Ocenění, které uděluje nadace Fundación Imagen de Chile získala holešovská firma za inovativní projekt Enceladus, který je zaměřený na životní prostředí a zadržování vody v krajině.

„Je to pro nás obrovská pocta a uznání našeho dlouholetého snažení a boje s větrnými mlýny,“ komentoval už dříve vítězství v soutěži jednatel oceněné společnosti Satturn Holešov Jaromír Tomšů.

„Pro mě osobně je to dosažení vrcholu, o kterém jsem nikdy ani nesnil. Toto jsou události, které nás pohánějí vpřed a dávají nám energii pro další boj s byrokracií,“ dodal Tomšů.

Není to první ocenění

Projekt Enceladus – systémová telemetrie pro obecní soustavy domovních čistíren a odpadních vod získal už dříve řadu ocenění v celostátních soutěžích jako například Inovace roku 2019 a Vizionář 2019.

Cenu Magalhãesova průlivu za inovace a objevy se světovým dopadem obdrží firma Satturn Holešov 7. září v prostorech velkého sálu holešovského zámku. Cena bude udělena u příležitosti 500. výročí prvního obeplutí zeměkoule portugalským mořeplavcem Fernão de Magalhãesem.

Slavnostního ceremoniálu se kromě velvyslanců a předsedů Senátu a Poslanecké sněmovny zúčastní i představitelé z Evropského parlamentu, Poslanecké sněmovny a Senátu ČR, Zlínského kraje, města Holešova a Krajské hospodářské komory Zlínského kraje.