VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zápisník Lubomíra Hotaře

7.11.2018
SDÍLEJ:

Druholigoví basketbalisté Slávie KroměřížFoto: archiv klubu TJ Slávia Kroměříž

 ATLETIKA

 Jan Kolárik rozhodl závod Otrokovické svahy po výběhu na fotbalové hřiště ve Žlutavě. Jana Žaludková zvolila volnější tempo

 Otrokovice – Osmadvacetiletý Jan Kolárik (Edhouse.cz) ovládl 2. ročník krosového běhu Otrokovické svahy. Ten pořádal oddíl běžeckého lyžování TJ Jiskra Otrokovice a konal se v nádherném prostředí kopce Tresný na okruhu mezi Otrokovicemi a Žlutavou. Kolárik hlavní desetikilometrový závod s převýšením 280 metrů vyhrál v čase 37:41. Druhý v pořadí Pavel Dvořák z AC Prostějov na něho v cíli ztrácel jednu minutu a pětatřicet sekund, bronzovou pozici obsadil Matěj Beníček z domácího KESBUK Teamu (39:37). Přemysl Žaludek (Kola Malenovice, 40:43) skončil čtvrtý a Jakub Janda (Rohálov, 41:29) pátý.

   ,,Od začátku jsem se pohyboval na čele závodu. Úvodních pět kilometrů jsem ale běžel s rezervou, aby mi na konci nedošly síly jako v loňském roce. To se mi také dařilo,“ pochvaloval si Jan Kolárik.

   Toho se chvíli držel Pavel Dvořák. ,,Těsně před metou čtvrtého kilometru po výběhu na fotbalové hřiště na Žlutavě jsem se od svého největšího soupeře definitivně odpoutal. V závěru závodu podél řeky Moravy už jsem si dával hlavně pozor, abych na trati nezabloudil,“ prozradil dále Kolárik.

   Zlínskému krosařovi se podnik v na okraji Otrokovic líbil. ,,Kopcovitá skvěle připravená trať s několika ostrými zatáčkami mě bavila. Líbily se mi také krátké dynamické výběhy,“ užíval si letošní Otrokovické svahy Jan Kolárik.      

    V závodu žen obhájila loňské prvenství Jana Žaludková (Zlín), jež brala první příčku za čas 49:10. Stříbrná Petra Jenyšová (KESBUK Otrokovice) byla o dvě minuty a pětačtyřicet sekund pomalejší, bronzovou pozici vybojovala tlumačovská Věra Vystrčilová (Fyziomovement, 51:56). Martina Latináková (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 52:39) doběhla čtvrtá a Iva Kaváková (SKOB Zlín, 53:26) pátá.

    ,,Před odjezdem na Slovensko jsem se jela do Otrokovic proběhnout. Na členité trati se spoustou prudkých výběhů a seběhů jsem tentokrát zvolila volnější tempo. Přesto jsem měla pocit, že běžím dvacetikilometrový závod,“ přiznala v cíli Jana Žaludková.

    V Otrokovicích se konal také pětikilometrový závod. V něm v mužích zvítězil Filip Vabroušek (AK Zlín, 18:59) a mezi ženami byla nejrychlejší Tereza Musilová (Biatlon Halenkovice, 28:13). 

ATLETIKA

Libor Černocký se od Tomáše Minaříka odpoutal na Provodovských pasekách

Provodov – Libor Černocký z TJ Slovan Luhačovice zvítězil ve 2. ročníku Provodovského běhu. V závodu dlouhém 11 kilometrů dosáhl času 48:10. Druhý skončil Tomáš Minařík z kašavského Valachbajk Teamu (50:04), třetí místo získal Jan Maděrič z Uherského Hradiště (50:22).

