ATLETIKA

Svatopluk Janečka zrychlil v posledním mírném kopci. Vinati Docziová po návratu z New Yorku pokořila metu čtrnácti minut

Zlín – Zajímavý souboj byl k vidění v zářijovém Běhu na 2 míle ve Zlíně. Devátý závod letošní sezony nakonec ovládl favorizovaný Svatopluk Janečka. Šestačtyřicetiletý atlet z krajského města dosáhl na rovinaté trati v Přílukách času 10:35. Druhý byl se čtyřsekundovou ztrátou 27letý Andrej Višněvký z pořádajícího klubu Sri Chinmoy Marathon Team Zlín. Skvělý výkon podal také bronzový Bronislav Matouch. Nestárnoucí dvaapadesátiletý veterán ze zlínského sídliště na Jižních Svazích si zaknihoval čas 11:13. František Dosoudil z Hulína (Solario Team, 11:26) skončil čtvrtý a Jiří Kalousek ze Zvonek Sportu Valašské Klobouky pátý (11:34) pátý.

 ,,Dva a půl kilometru jsme běželi s Andrejem Višněvským na čele společně. V posledním mírném stoupání jsem se od mého největšího soupeře odpoutal a na první příčce jsem si vytvořil zhruba desetimetrový náskok. Ten jsem v cílové rovince už kontroloval,“ upozornil na klíčové momenty závodu Svatopluk Janečka.

,,Těší mě, že jsem byl Janečkovi zdatným soupeřem a až do konce závodu jsem s ním bojoval o zlatou pozici,“ tvrdí i se ziskem stříbrné příčky spokojený Andrej Višněvský.   

V závodu žen vybojovala jednoznačné prvenství za čas 13:58 Vinati Docziová (Sri Chinmoy Marathon Team Zlín), před Abhejali Bernardovou ze stejného klubu. Přemožitelka kanálu La Manche se prezentovala časem 15:15. Třetí byla Tereza Musilová (Biathlon Halenkovice, 15:30). Marcela Sklenářová ze Zlína brala čtvrté místo (15:51) a Vendula Horková (Biathlon Halenkovice, 16:03) doběhla pátá.

 ,,Nedávno jsem se vrátila z New Yorku, kde jsem startovala v maratonu a v 47mílovém běhu. V něm jsem v kvalitní konkurenci obsadila třetí místo. Z pobytu v USA jsem si ale přivezla virózu,“ prozradila Vinati Docziová.

Ta zlínský dvoumílový běh začala ve volnějším tempu. ,,Postupně jsem zrychlila, předběhla jsem několik nezkušených soupeřek, které v úvodu přepálily tempo a zhruba po 800 metrech jsem se probojovala na první místo,“ uvedla Docziová, jež po dlouhé době v závodu v Přílukách pokořila hranici čtrnácti minut.

 ,,Po návratu z New Yorku jsem překvapivě necítila únavu. Vypadá to, že se mi snad vrací běžecká forma,“ měla dobrý pocit ze závodu členka klubu Sri Chinmoy Marathon Team Zlín.    

 V měření sil, kdy se hodnotil poměr věku a výsledného času zvítězili 46letý Svatopluk Janečka (Zlín, 10:35) a jednasedmdesátiletá Anežka Janečková (AK Zlín, 17:42).

Cestu do Příluk si našlo také 12 dětí. Mezi nimi závod kluků vyhrál zlínský Tobiáš Tlusták, jenž na 800metrové trati vybojoval zlatou příčku za čas 3:01. Závod holek měl tradiční vítězku. Neporazitelná Monika Železníková z Babic (Biathlon Halenkovice) dominovala časem 2:58.  

Běh na 2 míle ve Zlíně, září 2018     

ATLETIKA

V sobotu se na Valašsku koná 19. ročník Běhu okolo Soliska

Zubří – Lyžařský oddíl TJ Gumárny Zubří v sobotu pořádá 19. ročník krosového Běhu okolo Soliska. Hlavní 9 kilometrů dlouhý závod startuje u lyžařské chaty na Solisku v 10.55 hodin. Pořadatelé pro zájemce připravili další tratě různé délky. Benjamínci a žáci si zazávodí na tratích od 150 metrů do 2 kilometrů, ženy a dorostenci budou mít svůj 3 kilometry dlouhý závod a junioři poměří síly na 6kilometrové trati. Prezentace na Valašsku je na programu mezi 8.30 a 9.40 hodinou.

