ATLETIKA

V sobotu dopoledne se v Přílukách koná šestý letošní zlínský dvoumílový běh

Zlín – Už šestý letošní zlínský dvoumílový běh pořádá v sobotu klub Sri Chinmoy Marathon Team Zlín. Ten se koná v tradičním prostředí na tradiční trati rozložené do dvou okruhů v Přílukách. 3,2 kilometru dlouhý závod startuje před budovou Madal Bal. Na stejném místě je i cíl. Zváni jsou muži i ženy všech věkových kategorií. Pro děti bud připravený 800metrový závod.

 Loni v červnu Běh na 2 míle ve Zlíně v mužích vyhrál v čase 10:28 domácí Svatopluk Janečka. Mezi ženami vybojovala první příčku Lucie Javorová z Hvozdné (Valachbajk Team, 13:45).

CYKLISTIKA

Bike maraton Hradní okruh v Brumově rozhodla Silvie Zvonková dva kilometry před cílem

Brumov – Regionálním ženám se dařilo v 16. ročníku bike maratonu Hradní okruh v Brumově. 52 kilometrů dlouhý závod rozložený do dvou okruhů, který měl převýšení 1400 metrů, v kategorii Elite vyhrála Silvie Zvonková. Reprezentantka týmu Zvonek Sport Valašské Klobouky na trati v okolí Brumova a Štítné nad Vláří, zajela čas 2:50:32. Stříbrnou příčku vybojovala s padesátisekundovou ztrátou Libuše Prchalová (4 Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem), třetí místo obsadila Sabina Macháňová (Bikecentrum Olomouc, 2:55:51).

,,Dlouho jsem přemýšlela, jestli se závodu vůbec zúčastním. A když jsem se rozhodla, tak jsem váhala, kterou trať zvolím. Letos mám totiž na kole najetých jenom 650 kilometrů. Veškerou energii jsem totiž zatím dávala do běhu, když jsem se připravovala na Pražský maraton.“ přiznala Silvie Zvonková.

Valašskokloboucká bikerka nakonec podle rady zkušenějších vsadila na vytrvalost a zvolila nejdelší trasu Hradního okruhu.

 ,,Dlouho jsem jela na třetí pozici za Sabinou Macháňovou a Libuší Prchalovou. Ve druhém kole jsem však nejprve v kopcích dojela Macháňovou a v průběhu šestačtyřicátého kilometru jsem se začala dotahovat i na Prchalovou. V posledním delším stoupání jsem zrychlila a dva kilometry před cílem jsem se probojovala na zlatou příčku,“ popsala vývoj závodu spokojená Zvonková.   

V závodu mužů Elite na Valašsku zvítězil Karel Hartl z Hranic na Moravě (Starbike.sk, 2:08:59). Zbývající medailové pozice obsadili slovenští bikeři. Druhý skončil Vladimír Hojdík (PROefekt Team, 2:10:53), třetí místo bral Daniel Drga (Finančné Centrum Team, 2:16:17).         

#galerie|3949335# 

CYKLISTIKA

Kritérium v cross country v historickém centru Kroměříže ovládl favorizovaný Marek Rauchfuss

Region – Marek Rauchfuss ovládl 2. ročník závodu v cross country Zámecké schody v Kroměříži. V kritérium na 10 kol, v historickém centru města, zvítězil časem 40:30. Druhý v pořadí Jan Fojtík z Olomučan u Blanska dosáhl času 40:36, třetí místo vybojoval Pavel Žák (Kolovna KM-BT Morkovice, 41:01). Čtvrtý skončil Stanislav Špiler (CK PeMaP Přerov, 41:45), pátou příčku obsadil Martin Klár z Cyklosportu Chropyně (42:46).

 ,,Téměř po celý průběh závodu jsem se pohyboval ve vedoucí skupině. Rauchfuss nastoupil na začátku devátého kola a tři kilometry před cílem rozhodl o svém prvenství. V tomto úseku se čelo rozdělilo a já jsem zůstal na bronzové pozici,“ informoval o klíčovém momentu nejúspěšnější regionální biker v závodu Pavel Žák.

