AQUATLON

Tereza Svobodová vybojovala v Českém poháru v Příbrami stříbrnou příčku.

Zlín – O parádní výsledek se postarala reprezentantka zlínského klubu Titan Trilife Tereza Svobodová. V Českém poháru v aquatlonu vybojovala stříbrnou příčku, když v Příbrami dosáhla v závodu složeném ze 400 metrů plavání a 5 kilometrů běhu, výsledného času 22:31. Zvítězila Heidi Juránková (X-team BaNo Karlovy Vary), jež byla v cíli o necelé dvě sekundy rychlejší. Třetí místo získala Eliška Říhová (Triathlon Team Tábor, 23:46). Další nositelka barev Titan Trilife Zlín Helena Kotopulu obsadila v čase 25:02 jedenáctou pozici.

 ,,Na závod jsem přijela přímo ze čtrnáctidenního soustředění na Mallorce. Naštěstí se u mě neprojevila žádná únava. V příbramském bazénu jsem dokonce zaplavala osobní rekord na 400 metrů,“ potěšilo Terezu Svobodovou.

Té se dařilo také v běžecké části závodu, v němž odstartovala s patnáctisekundovou ztrátou na Heidi Juránkovou.

,,Pětikilometrový běh byl rozložený do devíti okruhů. Ve druhém okruhu se mi podařilo ztrátu na Juránkovou smazat. Potom jsme s mojí největší soupeřkou běžely na čele společně v rychlém tempu téměř až do cíle. A i když jsem závěrečný spurt prohrála, tak jsem s druhým místem maximálně spokojená,“ potěšil dobrý výsledek ve středních Čechách osmnáctiletou Svobodovou.   

 V mužích ze zlínských aquatlonistů skončil Filip Václavík (20:04) pátý, Radim Grebik (20:19) šestý, Pavel Hradil (21:05) jedenáctý, Václav Bednarský (21:10) dvanáctý a Patrik Minář (21:49) šestnáctý.            

ATLETIKA

Dvacítku v Hranicích rozhodl Tomáš Blaha na 15. kilometru. Jana Macháňová byla suverénní  

Region – Vytrvalci ze Zlínského kraje dominovali ve 48. ročníku Hranické dvacítky. V Hranicích na Moravě dvacetikilometrový závod mužů rozložený do dvou okruhů na trati podél Bečvy a Drahotušemi, vyhrál časem 1:16:52 Tomáš Blaha z AK Kroměříž. Druhé místo obsadil Jan Lachnit (Liga 100 Olomouc, 1:17:42), třetí příčku získal Tomáš Svoboda (X-Trail Rychlohrad, 1:18:01).

 ,,Závod jsem začal volněji. Na 15. kilometru jsem se ale dotáhl na vedoucí skupinu a hned záhy jsem se posunul na první pozici. Pobyt na zlaté příčce jsem si pak pohlídal až do cíle,“ upozornil na rozhodující moment Tomáš Blaha.

Ještě úspěšnější byly regionální ženy. Mezi nimi zvítězila Jana Macháňová z Valašského Meziříčí (1:26:29), před Martinou Novotnou (AK Kroměříž, 1:31:02), bronzová skončila zlínská Jana Žaludková (1:31:43).

 ,,Byla jsem doma na návštěvě z pobytu v Anglii. A tak jsem se rozhodla vyzkoušet si Hranickou dvacítku,“ prozradila Jana Macháňová.

Ta byla od startu suverénní. ,,Konkurovat ale běžkyním nebudu. Mojí prioritou je triatlon,“ slibuje reprezentantka Valašského Meziříčí.  

ATLETIKA

V dubnovém Běhu na 2 míle Andrej Višněvský porazil v závěrečném finiši Svatopluka Janečku. Olga Pekařová neměla o soupeřkách přehled  

Zlín – V dubnovém Běhu na 2 míle ve Zlíně kraloval Andrej Višněvský. Sedmadvacetiletý reprezentant pořádajícího klubu Sri Marathon Team Zlín dosáhl v konkurenci 36 mužů na tradiční trati v Přílukách, času 10:30. Stříbrnou pozici obsadil další zlínský běžec Svatopluk Janečka, který měl v cíli třísekundovou ztrátu, třetí místo vybojoval veterán z Hulína František Dosoudil (Solario Team, 11:14). Jiří Kalousek (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 11:25) skončil čtvrtý a Libor Reich (Mattoni Freerun Zlín, 11:54) pátý.

,,Od startu jsme na čele s Janečkou udávali tempo. Na první příčce jsme se pravidelně střídali. Od druhého kilometru už jsme ale běželi vedle sebe a čekali jsme na závěrečný finiš,“ prozradil Andrej Višněvský.