ATLETIKA

V Charitativním běhu v Lukově si můžete vybrat ze sedmi tratí

Lukov – V sobotu se koná také závod, v němž se nebude bojovat o umístění, ceny, ani poháry. V běhu v Lukově půjde především o charitu. Zúčastnit se ho můžou jednotlivci, rodiny, ale i firmy.

 Pořadatelé na cyklostezce v okolí Lukova připravili celkem 7 tratí. Nejkratší měří 3,6 kilometru, nejdelší má 20,4 kilometru. Zazávodit si je možné i na dalších tratích dlouhých 6,4 kilometru, 9,2 kilometru, 12 kilometrů, 14,8 kilometru a 17,6 kilometru. Start závodu je ve Farní zahradě v 15 hodin. Prezentace probíhá mezi 13.45 hodinou až 14.30 hodinou. Startovné pro jednotlivce, ale i rodiny je 100Kč. Kdo bude chtít, může samozřejmě přispět víc. Veškerá vybraná finanční částka půjde na podporu rodin Honzíka a Aničky.

Atmosféru po běhu zpříjemní hudební skupina. Od 16 hodin do 20 hodin se budou opékat špekáčky.

ATLETIKA

V neděli se na Luhačovicku poběží Slopenská desítka

Slopné – V neděli ve Slopném na Luhačovicku uspořádají 14. ročník běhu do vrchu Slopenská desítka. Start desetikilometrového závodu s převýšením 380 metrů, je v 13.30 hodin na místním fotbalovém hřišti. Prezentace probíhá od 11 hodin. Pořadatelé vypsali všechny tradiční kategorie pro muže, ženy, juniory a juniorky. Ve 12 hodin a v 14.45 hodin má možnost zazávodit si na zkrácených tratích také mládež a děti.

 ,,Hlavní závod je hodně náročný, protože vede po kotárech v okolí naší obce,“ upozorňuje ředitel krosového podniku ve Slopném Miroslav Švihel.

Jeho závod je zařazený do Českého poháru v běhu do vrchu 2018 a je rovněž součástí celoroční soutěže Běhy Zlín 2018.

Loňské Slopenské desítky se zúčastnilo 90 mužů, 32 žen, 72 žáků, 60 předškoláků a 25 příchozích. Absolutním mužským vítězem se stal Jan Kalenda z AK Zlín, který zaběhl čas 37:26. V ženách vybojovala první příčku Adéla Esentierová (Baláž Team Ostrava), jež dominovala v ženském traťovém rekordu časem 44:25. Traťový rekord mezi muži na Valašsku drží Pavel Hrdina z AK Perná. Ten se v roce 2014 blýskl časem 36:01.      

BIATLON

V Bystřici pod Hostýnem bude k vidění Superkvalifikační závod v letním biatlonu

Bystřice pod Hostýnem – V Bystřici pod Hostýnem se v sobotu pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka koná Superkvalifikační závod Českého poháru v letním biatlonu. Zajímavé měření sil dospělých, dorostu a žactva bude k vidění v areálu a v okolí střelnice Bedlina. Závod je zároveň přeborem Zlínského kraje dospělých a dorostu. Všechny kategorie si zazávodí ve sprintu.

Časový program: Prezentace (8-9). Nástřel pro kategorie žactva (8-8.50). Porada vedoucích, výdej startovních čísel (9.20). Start kategorií žactva (10). Vyhlášení výsledků kategorií žactva (11.45). Nástřel pro kategorie dospělých a dorostu (11.45-12.35). Start kategorií dospělých a dorostu (12.45). Vyhlášení výsledků kategorií dospělých a dorostu (14). 