Kritérium žen na 7 kol vyhrála Denisa Stodůlková (Cyklo Team Kolárna, 33:44), před Sabinou Macháňovou (Bikecentrum Olomouc, 33:45). Třetí dojela v čase 34:58 Júlie Malošíková z týmu Cykloteam MXM Hulín

V Kroměříži uspořádali také juniorské kritérium na 7 kol. V něm vybojoval první pozici Martin Tvarog (Head Opava, 29:48). Stříbrný Jakub Letev (Ghost Team) zajel čas 30:20, třetí skončil Vojtěch Neradil (Kolovna KM-BT Morkovice, 30:21).

VÍTĚZOVÉ DĚTSKÝCH KATEGORII:

Jakub Mozga, Tobias Birka, Jakub Dedek, Matyáš Orsava, Jakub Orsava, Ondřej Matula.         

CYKLISTIKA

Ivo Odvárka zvítězil v silničním závodu O cenu Krnova

Zlín – Ve velmi dobrém rozpoložení je v součastném období cyklista Ivo Odvárka. Reprezentant FORCE KCK Cykloteam Zlín vyhrál kategorii padesátníků v pátém podniku silničního Slezského poháru, kterým byl 34. ročník závodu O cenu Krnova. Na trati dlouhé 77,5 kilometru rozložené do tří okruhů zajel čas 2:06:25. Druhý v pořadí Mojmír Daňhel za ním v cíli zaostal o pětadevadesát sekund, třetí byl Robert Skřeček (Cycling Brno, 2:08:02).

,,V Krnově, kde v minulosti zvítězili takoví cyklisté jako například Jan Smolík, Zbyněk Ocásek, Hynek Dvořáček, Alois Dohnal, Jiří  Bartolšic, Radek Blahut, Tomáš Bucháček, nebo také Ladislav Pelc, je to vždy moc pěkný tradiční závod. V prostorách startu a cíle na Hlavním náměstí bývá hodně diváků, stánků i reklam. Letos navíc vyšlo slunečné počasí,“ prozradil Ivo Odvárka.

Ten také popsal trať. ,,V každém okruhu bylo jedno táhlé čtyřkilometrové stoupání. Poté následoval sjezd a po něm další dva kratší, ale prudší výjezdy,“ informoval Odvárka, kterému se v tomto prostředí dařilo.

 ,,V prvním kole se ve stoupáních početný balík trochu nadělil. Ve sjezdech se peloton ovšem zase sjel. I když do menšího počtu cyklistů v čelní skupině. Ve druhém kole za to v prudším výjezdu vzali junioři. Já jsem s vypětím všech sil zůstal vpředu s nimi společně se třemi muži s kategorie čtyřicátníků také. Vytvořili jsme osmičlennou skupinu, ve které jsme spolupracovali, abychom se vzdálili hlavnímu pelotonu. Výhodné pro mě bylo, že v této skupině nebyl nikdo z mojí kategorie. V závěru jsem kolegům z úniku rozjel spurt. A protože mě nikdo z mojí kategorie neohrožoval, tak jsem si mezi padesátníky dojel pro jednoznačné prvenství,“ popsal vývoj zajímavého závodu zlínský cyklista Ivo Odvárka.      

VÝSLEDKY DALŠÍCH KATEGORII SILNIČNÍHO ZÁVODU O CENU KRNOVA 2019:

Muži do 29 let: 1. Jakub Bittner (Team Forman Cinelli), …8. Jiří Slavík, …17. David Chovanec (oba FORCE KCK Cykloteam Zlín).

Muži do 39. let: 1. Tomáš Čer (Vitalo Future cycling), …3. Jiří Hradil, …9. Michal Hradil (Oba FORCE KCK Cykloteam Zlín).

Muži do 49 let: 1. Martin Kubala (SK Bigbike), …6. Tomáš Galuška, …19. Milan Sedlář (oba FORCE KCK Cykloteam Zlín).

Muži nad 60 let: 1. Ladislav Pelc, 2. Josef Slezák (oba FORCE KCK Cykloteam Zlín), 3. Miroslav Adamčík (Cyklokramo Suchdol nad Odrou).

CYKLISTIKA

Nivnickou padesátku suverénně vyhrál morkovický biker Pavel Pavel Žák

Nivnice – Člen formace Kolovna KM-BT Morkovice Pavel Žák zvítězil časem 2:24:20 ve 4. ročníku bike maratonu Nivnická 50. Stříbrnou příčku vybojoval Přemysl Gryc (NATIVESPORT, 2:27:44), třetí pozici obsadil Vojtěch Neradil (Kolovna KM-BT Morkovice, 2:27:53).

