První profesionální angažmá získal během praxe. Pracoval na programování pro vyhodnocení statistik zlínské Barum rally. Programátorem na plný úvazek se stal na začátku 90. let. „Bylo to dynamické období plné velkých projektů v tehdy začínajících, ale dnes už docela prestižních zlínských IT firmách, například Horry nebo CGC consulting. Od začátku jsem se soustředil na obchodní a firemní software a tomu jsem prakticky zůstal věrný dodnes,“ říká.

Asi před deseti lety se více zaměřil na využití internetu. „Mou první významnou profesionální aplikací byl komplexní šachový portál chess.hogan.cz, na kterém se odehrálo 293 396 partií,“ sděluje podnikatel.

Nyní je jednatelem agentury poskytující podnikatelům firemní web na klíč a marketingový servis

V roce 2001 založil společnost s ručením omezeným STUDIO 9 – Internet ve službách podnikavých. „V začátcích se mnoho lidí na vývoj a prodej internetových aplikací pro byznys dívalo skepticky,“ vzpomíná. Začal s programováním webshopu, což jsou internetové obchody, a s tímto produktem se mu dařilo.

„Každý obchodník, který má pro internet vhodný sortiment a který ví, co chce, dříve či později narazí na potřebu nabízet a prodávat své zboží přes internet,“ konstatuje. Bezprostředně poté vyvinul také takzvaný CMS systém, který v nabídce produktů nazývá webManager.

„Jde o původní univerzální publikační systém pro okamžitou aktualizaci webu,“ upřesňuje.
Z původně osamělé práce programátora se v letošním roce stal David Rychlý jednatelem malé agentury.

Kromě webu pro podnikatele na klíč firma poskytuje také zázemí grafického studia se zaměřením na web, profesionální fotoateliér a kompletní grafickou přípravu pro tisk.

Největším vzrušením pro Rychlého jsou takzvané nestandardní projekty. „To znamená, že klient přijde s požadavkem, který se zdá být neřešitelný anebo je řešitelný jen velmi vzdáleně. My ale představu seriózního podnikatele nikdy neodmítáme. Důkladně ji zanalyzujeme a nakonec vždy vymyslíme vyhovující řešení. Nazval bych to uspokojení ze zdolání vysokohorského vrcholu,“ usmívá se Rychlý.

Dobře odvedená práce podnikatele těší. „V okamžiku, kdy uživatel klikne myší na tlačítko a v tu ránu se v logistickém centru začne plnit kamion zbožím, aby vyrazil k odběrateli. Když všechno funguje, bývám spokojen stejně jako všichni kolegové a v neposlední řadě i náš klient,“ uzavírá.