Krajský soud v Brně však podle ČTK reorganizační plán zamítl. "Spolumajitel společnosti sdělil, že NWT zvažuje další postup. Firma na sebe podala insolvenční návrh loni 12. října, když se dostala do potíží kvůli rostoucím cenám energií, které přeprodávala," píše ČTK.

Agentura uvádí, že do insolvenčního řízení se přihlásilo 603 věřitelů 618 pohledávek, část z nich ale nebyla uznána. Přihlášené pohledávky dosáhly 1,682 miliardy korun.

V ulici Čs. armády v Kroměříži začíná v pondělí 30. října oprava vodovodu.
Vodaři začínají s opravou vodovodu v ulici Čs. armády. Motoristy čeká omezení

„Dle našeho názoru jsme předložili nejlepší dosažitelné řešení, které si získalo podporu absolutní většiny věřitelů. Rozhodnutí soudu ale respektujeme. Z pohledu NWT nyní zvažujeme další postup,“ uvedl pro ČTK Jan Čermák za Servis-24, který je spolumajitelem firmy.

Soudkyně Renáta Maixnerová podle ČTK v usnesení mimo jiné uvedla, že v reorganizačním plánu nejsou řádně uvedené všechny pohledávky za majetkovou podstatou. Měla i další výtky.

Odvolaný starosta Holešova Rudolf Seifert.
Vzal bývalý starosta právem odstupné? V Holešově se rozhořel spor

O úpadku společnosti NWT a.s., která byla nucena po třiceti letech fungování přistoupit k reorganizaci, rozhodl na podzim loňského roku krajský soud v Brně. Deník o tom již dříve přinesl zprávu. Cílem plánu reorganizace je zachovat životaschopné projekty, udržet stávající zaměstnanost a uspokojit věřitele.