ZLÍN - BANSKÁ BYSTRICA 28:25 (13:14)

Třetí celek uplynulé sezony slovenské části mezinárodní soutěže utrpěl v úvodním dějství nečekaně vysoký debakl 20:31 v hale nováčka z Jindřichova Hradce, kde mu scházely tři zraněné hráčky a legionářky, které neměly vyřízený přestup. Do Zlína však dorazila Banská Bystrica kompletní.

„Poznamenalo nás to. Když holky viděly, s čím k nám soupeř přijel, lekly se,“ přiznal Amberský. Jeho svěřenkyně tak ve dvacáté minutě prohrávaly 6:10 a zdálo se, že proti zkušenému družstvu hostí nebudou mít šanci na úspěch. Ještě do přestávky však domácí hráčky snížily na rozdíl na jediné branky a po změně stran skóre otočily.

Svěřenkyně trenéra Luboše Amberského se ve druhém kole interligy házenkářek vytáhly

Velký podíl na tom měla i novicka ve zlínském drese teprve osmnáctiletá Brandová, která přišla těsně před zápasem na hostování z prvoligové Jiskry Otrokovice. Urostlá Brandová se ve druhé půlce postavila místo Budayové do obrany a ostrá spojka domácích, která se nedávno vylízala ze zranění, šetřila síly do útoku.

„Zpřesnili jsme hru, začala nám fungovat defenziva a dávali jsme branky z rychlých brejků,“ pochvaloval si Amberský. Právě Budayová byla se sedmi trefami nejlepší domácí střelkyní ze hry. Ještě o jeden gól více měla na svém kontě Růčková, která proměnila čtyři sedmičky.
„Vzhledem k výhře Jindřichova Hradce jsme museli Banskou Bystrici také porazit. Vítězství nad takovým soupeřem je pro holky psychickou vzpruhou do dalších utkání,“ doplnil Luboš Amberský, jehož výběr tuto sobotu zajíždí na palubovku Slavie Praha.

Nejvíc branek: Růčková 8/4, Budayová 7, Grolichová a Češková po 3 - Vidiečanová 11/2, Lapinová, Malenovičová, Gagyiová, Szabová po 3. Rozhodčí: P. Novák, Kohout. Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/1. Vyloučení: 3:6. Diváci: 100.
Další výsledky: Nitra - Michalovce 20:35, Písek - Slavia Praha 29:29, Štart Bratislava - Šaľa 25:20, Trenčín - Olomouc 24:19, Veselí nad Moravou - Jindřichův Hradec 28:16.