Letos na Holešovsku znovu přivítají bývalou skvělou reprezentantku Československa ve vrhu koulí atletku Helenu Fibingerovou. Ta je v Prusinovicích patronkou závodu, který také v sobotu 24. února odstartuje.

Helena Fibingerová je rodačkou z Víceměřic na Prostějovsku. Jejími rodiči jsou manželé Fibingerovi, kteří pochází z Uherského Brodu.

Fibingerová s atletikou začínala ve Zlíně, tehdy v Gottvaldově. V kariéře ve vrhu koulí vybojovala spoustu vynikajících úspěchů.

Na mistrovství světa v Helsinkách v roce 1983 získala zlatou medaili. Na olympijských hrách v Montrealu v roce 1976 skončila na bronzové pozici.

Hokejista Kroměříže Petr Jurča.
Zkrat kanonýra v krajské lize: Úderem na hlavu poslal protihráče do nemocnice

Na mistrovství Evropy brala dvakrát stříbro a to v roce 1978 v Praze a v roce 1982 v Aténách. Na evropském šampionátu získala ještě v roce 1974 v Římě bronz.

Na halovém mistrovství Evropy vybojovala mezi roky1973 až 1985 osm zlatých a tři stříbrné medaile. Je také 15násobnou mistryní Československa. Na halovém mistrovství Československa slavila 14 titulů.

,,Helena Fibingerová je stále držitelkou ženského halového světového rekordu. Výkon 22,50 dosáhla 19. února 1977 v Jablonci nad Nisou,“ upozorňuje ředitel závodu Ondřej Němec.

Start 31. ročníku Rohálovské desítky v Prusinovicích, který je letos Mistrovstvím České republiky veteránů v silničním běhu, je v sobotu 24. února před místním kulturním domem, ve 12 hodin.

Online přihlášky do závodu jsou do pondělí 19. února za zvýhodněné startovné 300 Kč. Ženy nad 60 let a muži nad 65 let zaplatí 200 Kč. Pokud se nenaplní limit 500 startujících, tak bude možné ještě se přihlásit v den závodu u prezence, kdy bude startovné 400 Kč.

Veškeré informace jsou na webu: www.rohalovskadesitka.cz.