 Z regionálních bikerů se do první desítky výsledkové listiny ještě vešli dva jezdci. Filip Chovanec z Cyklosportu Chropyně skončil v čase 2:30:33 pátý a Pavel Ovesný (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 2:34:33) dojel sedmý.

 ,,Dlouho jsem jel ve vedoucí skupině a šetřil jsem síly na závěr závodu. Dvacet kilometrů před cílem jsem zrychlil a bez problémů jsem se probojoval na první příčku. Tu jsem pak kontroloval až do cíle,“ užíval letošní Nivnickou 50 Pavel Žák.

 Závod konaný v okolí Nivnice a v Bílých Karpatech měřil 56 kilometrů a měl převýšení 1600 metrů.             

CYKLISTIKA

Ve Valašském Meziříčí pořádají Stavařskou tisícovku horských kol

Valašské Meziříčí – V sobotu se ve Valašském Meziříčí koná 8. ročník závodu horských kol Stavařská tisícovka. Ten je zároveň Memoriálem Edy Rady. Pořadatelé připravili čtyři tratě. Žákovské kategorie poměří síly v závodu dlouhém 5,9 kilometru s převýšením 288 metrů. Juniorky, muži veteráni na 60 let a ženy veteránky na 40 let změří síly na 15kilometrové trati (převýšení 531 metrů). Juniory, ženy a muže v kategorii padesátníků na Valašsku čeká 23,3 kilometru (převýšení 785 metrů). Hlavní závod mužů měří 33 kilometrů a má převýšení 1040 metrů.

 Start všech kategorii je v 10 hodin u valašskomeziříčské Střední průmyslové školy stavební. Trať povede směrem na Štěpánov, Vrchovinu do lyžařského areálu Veselá, kde bude cíl.

V loňském roce Stavařskou tisícovku vyhrál Karel Hartl. Mezi ženami hlavní kategorii ovládla Sabina Macháňová.

CYKLISTIKA

V sobotu se koná dvaapadesátikilometrový bike maraton v Kostelanech

Kostelany – Čtvrtý ročník závodu TOPNATUR bike maraton Kostelany se uskuteční v sobotu 1. června. Start 52 kilometrů dlouhého podniku podporovaného obcí Kostelany a poslankyní Evropského parlamentu Michaelou Šojdrovou, který se z devadesáti procent pojede po lesních, nebo zpevněných cestách, je u obecního úřadu v Kostelanech ve 12 hodin. Cíl je na místním fotbalovém hřišti, kde bude také v 16 hodin vyhlášení výsledků.

V odpoledním programu zahraje rocková skupina Polygon Rock.

Pořadatelé vypsali 5 mužských, 2 ženské a 1 juniorskou kategorii.  Od 10 hodin můžou v 6 kategoriích na tratích od 100 metrů do 4 kilometrů poměřit síly děti.

 ,,Po startu se pojede k fotbalovému hřišti. Zde se odbočí doprava na polní cestu. Po náročném trailovém sjezdu do Žlebu bikeři projedou přes Světlou, pak odbočí směrem na Bunč a po Svatební cestě se vrátí ke Kostelanům, kde je čeká výjezd na fotbalové hřiště. Po sjezdu na Kudlovskou dolinu bude náročný výjezd pod kostelanský ranč. Poté po nejkrásnějším úseku u Lubné-Tabarek postupně projedou Novou Dědinou, Halenkovicemi, kopcem na Hradskou a po dalším nebezpečném sjezdu se dostanou na asfaltovou cestu Kudlovice-Dolina. Potom ještě vyjedou pod Bunč. V závěru pak závodníci sjedou na Svatební cestu, projedou znovu Žleb, a po technickém sjezdu se dostanou do cíle na fotbalové hřiště v Kostelanech,“ popsal trať v krásném prostředí Chřibů ředitel závodu Radim Kotas.  

Vítězství v loňském 3. ročníku závodu, který měl start i cíl v Milovicích, vybojoval časem 1:48:32 Pavel Žák (Kolovna KM-BT Morkovice. Závod žen vyhrála Andrea Juhásová (Bike Team Juhasky, 2:11:41).

INLINE HOKEJ

Zlín v sestavě s Petrem Holíkem porazil Roller Brno. S Brňany si poradil také Uherský Brod

Zlín – V inline hokejové extralize se Zlínu stále moc nedaří.

