STROVOLOS – ZUBŘÍ 24:22 (13:10)

První zápas 25:32, postoupilo Zubří

Házenkáři Zubří si postup museli vydřít v úmorném vedru. V Nikósii ve více než třicetistupňovém dusnu odehráli Valaši mimořádně těžký zápas. Kypřané svou rozměrově menší a hlavně neklimatizovanou halu zcela uzavřeli a chtěli soupeře ze střední Evropy usmažit. „Jsme přesvědčeni o tom, že to tak dělají. Měli jsme o tom zprávy od jednoho českého hráče, co hrál na Kypru, že je to součást jejich taktiky,“ prozradil zajímavost k utkání trenér Zubří Jiří Kekrt.

Hned od prvních minut domácí borci nasadili k trháku a málem vymazali slibný náskok Zubří z prvního souboje. „Soupeř na nás pořádně vlétl a v 15. minutě vedl již o pět branek. Do poločasu se nám naštěstí podařilo stáhnout na tři branky, to bylo důležité,“ uvedl trenér Kekrt.

Po změně stran si stále udržovali mírný náskok Kypřané. Na takový rozdíl jako v úvodu zápasu se již však nedostali. „V 57. minutě jsme dokonce vedli 22:21 a tím bylo prakticky rozhodnuto. Sice jsme si zase neodpustili trošku horší závěr a díky tomu vyhráli domácí, ale celkově můžeme být rozhodně spokojeni. Určitě musím pochválit hráče za dobrou morálku a bojovnost. Byl to těžký zápas v nezvyklých klimatických podmínkách a postup si vybojovali zaslouženě,“ radoval se kouč Kekrt.

Zubří: Malina, Orság – Kichner 1, Plšek 1, Pernica, Titkov, J. Hrstka 6, Randýsek 1, Říha 1, M. Hrstka 1, Jurka, Číp 3, Mika, Š. Krupa 8/3. Rozhodčí: Bonifert, Olah (oba Maďarsko). Sedmimetrové hody: 5/1 – 3/3. Diváci: 350. (mha)