Kroměřížský podnikatel se už šestnáct let věnuje oboru zahradnictví.
K této živnosti se ovšem dostal oklikou.

„Po vyučení jsem pracoval řadu let v kroměřížském PAL-­Magnetonu v technické funkci. Po revolučních listopadových událostech jsem se pustil do podnikání a už jsem u toho zůstal,“ vzpomínal podnikatel.

Od samotného začátku své zahradnické kariéry spravuje provozovnu v Postoupkách, místní části Kroměříže. Letos se mu tam povedlo vybudovat vazárnu věnců a kytic.

Kroměřížský podnikatel se šestnáct let věnuje zahradnictví a stavebním úpravám sadů dle přání zákazníků

Postoupky jsou jeho největší provozovnou, nikoliv však jedinou. „Svoji činnost jsem před jedenácti lety rozšířil v prodejně květin na kroměřížském hřbitově a před pěti let i v obchůdku na hřbitově v Hulíně,“ jmenoval živnostník.

V Kašíkově zahradnictví pracovníci pěstují převážně takové rostliny, které se dají usušit a použít do různých vazeb.
Kromě toho se věnuje Jiří Kašík také realizaci zahrad. Se svými zaměstnanci dokáže zákazníkům provést v zahradách i menší stavební úpravy.

„Provádíme stavby opěrných zídek nebo plotů, pokládáme chodníky. Pokud má zákazník zájem, založíme mu nový trávník a věnujeme se pak i jeho následné údržbě,“ popsal zahradník. Jako pro správného obchodníka je i pro něj zákazník pánem a dokáže mu vyjít vstříc ve všech požadavcích.

Jeho zaměstnanci například připraví během pár hodin na požádání smuteční vazbu věnců a kytic přesně podle představ klientů.
„Kromě bohatého sortimentu v obchodech pomáháme lidem, pokud si třeba nevědí rady s likvidací okrasných stromů a keřů. Tuto službu jim poskytujeme v předdušičkovém období zcela bezplatně. Seřezáváme a omlazujeme přerostlé rostliny,“ dodal podnikatel, který se snaží svoji zahradnickou živnost stále rozvíjet.