 

CYKLISTIKA

Silvie Zvonková dojela ve slovenské Pružině stříbrná. Její dcera Alice vyhrála jednu z dětských kategorií

Valašské Klobouky – Silvie Zvonková z formace Zvonek Sport Valašské Klobouky se v Považsko-strážovském poháru znovu činila. V pátém a zároveň finálovém kole této bikerové série ve slovenské Pružině obsadila stříbrnou pozici. V 45kilometrovém závodu s celkovým převýšením 1500 metrů, zajela čas 2:29:07. Vítězná domácí Martina Šichtová z Turčianských Teplic se v cíli prezentovala časem 2:27:36., třetí skončila další reprezentantka valašskokobouckého Zvonek Sportu Petra Holznerová (3:05:48). Zvonková však ovládla ženskou kategorii do 39. let.

,,Po osmasedmdesátikilometrovém bikemaratonu Horal ve Vysokých Tatrách, jehož jsem se zúčastnila v polovině srpna, jsem nechtěla vypadnout ze závodního rytmu. Na pestré, pro mě neznámé trati jsem ale cítila únavu. Na začátku závodu jsem se proto necítila dobře. S přibývajícími kilometry jsem se však dostala do potřebného tempa a do třicátého kilometru jsme se s Martinou Šichtovou na čele střídala. Já jsem byla lepší v jízdě do kopce, Martina zase ve sjezdech. To také nakonec rozhodlo o jejím prvenství,“ konstatovala Silvie Zvonková.

Bikerce z Valašska navíc v Trenčínském kraji udělala radost čtyřletá dcera Alice, jež vyhrála jednu z dětských kategorií.     

#galerie|3909649#  

CYKLISTIKA

Závod horských kol v Napajedlech se pojede i po kostelních schodech

Napajedla – Druhý ročník závodu v cross country XC Cup Napajedla se uskuteční v sobotu. Ten se pojede zčásti v centru Napajedel, dále pak v přilehlém lesoparku a také po polní cestě na okraji města.

Jeden okruh měří 5 kilometrů a má převýšení 120 metrů. Elitní kategorie a muži do 39 let ho pojedou celkem sedmkrát. To znamená, že na trati zpestřené kostelními schody, technickými pasážemi a několika náročnými stoupáními v lesoparku, ujedou 35 kilometrů. Ženy poměří síly v 15kilometrovém závodu. Start všech kategorii je před Klubem kultury Napajedla. Na stejném místě je také cíl. Pro nejlepší bikery jsou připravené finanční odměny 10 000Kč a hodnotné ceny za 30 000Kč.

 Elitní kategorie uslyší startovní výstřel v 15 hodin. Ženy odstartují už ve 12 hodin.

Zázemí napajedelského podniku v cross country, který je letos premiérově zařazený i série závodů Karpaty MTB Tour 2018, bude za Novým Klášterem. V těchto prostorách se bude od 17 hodin konat i vyhlášení vítězů závodů XC Cup Napajedla 2018. Vyhlášení celkových vítězů seriálu Karpaty MTB Tour 2018 začne v 17.15 hodin.

Program závodu XC Cup Napajedla 2018:

Odrážedla (8.50). Mladší žáci, mladší žákyně (9). Starší žáci, starší žákyně (9.15). Kadeti, kadetky (10). Vyhlášení výsledků žákovských kategorii (11.30). Ženy do 35 let, ženy nad 35 let, junioři (12). Muži do 49 let, muži do 59 let, muži nad 60 let (13.30). Muži do 29 let, muži do 39 let (15).

CYKLISTIKA

Silniční cyklisté v sobotu třikrát vyjedou na Kasárna. Favorité tříetapové časovky jsou jezdci FORCE KCK Cykloteam Zlín

Velké Karlovice – Zajímavý závod se v sobotu koná v okolí Velkých Karlovic. Slovenský cykloklub Turzovka, biatlonisté z Velkých Karlovic, obec Makov, obec Velké Karlovice, obec Štiavnik a penzión Javorník pořádají 4. ročník silniční cyklistické časovky na Kasárna. Trať je rozdělená do tří úseků. První 6,3 kilometru dlouhá časovka s převýšením 388 metrů startuje na Slovensku v Makově v 10.30 hodin. Druhá 5kilometrová časovka s převýšením 402 metrů odstartuje v 12.30 hodin ve Velkých Karlovicích. Třetí časovka měří 6 kilometrů, má převýšení 468 metrů a její start bude ve slovenském Štiavniku v 14.30 hodin. Všechny mají cíl v nadmořské výšce 972 metrů na kopci Kasárna.

