Druhé místo vybojoval časem 1:22:42 reprezentant Rocktechniku Triatlon Ivo Vrba, bronzovou příčku obsadil šestačtyřicetiletý přerovský veterán Jaroslav Hýzl (1:24:50). Z regionálních triatletů se v konkurenci 153 mužů do první desítky výsledkové listiny vešli Petr Veselský z pořádajícího Aspotu Hulín (1:25:12), šestý skončil Radomír Bursa (Titan SC Zlín, 1:25:18) a devátou pozici bral další zástupce hulínského Aspotu Tomáš Neradil (1:26:16).

,,Mojí nejsilnější disciplínou bylo plavání. Po pobytu ve vodě jsem byl pátý a i když jsem pak měl až čtrnáctou nejlepší jízdu na kole a dvanáctý nejlepší výkon v běhu, páté místo jsem udržel až do cíle," uvedl po vyhlašování výsledků nejúspěšnější regionální triatlet v letošním Hulmenovi Petr Veselský. ,,Závod měl tradičně vynikající organizaci i atmosféru. Ve větrném počasí se míchalo pořadím zejména při cyklistice. Já jsem byl po plavání dvacátý, ale na kole jsem se propracoval na čtrnáctou příčku. Druhým nejrychlejším běžeckým časem dne se mi v závěru podařilo posunout až na konečné šesté místo. V kategorii veteránů jsem však skončil druhý za Jaroslavem Hýzlem," svěřil se druhý nejlepší regionální triatlet v mužském závodu Radomír Bursa. Toho ovšem mrzí, že na bronzovou příčku v absolutním pořadí mu chybělo zdolat pouhých osmadvacet sekund.

Žen se na startu v Hulíně sešlo devětadvacet. Mezi nimi se podle očekávání zviditelnila lukovská nositelka barev Cyklogatu Malenovice Jana Žaludková (na snímku), která letos vyhrála časem 1:30:30 a tím rovněž dosáhla na zlatý hattrick v Hulmenovi. Druhou příčku obsadila se ztrátou šesti minut a osmadvaceti sekund Natálie Šťastná (Nalika Team), třetí místo si do Brna odvezla Hana Petrůjová (1:37:47). Zlínská Helena Kotopulu (Zorba Team) doběhla v čase 1:37:52 čtvrtá a Petra Vybíhalová (Titan Trilife Zlín, 1:38:03) skončila pátá.
,,Pomalé plavání jsem tradičně musela sjíždět na kole. Foukalo mi do zad, proto jsem jela rychle. Ovšem téměř celou trať jsem absolvovala sama, takže jsem si pořádně mákla. V závěrečném běhu už jsem běžela uvolněně a podle pocitu i dost svižně. K mému překvapení byl ale můj běžecký čas pomalejší," divila se suverénní ženská vítězka Jana Žaludková. ⋌ (hot)