   ,,Úvodních pět kilometrů se běželo po zpevněné asfaltové silnici. V tomto úseku po prvním stoupání následoval prudký seběh. Hned poté se vbíhalo do terénu, kde nás čekal další kopec. Od osmého kilometru už se klesalo do cíle. A i když začalo pršet a na trati to občas klouzalo, tak se mi v závěru pobyt na zlaté příčce dařilo s poměrně velkým náskokem kontrolovat až do cíle,“ informoval Libor Černocký.

   Ten zpočátku bojoval o prvenství s Tomášem Minaříkem. ,,Na Provodovských pasekách už jsem se ale na první pozici osamostatnil,“ upozornil na klíčový moment luhačovický orientační běžec Černocký.

   ,,S Černockým jsem byl v kontaktu na vrchol prvního kopce. V následném seběhu se mi Libor vzdálil a dotáhl se na mě Jan Maděrič. Oba jsme pak běželi v podobném tempu až k poslednímu lesnímu seběhu nad kostelem na Maleniskách. A protože jsem se v tomto úseku cítil dobře, tak jsem zrychlil a od uherskohradišťského běžce jsem se odpoutal. Druhé místo jsem v závěru udržel,“ prozradil stříbrný Tomáš Minařík. 

    Závod žen suverénně vyhrála Helena Chromeková (Slawey Runners, 1:03:06), před luhačovickou Petrou Mackovou (1:11:26) a Olgou Pekařovou z Lukova (1:11:52).

   V Provodově uspořádali také pětikilometrový běh. Ten opanovali Michal Nožička (Kobalt, 19:05) a Petra Žáková z Mysločovic (DT Swiss Bike Team, 24:49).            

ATLETIKA  

Zlínská Kovářská pětka se v sobotu poběží v bývalém Baťovském areálu

Zlín – V sobotu se ve Zlíně uskuteční 5. ročník silničního běhu Kovářská pětka. Závod bude probíhat v bývalém Baťovském areálu. Pořadatelé vypsali kategorie pro muže, ženy, veterány, veteránky, juniory, juniorky, pro mládež a síly poměří rovněž štafety. Prezentace končí v 9.30 hodin. Podle zájmu si zazávodí také dětské kategorie.

Hlavní 5000 metrů dlouhý závod rozložený do tří okruhů odstartuje v 10 hodin a 11 minut. Centrum závodu je na ulici Vyvrečkova před budovou č. 72. Doprovodný program a svatomartinské občerstvení je zajištěné.

 Poslední ročník Kovářské pětky, který se konal v roce 2016, vyhráli Filip Vabroušek (AK Zlín, 17:08) a Jana Žaludková (BS Slopné, 20:03).

BASKETBAL

Kroměříž ve 4. kole Českého poháru vyřadily prvoligové Šlapanice

Kroměříž – Druholigoví basketbalisté Slávie Kroměříž v Českém poháru skončili. Ve 4. kole je vyřadil tým Šlapanic. Hanáci s prvoligovými Jihomoravany prohráli 57:78.

,,Chyběli nám hlavní rozehrávači Pavlů a Vybíral,“ upozornil na podstatu porážky domácích kroměřížský kouč Vojtěch Šibor.

Jeho družstvo ale proti favoritovi drželo polovinu zápasu naději na příznivý výsledek. ,,V polovině třetí čtvrtiny ovšem Šlapanice trefily několik trojek. Naopak my jsme se v útoku trápili. Ztráceli jsme spoustu balónů a hosté na tom byli také lépe fyzicky,“ uznal sílu brněnského soupeře Šibor.   

basketbalisté Slávie Kroměříž

SLÁVIA KROMĚŘÍŽ – SOKOL ŠLAPANICE 57:78 (15:19, 32:38, 45:55).

Body Kroměříže: Kalousek 13, Šindler 10, Vavruša 8, Kadlec 7, Hlobil 5, Kubík 5, Bisaha 4, Pobořil 3, Schorník 2.