 V sobotu loňští vicemistři nejprve prohráli s Boskovicemi 5:10. ,,V utkání jsme byli tvořivějším celkem. Góly ale dávaly Boskovice. V 15. minutě jsme dokázali ještě vyrovnat na 3:3, ovšem ve zbytku střetnutí jsme v obraně vyprodukovali spoustu individuálních chyb, které Jihomoravané trestali. Hosty také podržel brankář Schejbal,“ konstatoval po prvním sobotním souboji zlínský kouč Aleš Bachánek.

Jeho tým si alespoň trochu spravil náladu výhrou nad Rollerem Brno 6:5. ,,V duelu, v němž za Brňany nastoupil v bráně Dominik Hrachovina, jsme ve 4. minutě prohrávali 0:2. Ve zbytku utkání jsme se však zvedli a zápas jsme otočili v náš prospěch. Velkou posilou byl Petr Holík, který vstřelil dvě branky a na další dva góly nahrál,“ potěšil skalp kvalitního soupeře Aleše Bachánka.

Podobnou bilanci má i Uherský Brod. Slovácké mužstvo porazilo Roller Brno 7:4 a podlehlo Boskovicím 1:9.

Duel s Brnem uherskobrodští kanci rozhodli až ve čtvrté čtvrtině, kdy vstřelili čtyři góly. S Boskovicemi už ale nestačili čelit kombinaci Jihomoravanů.

V sobotu pro oba celky z našeho kraje skončí základní část extraligy. Oba týmy se znovu představí na domácích plochách. Zlínští Ďáblové se v PSG aréně střetnou ve 13 hodin s Kladnem a v 17 hodin s Černošicemi. Uherský Brod na zimním stadionu v Uherském Hradišti vyzve ve 13 hodin Černošice a v 17 hodin se utká s Kladnem.    

VÝSLEDKY 8. A 9. KOLA STILMAT EXTRALIGY 2019:

DEVILS ZLÍN – BOSKOVICE 5:10 (1:3, 2:1, 0:3, 2:3)

Branky Zlína: Goiš, Pröschl, Tomáš Pavlůsek, Janeba, Valášek.

DEVILS ZLÍN – ROLLER BRNO 6:5 (1:2, 1:0, 1:2, 3:1)

Branky Zlína: Juraj Jurík 2, Holík 2, Janeba, Tomáš Pavlůsek.

Zlín: Huf, Kořének – Jiří Suhrada ml., Janeba, David Hrazdira, Tomáš Pavlůsek, Valášek, Goiš, Pröschl, Gago, Kobylík, Váňa, Juraj Jurík. Holík.

KANCI UHERSKÝ BROD – ROLLER BRNO 7:4 (1:1, 1:2, 1:1, 4:0)

Branky Uherského Brodu: Popelka 2, David Pavlůsek 2, Šiller, Janota, Budil.

KANCI UHERSKÉ BROD – BOSKOVICE 1:9 (0:1, 0:3, 1:4, 0:1)

Branka Uherského Brodu: Šiller.

Uherský Brod: Haloda, Málek – Patrik Vaněk, Šiller, David Pavlůsek, Popelka, Gazda, Budil, Jan Marek, Surý, Janota, Heča, Jakub Vaněk.

INLINE HOKEJ

Juniorům Zlína se v Kladně v utkání proti Přerovu a v zápase s Hořovicemi dařily samostatné nájezdy.  

Zlín – Ve druhém turnaji juniorské inline hokejové extraligy si mužstvo Zlína do tabulky připsalo dvě výhry a jednu porážku. Mladý celek Devils v Kladně postupně zdolal Přerov 4:3 po samostatných nájezdech, prohrál s domácím týmem 3:6 a udolal Hořovice 2:1 po samostatných nájezdech.

 ,,V duelu s lídrem soutěže Přerovem, v němž nás podržel gólman Šarman, jsme byli pohyblivějším celkem a v 15. minutě jsme si vypracovali náskok na 3:1. Hanáci ale v pětadvacáté minutě vyrovnali na 3:3. Samostatné nájezdy rozhodl Jiří Podešva. V souboji s Kladnem byli Středočeši rychlejší a přesnější v koncovce. V posledním střetnutí s Hořovicemi jsme ještě tři a půl minuty před koncem vedli 1:0. Poté tým z Berounska Adamcem srovnal stav na 1:1. V dodatkových samostatných nájezdech jsme však byli díky Chludilovi úspěšní,“ hodnotil zlínské zápasy na kladenské ploše kouč mladých Ďáblů z krajského města Roman Kořének.     

