Komu se nechce vyzvednout například léky z lékárny, jídlo z oblíbené restaurace nebo kabát z čistírny, nemusí zoufat. „Od toho jsem tady já. Kromě toho doručuji také balíčky a dárky z jednoho místa na druhé,“ upřesňuje Lenka Sýkorová. Její nejčastější zákazníci jsou prý lidé, kteří chtějí překvapit své blízké. „Nabízím také anonymní roznášku, která je velmi oblíbená. Pokud chce někdo obdarovat svého známého a nechce, aby o tom věděl, zavolá mi a já už se o to postarám,“ doplňuje.

A jak říká sám slogan – ze stolu na stůl, z hodiny na hodinu, kilo za kilo. „Cena je závislá na hmotnosti zásilky, která nesmí přesáhnout pět kilogramů,“ uvádí majitelka.

Jak už napovídá název firmy, buď chodí pěšky, nebo jezdí na kole a ve výjimečných případech využije městskou hromadnou dopravu. Klienta vždy informuje o času doručení zásilky i reakci obdarovaného. Nápad začít podnikat nosila v hlavě Lenka Sýkorová už dávno. „Odhodlala jsem se k tomu až tehdy, když jsem začala být nespokojená ve svém zaměstnání,“ vzpomíná. „Všude ve městech jsem viděla běhající kurýrní poslíčky a řekla si, proč to nezkusit i ve Zlíně. Sídlí tady spousta firem a navíc mi nahrála neuspokojivá dopravní situace na trase Zlín – Otrokovice,“ popisuje majitelka své začátky před rokem a půl.

Lenka Sýkorová roznáší zásilky pěšky nebo na kole. Auto vůbec nepoužívá

Pomocnou ruku jí podalo Asistenční centrum Obchodní a hospodářské komory ve Zlíně, které zaštiťuje projekt Pomáháme ženám podnikat. „Tam mi poradili hlavně s legislativou a nasměrovali mě dál,“ vysvětluje Sýkorová.

„Původně bylo mým cílem mít několik stálých klientů, větších společností a samozřejmě naučit využívat kurýrní služby i obyčejné lidi. Dělali by si vzájemně radost a já bych jim to mohla zprostředkovávat. A to se mi podařilo,“ libuje si majitelka.

Lenku Sýkorovou je možné potkat nejen při roznášce, ale také v prodejně domácích potřeb ve Zlíně, kde stále pracuje jako prodavačka. „Při podnikání mám i stálé zaměstnání, samotnou živností bych se neuživila. Ale přestože zakázek není mnoho, baví mě to a dělám to pro radost,“ říká.
A jak jde skloubit dvě práce dohromady? „Jednoduše,“ vysvětluje majitelka. „Balíčky rozvážím před začátkem pracovní doby kolem osmé ráno, v polední hodinové pauze nebo až skončím. Přes prázdniny mi pomáhá i devatenáctiletá dcera,“ sděluje.