Před čtyřmi lety nezaváhaly a využily možnosti pronajmout si tamní koupaliště. Nepřišly však k hotovému a rozhodně se nedá říct, že by jim padali pečení holubi do úst. Na začátku jejich podnikatelského úsilí je čekal prolog v podobě rekonstrukce pronajatého areálu.

„S nápadem vlastně přišla Jitka. Udělaly jsme rodinnou poradu a rozhodly se jít do toho po hlavě. Když jsme koupaliště poprvé uviděly, bylo v dezolátním stavu,“ vzpomíná na podnikatelské začátky Němcová.

Rodiny obou žen se tedy ihned pustily do práce a začaly s kompletními úpravami omítek a nákupem potřebného vybavení. „Zpočátku toho bylo opravdu hodně. Nové police a vybavení kuchyňky, nákup zahradního nábytku. Byla nutná i nová fasáda, natírání laviček a houpaček anebo podsévání trávníku. Zkrátka všechno, co je nyní návštěvníkům k dispozici,“ prozrazuje Jitka Hartmanová.

Zároveň upozornila, že provozování koupaliště nemají jako hlavní pracovní úvazek. Obě chodí do zaměstnání a v plaveckém areálu jim pomáhají jejich děti a brigádníci. Na sezonu je podle nich potřeba se dobře připravit a před otevřením například natřít bazén, což zaměstná všechny jejich kamarády a známé.

Za čtyři roky vymyslely podnikatelky celou řadu vylepšení, která také zrealizovaly. Opravily plot areálu, investovaly do sítě na volejbal nebo pořídily pingpongový stůl. U dětského bazénku nechaly postavit dřevěný domeček, přikoupily stojany na kola i nový stánek na čepování piva a sodovek.

„Tím se oddělilo pití od jídla, které prodáváme v bufetu. Vevnitř se předtím tvořily velké fronty, takže nyní už lidé čekají mnohem kratší dobu,“ zmínila Němcová.

Každoročně také před otevřením koupaliště vymýšlejí, o co rozšíří nabídku občerstvení, jaký druh zmrzliny koupí či jak ještě více zajistí bezpečnost, aby nedocházelo k úrazům.

Sezonu vždy začínají Dětským dnem, který pořádají spolu s městem Kunovice. Organizují noční koupání, country večer, diskotéku, opékání i turnaj ve volejbale.

„Mnoho návštěvníků k nám láká také desetimetrová skákací věž a skluzavka. Počasí nám zatím sice moc nepřálo, ale i když je pod mrakem, nikdy nezklamou děti. Každý rok doufáme, že to příští léto bude slunečnější,“ dodává Hartmanová.