V oblasti vytváření rozmanitých účesů se Formánková pohybuje už od dětství. Na kariéru podnikatelky se dala v roce 1991. „Hlavní motivace k tomuto povolání pochází už z dob holčičích snů. Můj dědeček vlastnil velké kadeřnictví, takže v podstatě i nyní prožívám neustále svůj dětský sen,“ vypráví s úsměvem Formánková.

Vzpomíná také na počátky své živnosti. „Poté, co mě manželův tatínek vnukl myšlenku tvrdě se do toho pustit, jsem si udělala živnostenské oprávnění,“ podotýká. Z podnájmu v centru města se postupně vypracovala a vybudovala si vlastní kadeřnický salon v Kroměříži. S jeho vedením ji vydatně pomáhá její manžel. „Některé z povinností přešly na mě, jako například management a marketing. Je pořád co dělat, je to tvůrčí práce,“ tvrdí Milan Formánek, který měl sice v dětství o své budoucnosti jiné představy, ale nyní je spokojený.

Eva Formánková každoročně vytváří účesy i slavným českým modelkám

Kadeřnictví manželů Formánkových dostalo před čtyřmi lety jako jediné v kraji prestižní označení Euro salon.
„Získávají ho ti, kteří splní určité podmínky od firmy Wella,“ vysvětlil Formánek a přidává ještě jeden úspěch. „Před lety nás oslovil majitel kroměřížské reklamní agentury, abychom zastřešovali přehlídku Top modu, alespoň tedy co se týče vizáže modelek, které na akci předvádějí,“ dodává.

Podnikání manželům zabírá prakticky celý den. I přes plnou vytíženost si ale udělají čas i na jiné aktivity.
„Věnujeme se rovněž focení do odborných módních časopisů a zúčastňujeme se nejrůznějších kadeřnických soutěží,“ uzavírá vyprávění Milan Formánek s tím, že před pár dny se vrátili z Říma, města módy, kde čerpali nové inspirace pro svou činnost.
A na co je dnes Eva Formánková nejvíc pyšná? Na pracovní tým kolegyň, kterým prý patří také velký dík.