V tříetapovém podniku, který je součástí Slezského poháru silničních cyklistů patří k favoritům jezdci formace FORCE KCK Cykloteam Zlín. Prvenství z loňského roku obhajuje Jiří Hradil.

CYKLISTIKA

Nedělní Kašavský Bajk-Kap se pojede na pestré trati

Kašava – Závod horských kol zařazený do letošního sedmidílného seriálu Valašskokarpatské cyklotour Kašavský Bajk-Kap se koná v neděli. Pořadatelé z Orlu Kašava a kašavského Valachbajk Teamu vypsali celkem 17 kategorií od odrážedel až po veterány. Připravené jsou tratě od 250 metrů do 29 kilometrů. Prezentace u místní základní školy začne v 9 hodin a při ní se přijímají také přihlášky na závod. Prezentovat se je nutné vždy maximálně 30 minut před startem každé kategorie. Start i cíl všech kategorií je u Základní a Mateřské školy v Kašavě.

Hlavní devětadvacetikilometrový závod rozložený do dvou kopcovitých okruhů s celkovým převýšením 940 metrů, odstartuje ve 13 hodin.

,,Trať od tělocvičny Základní a Mateřské školy zpočátku povede po zpevněné cestě kolem hřbitova k vodojemu a lesní cestou mírným stoupáním pod Vrzavými skálami. Následovat bude 300metrový sjezd a hned poté příjemný kopec Hrubým lesem na nejvyšší místo závodu pod Kopnou. Následuje dvoukilometrový sjezd, který vystřídá první ze tří prudších výjezdů v Hájích. Potom bikery čeká druhé nejvyšší místo Nad Bařinami. Pak se pojede po trávou zarostlé lesní cestě Janůvkami a po rozbité asfaltové cestě kolem Slušovické přehrady do nejnižšího bodu závodu pod Sobolicí. Záhy začne stoupání okolo Sobolice a po loukách a lesní cestě se přejede na Vinohrádek. V závěru se po bývalém lyžařském svahu sjede na hlavní cestu a po asfaltové silnici se dojede do cíle,“ popsal okruh jeden z pořadatelů Tomáš Minařík.

Veškeré informace o Kašavském Bajk-Kapu jsou na telefonu 604 291 704.      

HOKEJ

Zlín po ztrátě dobře rozehraného zápasu se Vsetínem udolal v osmé sérii samostatných nájezdů Havířov

Zlín – Průměrný start do nové sezony v juniorské hokejové extralize má za sebou mužstvo PSG Berani Zlín. Tým z krajského města z úvodních dvou duelů vytěžil pouze dva body. V dalších zápasech se zlínský celek v pátek na domácí ploše utká od 15 hodin s Vítkovicemi. V sobotu v 14.30 hodin hrají ševci v Třinci.

  V pátek Zlín prohrál se Vsetínem 4:5 a s Valachy nezvládl ani dodatečné prodloužení. Na stadionu Luďka Čajky se ale děly věci. Domácí se už po šestapadesáti sekundách ujali po brejkové akci Jonáše Kočice vedení. Stejný hráč přidal v 9. minutě druhý gól a ve dvanácté minutě poslal Leška Zlín do tříbrankového náskoku. Ten však ševci neudrželi. Vsetín ve čtyřiadvacáté minutě vyrovnal na 3:3. Pak ještě ve dvaatřicáté minutě Kočica zkompletoval hattrick a zlínský tým vedl 4:3. Ve zbytku střetnutí už se ovšem v koncovce prosazovali pouze Valaši a postupně Jenáček a Lukačka jim zajistili tři body. Hosté získali i čtvrtý bonusový bod, o který se postaral ve 3. minutě prodloužení po dorážce Ján Petriska.