Ten 300 metrů před cílem zrychlil tempo. ,,Na tento nástup už můj soupeř nedokázal zareagovat,“ potěšil skalp kvalitního běžce Višněvského.   

Mezi 20 ženami se prosadily zkušené atletky. Prvenství mezi nimi brala za čas 14:36 čtyřiatřicetiletá Olga Pekařová z Lukova, před šestapadesátiletou Ladou Vaněčkovou (SK Štípa, 14:45). Třetí příčku získala mladá naděje z AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště 12letá Klára Kolajová (14:48). Abhejali Bernardová (Sri Chinmoy Marathon Team Zlín, 14:55) doběhla čtvrtá a Miroslava Murray (Rozběháme Uherské Hradiště, 14:58) byla pátá.

,,Po celý průběh závodu jsem si držela svoje tempo. O svých soupeřkách jsem ale neměla přehled. Zisk první příčky mě proto samozřejmě potěšil,“ radovala se Olga Pekařová.

Mužský závod, kde rozhodoval poměr věku a výsledného času ovládl 47letý Svatopluk Janečka ze Zlína (10:33). Mezi ženami v tomto měření sil zvítězila 71letá Anežka Janečková (AK Zlín, 17:51).

V Přílukách si na 800metrové trati zazávodilo také 17 dětí. Kategorii kluků vyhrál Jiří Havlík (Kolakroužek Zlín, 2:57).  

V kategorii holek se radovala se zisku zlaté pozice Monika Železníková z Babic hájící barvy klubu Biathlon Halenkovice (2:59). 

ATLETIKA

Na Valašsku se v okolí Brumova poběží 3. ročník Hložecké desítky.

Brumov-Bylnice – V sobotu se uskuteční 3. ročník krosového běhu Hložecká desítka. Desetikilometrový závod, v němž budou bojovat čtyři mužské, dvě ženské a dvě juniorské kategorie, startuje ve Sportovním a rekreačním areálu v Brumově-Bylnici v 11.30 hodin. Trať vede Hložeckým údolím na Třísky, brumovský hrad a zpět. Dětské a mládežnické kategorie uslyší startovní výstřel v 10 hodin. Pro ně jsou připravené tratě 1 kilometr, 2 kilometry a 5 kilometrů. Vyhlášení výsledků je na programu ve 13 hodin.

Loňský 2. ročník Hložecké desítky na Valašsku vyhráli Jiří Kubíček (Matoni Frereun Zlín, 36:56) a otrokovická Dagmar Vrajíková (46:31).

CYKLISTIKA

Pořadatelé Rohálovské padesátky zvou na sobotní projížďku trati

Prusinovice – Jeden z vrcholů jarní části bikerové sezony ve Zlínském kraji se blíží. V sobotu 27. dubna se koná 10. ročník Rohálovské padesátky. Ale již tuto sobotu 20. dubna pořadatelé organizují oficiální projížďku trati tohoto oblíbeného závodu. Ten měří 50 kilometrů a má převýšení 1000 metrů. Sraz všech zájemců je v 10 hodin u Kulturního domu v Prusinovicích.

,,Na trati mezi Prusinovicemi, Pacetluky, Karlovicemi, Líšnou, Dobroticemi, Holešovem, Tučapy s cílem opět v Prusinovicích, se týden před závodem může každý zájemce pohodově seznámit s prostředím závodu, otestovat aktuální formu a probrat taktiku u klobásy a piva,“ zve za organizátory na sobotu dopoledne do Prusinovic Martin Koplík.

HOKEJBAL

V Malenovicích se v neděli bude hrát o první místo ve druhé lize. Do Lopik arény přijede tým Flyers Jihlava

Malenovice – Souboj dvou nejlepších mužstev ve 2. hokejbalové lize bude k vidění v neděli v Malenovicích. Čamlíci v Lopik aréně vyzvou celek Flyers Jihlava. Úvodní buly duelu o první příčku v soutěži bude vhozené ve 14 hodin. Malenovický kolektiv chce samozřejmě střetnutí vyhrát.

,,Tým z Vysočiny předvádí chytrý a tvořivý hokejbal. Tento herní styl nám ale vyhovuje,“ tvrdí domácí kapitán David Březík.

Ten také ví, že Jihlava má kvalitního gólmana zkušeného Radomíra Milfajta. ,,Proto bude nutné často na něho střílet,“ plánuje malenovický vůdce.

Jeho mužstvo do důležitého zápasu půjde s útočnou taktikou. ,,Ofenzívně se snažíme hrát všechny duely. Ani partie s jihlavskými plameny nebude výjimkou. Soupeře se pokusíme dostat pod tlak a potom budeme trestat jeho chyby. Musíme si však dávat pozor na největší hostující opory. Nebezpeční v koncovce jsou hlavně Roman Smutný, Ondřej Jobák a Štěpán Brázda,“ uvědomuje si Březík.