BASKETBAL

Valašské Meziříčí jasně překonalo Krnov i Šumperk. Jednou vyhrála také Kroměříž 

Region – Regionální kluby byly ve víkendových zápasech 2. basketbalové ligy úspěšné. Valašské Meziříčí dvakrát zvítězilo, nováček soutěže z Kroměříže si připsal skalp Krnova. V tabulce jsou Valaši druzí a Hanáci čtvrtí.

V 5. kole Valašské Meziříčí zdolalo Krnov 72:56. ,,Krnovu chyběli kvalitní podkošoví hráči. Proto jsme od začátku vývoj utkání kontrolovali. Duel jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem. Družstvo se ovšem proti předposlednímu celku tabulky nedostalo do pořádného tempa,“ tvrdí kouč Valachů Petr Nachtmann.

Kroměříž prohrála se Šumperkem 52:68. ,,První poločas se nám ještě dařilo. Na začátku třetí čtvrtiny nám ale odešla střelba. Nebyli jsme schopní proměňovat jakoukoliv střelu. Nedařily se nám trojkové pokusy ani střelba ze střední vzdálenosti. Bez toho se zápas nedal vyhrát. Jediný, kdo se dokázal prosazovat, byl pivot Hlobil,“ hodnotil sobotní střetnutí první muž lavičky Hanáků Vojtěch Šibor.

 V 6. kole Valašské Meziříčí jasně překonalo Šumperk 89:61. ,,Nad pátým týmem tabulky jsme po první čtvrtině vedli o jednadvacet bodů.  Také ve zbytku střetnutí jsme byli běhavějším kolektivem a z rychlých protiútoků jsme dávali spoustu jednoduchých košů,“ chválil svoje družstvo vůdce lavičky Valachů Petr Nachtmann. 

Dařilo se také Kroměříži, která vyhrála nad Krnovem 77:38 ,,S Krnovem to byl úplně jiný zápas než v sobotu proti Šumperku. Nad Severomoravany jsme od začátku utkání vedli. Od úvodních minut se nám dařila agresivní obrana a prosazovali jsme se rychlou hrou. Proměňovali jsme také volné střely,“ potěšil nedělní povedený duel domácího lodivoda Vojtěcha Šibora.   

Výsledky 5. a 6. kola:

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – KRNOV 72:56 (21:9, 36:30, 53:44)

Body Valašského Meziříčí: Janík 24, Denk 15, Blažek 13, Kašpar 11, Martin Odstrčilík 4, Palyza 3, Stodůlka 2.

SLÁVIA KROMĚŘÍŽ – ŠUMPERK 52.68 (15:13, 29:32, 34:52)

Body Kroměříže: Hlobil 20, Schorník 8, Kubík 7, Pavlů 5, Kadlec 4, Vybíral 4, Bisaha 2, Šindler 2.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – ŠUMPERK 89:61 (30:9, 54:27, 73:41)

Body Valašského Meziříčí: Blažek 29, Janík 16, Riemer 16, Kašpar 10, Martin Odstrčilík 10, Palyza 5, Stodůlka 3.

SLÁVIA KROMĚŘÍŽ – KRNOV 77:38 ( 22:10, 37:20, 57:26)

Body Kroměříže: Hlobil 20, Kalousek 12, Pavlů 12, Šindler 11, Kadlec 10, Suchánek 5, Vybíral 4, Bisaha 3.       

FLORBAL

V divizním derby chystá Zlín důrazné napadání vsetínské rozehrávky. Valaši potřebují uhlídat domácí opory Jaroslava Vaňka a Matěje Kořénka.

Zlín – Zajímavý florbalový duel se bude hrát v neděli v krajském městě. V 9. kole divize přivítá Zlín ve sportovní hale střední průmyslové školy Strojní ambiciózní Vsetín. Zápas začíná v 17 hodin.

 ,,Nevyzpytatelné hosty s největšími tahouny Patrikem Seevaldem, Lukášem Adámkem a Jakubem Huštěm chceme překonávat pomocí důrazného napadání jejich rozehrávky. V utkání ale budou rozhodovat maličkosti. Proto musíme hrát pozorně a nesmíme dělat chyby. Zápas nad mladým soupeřem chceme samozřejmě vyhrát,“ těší se na derby s celým svým týmem domácí trenér Miroslav Kořének.

