„Mohu jen konstatovat, že společnost Rovina v čele se Zdeňkem Zlámalem je jedním z potenciálních zájemců. Prodej Magnetonu je ale stále ještě zablokován. Nejsou totiž například dořešeny problémy s ochrannými známkami,“ konstatoval insolvenční správce podniku Magneton Petr Bernátek.

Zdeněk Zlámal, který je předsedou představenstva Roviny Hulín a zároveň také působí jako člen představenstva a majitel fotbalového klubu Hanácké Slávie Kroměříž, možné vlastnictví známé společnosti nepopírá, ale ani přímo nepotvrzuje.
„Naše společnost se stala zajištěným věřitelem a vlastní části technologie podniku. K tomuto kroku jsme se mimo jiné rozhodli také na základě zjištění skutečnosti, že mezi zájemci o společnost jsou i tací, jejichž projekt je založen na ukončení hlavní výroby,“ vyjádřil se ve čtvrtek pro Deník Zlámal.
Pro možnou koupi firmy si jeho společnost nechává zpracovávat analýzu. „Jsme přesvědčeni, že po restrukturalizaci má na to, aby si udržela hlavní výrobu a tudíž i zaměstnanost,“ uzavřel Zlámal.

Magneton se zhruba od počátku letošního roku potýká s důsledky finanční světové krize, v červnu byl ve firmě zjištěn úpadek, následně byl ustanoven insolvenční správce, několik měsíců je už firma v konkurzu.