Pro Karvinou to byla první prohra v nové sezoně. Zubřané tak zvládli na jedničku zápas, který byl generálkou na nadcházející víkend, kdy odehrají v Norsku první zápas druhého kola Poháru EHF proti týmu Drammen HK.

ZUBŘÍ – KARVINÁ 23:22 (12:11)

Utkání dvou velkých rivalů a elitních týmů české extraligy začalo minutou ticha na uctění památky nedávno zesnulého trenéra Ivana Haraše, který ve své bohaté kariéře vedl týmy Zubří i Karviné. Pak už se na palubovce rozhořela spíše tvrdá házenkářská bitva, než pohledná házená plná gólů. Oba sokové se drželi stále na dostřel a ani jedno z družstev si nevytvořilo nijak zásadní náskok.

V poločase vedli domácí o jedinou branku a podobně vyrovnané to bylo i ve druhém dějství. Jedinkrát se Zubří odpoutalo na čtyřbrankový rozdíl (39. – 17:13). Jenže stačila chvilka nepozornosti a Karviná během pouhých tří minut manko zcela smazala. Do koncovky se šlo za zcela vyrovnaného stavu a bylo to pořádné drama. Domácí, kterým v poslední čtvrthodině chyběl kvůli třetímu vyloučení a následné červené kartě Stržínek a kvůli zrěněné kolene i Bechný, zvládli vypjatý závěr lépe. Podařilo se jim na začátku 57. minuty odskočit na 23:21, na což už stihli Slezané odpovědět jen jednou. Poslední půlminutku drželo míč v moci Zubří a dobrou mezihrou nenabídlo soupeři šanci na srovnání.

Byli to tak právě Valaši, kteří se mohli radovat z cenných dvou bodů, které s velkou pravděpodobností ponesou i do nadstavby, která bude následovat po základní části. „Hráči prokázali ohromnou vůli po vítězství. I po červené kartě Stržínka a zranění Bechného se dokázali se soupeřem poprat a v závěru jsme hlavně bojovností urvali vítězství, které je pro nás velmi cenné,“ radoval se ze skalpu úřadujícího mistra trenér Zubří Jiří Mika. Ten sice našel na výkonu svých svěřenců rezervy, které ale zcela odmazali nezdolnou bojovností. „Měli jsme určitá slabší místa, především v útoku. Ale někdy je lepší vítězství po výkonu, kdy se moc nedaří, než hrát dobře a smolně prohrát. Musím poděkovat všem hráčům, ať už nastoupili na jednu minutu nebo tam byli celý zápas, za obrovskou a příkladnou bojovnost, která dnes rozhodla v náš prospěch“ dodal spokojený kouč vítězů.

Přestože byla Karviná blízko a na vyrovnání si mohla skoro sáhnout, odjela z Valašska bez bodu. I lodivod Baníku Josef Hanták přikyvoval, že zápas rozhodla větší vůle a bojovnost tiberských mladíčků. „Domácí o vítězství ohromně bojovali a vyplatilo se jim to. V určitých chvílích se mi zdálo, že měli více touhy po vítězství, než někteří naši hráči,“ hodnotil duel kouč Karviné.

Zubří: Malina, Orság – Stržínek 7/1, Hrstka 1, Randýsek 1, Šustáček, Jurka 3, Dědek 1, Bechný 6/4, Mika 1, Horký 3, Mézl, Ondřej. Karviná: Drápal, Lefan – Hanisch, Vančo, Sliwka 1, Heinz 1, Chudoba 2, Balwas, Hanták 2, Kružík, Mrózek 7/7, Petrovský 4/1, Kalous 3, Lyžwa 2. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 6/5 – 8/8. Vyloučení: 6:4. Červené karty: 45. Stržínek (Zubří). Diváci: 800. Sled: 0:1, 4:2, 7:5, 10:8, 14:12, 17:13, 17:17, 19:19, 21:21, 23:21.

1. Plzeň 3 3 0 0 87:75 6
2. Třeboň 3 2 0 1 89:75 4
3. Karviná 3 2 0 1 83:73 4
4. Hranice 3 2 0 1 76:68 4
5. Zubří 2 2 0 0 51:46 4
6. Jičín 3 2 0 1 71:68 4
7. Královo Pole 3 1 0 2 90:86 2
8. Přerov 3 1 0 2 80:77 2