,,Zlín dobře známe. Domácí určitě budou chtít mít míček pod kontrolou a tím si budou vytvářet šance. Největší pozor si musíme dávat na bývalé extraligové hráče Jaroslava Vaňka a Matěje Koňaříka. Nebezpečný je i jejich nejproduktivnější hráč forvard Petr Graclík,“ netajil se základními poznatky o zlínském družstvu hrající kouč Vsetína Patrik Seevald.

Ten ale taktiku svého kolektivu neprozradil. ,,Na Valašsko si chceme odvést tři body. Bude to však vyrovnaný souboj. Vyhraje ten, kdo bude mít pevnější obranu a kdo bude lépe proměňovat šance,“ ví po osmi kolech divize autor jedenácti branek Seevald.         

FOTBAL

V národním poháru má Fastav Zlín o motivaci postarané. V případě úspěchu proti Olomouci čeká tým z krajského města 1. FC Slovácko

Zlín – O fotbalové překvapení se v sobotu pokusí divizní družstvo Fastavu Zlín, které ve 2. kole Poháru FAČR žen nastoupí proti druholigovému celku 1. FC Olomouc. Zápas se bude hrát na umělé trávě na Vršavě a jeho výkop je naplánovaný na 16 hodin.

 ,,V tomto duelu máme o motivaci postarané. V případě postupu do třetího kola bychom si zahrály proti prvoligovému celku 1. FC Slovácko,“ těší se s celým svým družstvem na utkání zlínská kapitánka Aneta Strachoňová.  

Ta ovšem ví, že klub z krajského města nečeká jednoduchá práce. ,,Hanačky jsou velmi kvalitním a zkušeným druholigovým celkem. Zejména jejich dobře organizovaná obrana se těžko překonává. Proto bude důležité hrát trpělivě,“ uvědomuje si Strachoňová.

Ve Zlíně ale mají připravenou účinnou taktiku. ,,Hosté budou hrát chytře. Proto nesmíme dělat chyby. Jejich defenzívu bychom mohly překonávat kombinací i rychlými protiútoky. Klíčové také bude, jak se nám bude dařit proměňovat šance,“ slibuje, že zlínský kolektiv udělá pro postup maximum Aneta Strachoňová.

HOKEJ

Berani udolali Přerov. V rušném derby ve Vsetíně zlínský tým neuspěl

Zlín – Dva rozdílné duely odehráli na konci minulého týdne extraligoví hokejoví junioři Zlína. V souboji s Přerovem získali čtyři body, na ledě Vsetína se jim ale bodovat nepodařilo. Nyní má elitní česká soutěž reprezentační přestávku. Po ní se mladí berani v pátek 16. listopadu na domácím ledě střetnou od 15 hodin s Havířovem, v sobotu 17. listopadu nastoupí ve Vítkovicích. 

V pátek Zlín udolal Přerov 2:1. Domácí ve velmi důležitém souboji načali gólový účet střetnutí čtyřicet sekund před koncem první třetiny, kdy po spolupráci s Matyášem Hamrlíkem a Fajkusem, skóroval Vojtěch Dobiáš. Ve čtyřiadvacáté minutě přidal druhou branku beranů Jarošek. Hanáci v bráně se zlínským odchovancem Šimonů ovšem v utkání bojovali až do konce. Odměnou jim byla kontaktní trefa do Kořénkovy sítě, o kterou se postaral v osmatřicáté minutě Indrák. Ševci však cennou výhru uhájili. Navíc si ještě připsali bonusový bod navíc, to když dodatkový samostatné nájezdy rozhodl Weintritt.

