Do programu se v tomto roce přihlásilo dvě stě sedmdesát neziskových organizací. Grantová komise vybrala v každém z 20 regionů tři nejzajímavější projekty, o čtvrtém rozhodla veřejnost.

Jednotlivé projekty nyní soupeří o finanční podporu veřejnosti. Musí vybrat celkem alespoň 5000 korun, a to minimálně od pěti různých dárců.
Podle výše částky, kterou projekty takto získají, bude rozdělen i finanční příspěvek od Ery, a to podle pravidla: Čím více vyberete od veřejnosti, tím vyšší dar získáte.

Projekt, který veřejnost podpoří nejvíce, získá od Ery 50 tisíc korun, druhý v pořadí 40 tisíc korun, třetí 35 tisíc korun a čtvrtý projekt si odnese 25 tisíc korun. Výběr peněz od veřejnosti začal 13. října a skončí 6. ledna 2016.

Z našeho regionu vám nyní další dva projekty, první jsme představili již před několika týdny.

Neseďte sami, pojezte s námi

Cílem tohoto projektu je, aby důchodci „neseděli sami doma". Často by i rádi někam zašli, ale na vesnici nemají kam a nemají s kým. „Dalším z důvodů, proč jsme tento projekt vymysleli, je i to, že mnozí senioři nemají dostatečné finance, aby si zaplatili celodenní výlet, tak jim je chystáme a na rozdíl od takzvaných šmejdů jim nic neprodáváme," říká Renáta Holešínská ze Společenstva podnikatelů v cestovním ruchu okresu Hodonín.
Dobrovolné srdce

Projekt Dobrovolné srdce je zaměřený na práci s dobrovolníky v rámci Oblastní charity Hodonín. Dobrovolníci docházejí do charitních zařízení, kde pomáhají, komunikují s klienty služeb a motivují je k aktivnímu trávení času. „V naší lokalitě jde o jedinečný projeekt," říkají zástupci Oblastní charity Hodonín.

S jednotlivými projekty se díky videomedailonkům mohou zájemci blíže seznámit na www.erapomaharegionum.cz. Zde můžete favorizované programy rovnou také podpořit. (P. R.)