Ve volném čase relaxuje také s technikou. „Mám rád počítače, internet a sci-fi,“ uzavřel podnikatel.