,,Neplnili jsme pokyny trenéra. Chyběla nám také vůle po úspěchu. Vsetín byl bojovnějším týmem,“ konstatoval po utkání zklamaný domácí kapitán Vlastimil Hefka.

V sobotu zlínský kolektiv zvítězil v Havířově 3:2 po samostatných nájezdech. Hosté ještě na začátku dvaačtyřicáté minuty prohrávali 2:0. Do konce základní hrací doby ale stačili Sebera a Luža skóre srovnat na 2:2. O dvou bodech Zlína poté rozhodl v osmé sérii samostatných nájezdů Vlastimil Hefka.

,,V Havířově jsme zaspali začátek střetnutí. Severomoravané se brzy ujali vedení a potom urputně bránili. Ve čtyřiapadesáté minutě se nám podařilo alespoň vyrovnat a štěstí nám přálo také při samostatných nájezdech,“ byl rád alespoň za zisk dvou bodů na havířovském ledě Hefka.   

Výsledky 1. a 2. kola:

PSG BERANI ZLÍN - VSETÍN 4:5 (3:1, 1:2, 0:2 – 0:1).     

Branky: Kočica 3, Leška – Jindra 2, Vašenka, Jenáček, Lukačka, Petriska.

HAVÍŘOV – PSG BETANI ZLÍN 2:3 (1:0, 0:0, 1:2 – 0:1) po SN

Branky Zlína: Sebera, Luža, Hefka.

Zlín: Kořének, Huf – Jarošek, Hamrlík, Bednařík, Pavlas, Talafa – Kočica, Hefka, Bachánek, Pröschl, Handl, Lekeš, Podešva, Leška, Kozubík, Luža, Sedláček, Dobiáš, Sebera.    

STOLNÍ TENIS

Ve Slavičíně pořádají 47. ročník mezinárodního turnaje ve stolním tenise

Slavičín – Již 47. ročník turnaje ve stolním tenise pořádají v sobotu ve Slavičíně. ,,Jedná se o nejstarší, ale hlavně nejkvalitněji obsazenou stolně tenisovou akci v období okolo startu nové sezony ve zlínském regionu,“ upozorňuje předseda oddílu stolního tenisu ve Slavičíně Zbyněk Jančařík.

Pořadatelé v podniku pořádném za podpory Zlínského kraje, města Slavičín a spousty místních sponzorů, vypsali čtyři soutěže. Za stoly si to rozdají ve 23. ročníku Memoriálu Františka Trlla dvoučlenná družstva. V 10. ročníku Memoriálu Oldřicha Kozáčka budou hrát i jednotlivci. Na programu je i soutěž hráčů působících nejvýše v divizi. U stolních tenistů ze Slovenska do 3. ligy. V tomto podniku je nutné předložit soupisku, nebo nastoupit podle aktuálního žebříčku. A na Valašsku si také zahrají v 16. ročníku Memoriálu Milana Maryáše borci nad 40 let.

Ve Slavičíně se očekává účast okolo 70 stolních tenistů z Moravy, Čech a Slovenska. ,,Naší hlavní prioritou ale je, aby k nám přijelo co nejvíc hráčů z našeho kraje,“ přeje si Jančařík.

Loni se oblíbeného turnaje na Valašsku zúčastnilo 52 hráčů z 25 klubů. Vítězství v hlavní soutěži jednotlivců vybojoval hráč bundesligového týmu z Regenstaufu Slovák Alexander Valúch, který ve finále porazil po pětisetové bitvě dalšího slovenského stolního tenistu Erika Illáše (KST Hostianské Trsťany – Dudince). Soutěž hráčů do divize loni vyhrál Ján Beničiák z Levic. V měření sil veteránů nad 40 let dominoval Ivan Papák (KST Hostianské Trsťany – Dudince). Prvenství v klání dvoučlenných družstev vybojovalo duo Pavel Valko, Jeremiáš (STO Valča).

Prezentace ve Slavičíně bude probíhat mezi 8 a 8.45 hodinou a první zápasy v místní sportovní hale začnou v 9 hodin. Blok finálových duelů je na programu mezi 17. a 20. hodinou.