„Výsledek byl pro nás krutý,“ posteskl si Jiří Mičola, který vede Zlín v posledních dvou kolech podzimní části.

„Pro hosty je to opravdu kruté, ale naše výhra byla zasloužená,“ souhlasil a poznamenal trenér vítězné Bystřice p. H. Martin Žůrek.

Utkání se zlomilo deset minut po přestávce, kdy předtím hosté několikrát dokázali smazat náskok protivníka.

„Bránu zavřel mladý reprezentační brankář Šimon Mizera. Třebaže jsme nehráli v útoku špatně, náš zkušenosti teprve sbírající mladý tým si na něm vylámal zuby a ve zbytku času ztratil sebevědomí a jistotu,“ označil za klíčové trenér s třemi body předposledního, devátého celku soutěže.

„Všichni jsme čekali více, ale současný stav je odrazem reality. Všichni ale věříme, že se zachráníme,“ dodal odhodlaně Mičola.

Zato v Bystřici panuje spokojenost. Závěrečná dohrávka v Hustopečích určí tým, který přezimuje na bronzové příčce.

„Snad nás Zlín nastartoval. S rozehranou sezonou jsme spokojení, ovšem herní rytmus soutěže je hodně nepovedený. Změny pět minut po dvanácté v extralize jsme paradoxně odskákali v naší soutěži. Není snadné se při tolika volných losech dostat se do tempa,“ postěžoval si bystřický trenér Žůrek, který současně úspěch v derby nepřeceňuje.

„Rozhodla naše zkušenost. Zlínu navíc u nás chyběly opory Lefan s Kočím. Jde znát, že u nich probíhá generační obměna kádru, který bude sklízet ovoce někdy za tři čtyři roky,“ odhaduje na dálku zkušený trenér Bystřice Martin Žůrek.