,,Podali jsme bojovný týmový výkon. Plnili jsme pokyny trenéra Mařáka, kdy jsme hráli jednoduše a často jsme stříleli. Také jsme měli větší vůli po vítězství,“ konstatoval po prvním souboji domácí kapitán Vlastimil Hefka.

V sobotu zlínské mužstvo prohrálo ve Vsetíně 2:3. V dalším dramatickém duelu hosté ve třiadvacáté minutě Pröschlem srovnali stav na 1:1. Mezi osmatřicátou a čtyřicátou minutou ovšem inkasovali dva góly. V 51. minutě stačil Weintritt už jenom korigovat skóre na 3:2. Ševci neuspěli ani v nádstavbě. V ní se o čtvrtý bod pro Vsetín postaral Daniel Klímek.

 ,,Byl to šílený zápas. Nepřesný hlavní rozhodčí v něm udělil na obou stranách celkem devatenáct dvouminutových trestů. Vyšší tresty navíc dostali Leška a Kozubík. Přesto jsme z něho mohli vytěžit víc,“ myslí si forvard Zlína Hefka.

,,Duel jsme ovšem začali vlažně. S přibývajícími minutami jsme se ale dostali do tempa. Ve čtyřicáté minutě nás ovšem přibrzdilo zranění gólmana Kořénka. A protože se nám ani ve třetím dějství nedařilo v koncovce, Vsetín výhru ubránil,“ mrzela ztráta v krajském derby Vlastimila Hefku.       

Výsledky 15. a 16. kola:

PSG BERANI ZLÍN – PŘEROV 2:1 (1:0, 1:1, 0:0 – N 1:0)

Branky Zlína: Dobiáš, Jarošek, Weintritt.

VHK ROBE VSETÍN – TŘINEC 2:5 (1:0, 1:0, 0:5 – N 1:0)

Branky Vsetína: Frimel, Vašenka, Jindra.

VHK ROBE VSETÍN – PSG BERANI ZLÍN 3:2 (1:0, 2:1, 0:1 – N 1:0)

Branky: Šimon Jenáček, Frydrych, Jindra, Klímek - Pröschl, Weintritt.

Zlín: Kořének, Šarman – Jarošek, Hamrlík, Jaroněk, Bednařík – Kočica, Hefka, Bachánek, Pröschl, Weintritt, Lekeš, Podešva, Leška, Kozubík, Luža, Robert Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Sebera, Handl.

Vsetín: Sachr – Lašák, Ondračka, Zeman, Šimon Jenáček, Pernický, Kožený – Jindra, Klímek, Zetocha, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych.