VÝSLEDKY 2. KOLA AMBICA EXTRALIGY JUNIORŮ 2019:

NIGHT BIRDS PŘEROV – DEVILS ZLÍN 3:4 (1:3) po SN

Branky Zlína: Podešva 2, Chludil, Mlýnková.

ČERTI KLADNO – DEVILS ZLÍN 6:3 (5:2)

Branky Zlína: Chludil, Adam Bachánek, Filip Weintritt.

CVOČKAŘI HOŘOVICE – DEVILS ZLÍN 1:2 (0:1) po SN

Branky Zlína: Luža, Chludil.

Devils Zlín: Šarman – Adam Bachánek, Baďura, Chludil, Liss, Luža, Mlýnková, Podešva, Filip Weintritt.    

INLINE HOKEJ

V neděli se bude ve Zlíně hrát inline hokejová juniorská extraliga

Zlín – Třetí letošní turnaj juniorské extraligy v inline hokeji se bude hrát v neděli ve Zlíně. V PSG aréně se představí kromě domácího týmu zlínského Devils ještě mužstva Přerova, Kladna a Hořovic. Hrát se bude systémem každý s každým.

Ďáblové ze Zlína se postupně střetnou od 9.30 hodin s Přerovem, ve 13 hodin vyzvou Hořovice a v 15.30 hodin se utkají s Kladnem.

 ,,Ve vyrovnané extralize se nám zatím docela daří. A na úspěšné výsledky chceme navázat i v domácím prostředí,“ plánuj zlínský kouč Roman Kořének.

Tan má k dispozici nejmladší kolektiv v elitní české soutěži. ,,Naší největší devízou je bojovnost. A i díky ní se pokusíme ve třech duelech v PSG aréně získat co nejvíc bodů. Musíme však být pozorní v defenzívě a hráči musí proměňovat šance,“ ví Kořének.

Program 3. turnaje Ambica extraligy juniorů v inline hokeji 2019 (Zlín, PSG aréna – neděle 2. června 2019):

Devils Zlín – Přerov (9.30), Kladno – Hořovice (10.30), Přerov – Kladno (12), Hořovice – Devils Zlín (13), Hořovice – Přerov (14.30), Devils Zlín – Kladno (15.30).        

KANOISTIKA

V Kroměříži se v sobotu konají vodácké závody v postupovém slalomu

Kroměříž - Příznivci kanoistiky se sejdou o víkendu v Kroměříži, kde se na řece Moravě pod mostem Karla Rajnocha konají vodácké závody v postupovém slalomu. Start sobotního závodu je v10 hodin. Vypsány jsou kategorie K1M, C1Z, C2M, C1M, K1Ž, C2MIX a kategorie předžáků K1 a C1. Start nedělního postupového závodu je rovněž v 10 hodin. V něm se představí stejné kategorie.

 Pořadatelé z VK Kroměříž na Hané očekávají zhruba 120 kanoistů.

Z domácích vodáků mají naději na přední umístění zejména v kategorii K1M v mužích Antonín Martinka, mezi veterány Ivo Ligurský a Bohumil Hrabec. V kategorii dorostenců by se mohli prosadit Vojtěch Plachý a Ondřej Šiška.

TENIS

V sobotu se bude v Brumově hrát druhý letošní turnaj ATP Valašska

Brumov – V sobotu se bude v Brumově hrát druhý turnaj tenisových amatérů ATP Valašska 2019. Zúčastnit se ho můžou hráči nad 18 let, kteří nejsou minimálně sedm let registrováni v žádném tenisovém klubu. V areálu Topas Clubu se na čtyřech antukových kurtech sejde zhruba 20 tenistů.  Mezinárodní turnaj začíná v 9 hodin. Prezentace probíhá mezi 8.15 až 8.45 hodinou. Startovné je 250 Kč. Největšími favority na turnajové prvenství jsou Jan Kostka z Valašských Klobouk, Martin Marušák (Zlín) a Slovák Martin Kačáni z Trenčína.