,,Soupeře dobře známe, ale favotitem této partie jsou hosté. Ovšem my jsme zlínští florbaloví lvi a o postup dál určitě zabojujeme," slibuje domácí sekretář Jan Krkoška, který si je vědomý, že jeho kolektiv čeká těžké utkání.

,,Na začátku zápasu vsadíme na vyčkávací taktiku. Ve střetnutí se budeme však snažit hlavně prodat naše bohaté zkušenosti. Nicméně o výsledku asi rozhodnou brankáři a také skutečnost, které z družstev bude mít v klíčových momentech víc sil," předpokládá Krkoška.

Ten v zápase chystá pro svého protivníka z Hané jedno velké překvapení. ,,Poprvé na nás nastoupí forvard Jaroslav Vaněk. Naopak na dovolené je Marti Krkoška," prozradil zlínský sekretář.

,,Lvi ze Zlína jsou černým koňěm poháru. Ovšem s novým družstvem na florbalové mapě, jehož oporami jsou bývalí extraligisté z Otrokovic bratři Krkoškové, Stavjaník,Vaněk, Valčík a hlavně Matěj Koňařík, nebudeme hrát pasivně. Naopak aktivním pojetím se budeme snažit vnuti soupeři náš ofenzivní herní styl. A pokud dokážeme eliminovat útočnou sílu domácích, tak nejsme bez naděje na dobrý výsledek," věří svému kolektivu holešovský kouč Jaroslav Fuksa. Ten se však v prestižním duelu bude muset vypořádat s absencí pěti hráčů základní sestavy.

,,Zranění nohy na zlínskou plochu nepustí obránce Nepraše a univerzála Vysloužila. Pracovní povinnosti musí plnit forvard Mikšík, ze studijních důvodů nenastoupí další útočník Trčka a s rodinných důvodů nebude k dispozici bek Svozil," vypočetl Fuksa. (hot)