,,Na chomýžské střelnici se soutěžilo ve střelbě na 2 x 25 terčů. Šest nejlepších střelců postoupilo do finále. V něm se střílelo na 1 x 25 terčů. Soutěž byla od začátku do konce zajímavá. Po odstřílení 2 x 25 terčů postoupili do finále Michal Vrána se 49 zásahy, Pavel Krčma měl 44 zásahů, Zdeněk Dohnal a Oldřich Ponížil se 42 zásahy a Zdeněk Klesnil s Václavem Bastlem se 41 zásahy,“ prozradil jeden z pořadatelů závodu Petr Očadlík.

Vojtěch Neradil (PSG Mechanix) zvítězil v 10. ročníku bikemaratonu Stanion Hostýnská 50ka. Druhé místo obsadil Jan Zatloukal, který do cíle dojel se ztrátou 2 minut a 27 sekund, bronzovou příčku vybojoval Filip Konečný (oba Nutrend Specialized Racing, 1:4
FOTO: Favorité na trati zabloudili! Hostýnskou padesátku vyhrál Vojtěch Neradil

Po finálové položce se z prvního místa radoval díky 68 zásahům Michal Vrána, stříbrnou pozici vybojoval Zdeněk Dohnal se 62 zásahy, třetí příčku obsadil Oldřich Ponížil, který sestřelil 60 holubů, čtvrtý byl Zdeněk Klesnil (59 zásahů), pátý skončil Václav Bastl (58 zásahů), šesté místo bral Pavel Krčma (56 zásahů).

V Chomýži se konal také otevřený závod o přeborníka Mysliveckého sdružení Křídlo. Ten vyhrál Oldřich Ponížil.

Letošního závodu v americkém trapu v Chomýži se zúčastnilo celkem 39 střelců. Z toho byly 3 ženy.

Lubomír Hotař