Autor: Redakce

7.11.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 25 000 Kč Zámečníci strojů zámečník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Kyselovice- servisní práce v rámci Střední a Severní Moravy, - zavedné firma, která zajišťuje služby pro zemědělství i domácnosti. Jedná se o dojení, chlazení, vzduchotechniku, klimatizace, - vzdělání není rozhodující, vyučení v oboru výhodou (možnost i vyučení v oboru opravář zemědělských strojů), ŘP sk. B podmínkou, - výhodou je svářečský průkaz CO2 a svařování plamenem (firma je schopna dořešit), - možnost nástupu ihned, benefit - odměny, osobní benefity, dovoz do práce, mobilní telefon, diety - příplatek na oběd, možnost dalšího vzdělávání, - kontakt osobně v sídle každé pondělí v době 8.00-9.00 hod., kontakt telefonicky v době Po-Pá 8.00-20.00 hod. (603 848 055), popř. zasílejte písemné žádosti na e-mail: seprom@seprom.cz. Pracoviště: Milan topič, seprom, 768 11 Chropyně. Informace: Milan Topič, +420 603 848 055,573 351 820. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 19 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Dělník/ce balení, etiketování a expedování výrobků. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Kroměříž, - požadujeme: vyučení v jakémkoliv oboru, základní znalost s PC, samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost, flexibilita, - práce na HPP, možnost i na 8 hod. směny R-O, zaměstnanecké výhody, nástup možný ihned po vstupní lékařské prohlídce, doba určitá 1 rok s možností prodloužení, - benefity: příspěvek na stravování, na rekondiční pobyty, na životní pojištění, na , dojíždění nad 20 km, Makro karta, zvýhodněné telefonní tarify, zaměstnanecké balíčky, odměna za vitalitu, za hospodářský výsledek, benefity v hodnotě 4 000 Kč libovolně kombinovatelné (masáže, vstupenka na sportoviště města Kroměříže, poukázky do prodejny, pobyt v hotelu, kredit na oběd, mobil), , - Kontakt osobně na pracovišti pouze každé úterý v rozmezí 8:00-11:00 hod. (p. Bradová). K prvotnímu kontaktu životopis s sebou. Příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: bradova@kmotr.cz. Pracoviště: Kmotr - masna kroměříž a.s., Hulínská, č.p. 2286, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Danuše Bradová, +420 573 500 618,604 220 856. Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 89 Kč Číšníci a servírky číšník/servírka. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 89.2 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Morkovice, - vzdělání není rozhodující, vhodné i pro absolventy i pro OZP, - pracovní doba: týden práce / týden volno, otevírací doba: Po-Čt 11:00-23:00 hod. / Pá-Ne 11:00-01:00 hod., doba určitá 1 rok s možností prodloužení, - kontakt telefonicky Po-Pá, 8:00 - 20:00 hod. - p. Glozová, p. Frkal - 602 243 017, 604 905 923. Pracoviště: Zdeněk frkal - pivní bar sýpka morkovice, 17. listopadu, č.p. 233, 768 33 Morkovice-Slížany. Informace: Zdeněk Frkal, +420 602 243 017,604 905 923. Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 22 100 Kč Provozní elektromechanici elektrikář. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Holešov, - údržba a opravy výrobních strojů a zařízení, zabezpečení chodu výrobních zařízení po elektrotechnické stránce, řešení technických úkolů v rámci výrobních technologií, podílení se na optimalizaci průběhu výroby, samostatná činnost na elektrických zařízeních, spolupráce při instalaci strojů a uvedení do provozu, - požadavky - SŠ/SOU/OU elektrotechnického zaměření, platné osvědčení vyhl. č. 50/1978, Sb. §6, praxe na obdobné pozici ve výrobním závodě výhodou, schopnost týmové práce, časová flexibilita a odolnost vůči stresu, - benefity - náborový příspěvek až 11 000 Kč, 25 dní dovolené, odměna za nábor, příplatky za směnnost, osobní ohodnocení, stravování za dotovanou cenu, příspěvek na penzijní a životní pojištění, široký systém benefitů, - osobní kontakt je možný přímo na pracovišti Po-Pá v době 8:00-14.00 hod. nebo telefonicky Po-Pá 8:00 - 16:00 hod., příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: Romana.machacova@cz.nestle.com. Pracoviště: Nestlé česko s.r.o., závod sfinx holešov, Palackého, č.p. 134, 769 01 Holešov. Informace: Hana Michenková, +420 573 306 237.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Mistrovská kopaná. Tady je přehled odehraných utkání a tabulky

Fotbalisté Kroměříže. Ilustrační foto

Kroměříž se loučila jednoznačnou výhrou nad Rýmařovem

Stolně tenisový zápisník Lubomíra Hotaře

O víkendu byla na programu další porce stolně tenisových ligových zápasů. Nejchutnější menu svým fanouškům připravily prvoligové ženy vsetínského Sokola a třetiligové celky Šarov a KST Vsetín. V extralize žen potěšila výhra Hluku ve Vlašimi.     

Rožek gólem zklamal sousedy. „Jako derby jsem to ale nebral,“ říká mladík

Byl to vůbec jeho první podzimní gól a přišel v poslední možný moment. Devatenáctiletý Viktor Rožek jako střídající hráč skóroval v 89. minutě letošního závěrečného mistrovského utkání.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT