ATLETIKA

Jiří Matoušek, Tomáš Navrátil a Tomáš Blaha ve Vnorovech nestačili pouze na maďarské Keňany v barvách Benedek Teamu 

Kroměříž – Reprezentantům AK Kroměříž se ve Vnorovské desítce dařilo. Ve 30. ročníku vyhledávaného závodu s tradiční skvělou diváckou kulisou na Hodonínsku v osmadvacetistupňovém horku vybojoval Jiří Matoušek zásluhou času 32:20 třetí místo, Tomáš Navrátil skončil čtvrtý (32:41) a Tomáš Blaha doběhl v čase 33:29 pátý. Na jihu Moravy dominovali Keňané v barvách maďarského Benedek Teamu. Zvítězil Silas Mwetich (30:35), druhou příčku bral za čas rovných dvaatřicet minut Isaac Ngeno.

 ,,Mwetich byl od startu suverénní. Také Ngeno se pohyboval celý závod na druhé pozici osamoceně. Já jsem běžel ve skupině společně s Tomášem Navrátilem a Tomášem Blahou. V ní jsme vzorně spolupracovali. Na druhého Keňana, který byl před námi zhruba 150 metrů, jsem si ovšem věřil. Na šestém kilometru jsem se odpoutal od Navrátila a začal jsem Ngena stahovat. Dokonce jsem měl v jednom úseku trati na něho pouze desetisekundovou ztrátu. V závěru měl však stříbrný Keňan víc sil,“ popsal rozhodující momenty v letošní Vnorovské desítce Jiří Matoušek.

Ten si na jihu Moravy zaběhl osobní rekord na 10 kilometrů.        

ATLETIKA

Valašskoklobouckému atletovi Milanovi Zvonkovi se na Slovensku líbí

Valašské Klobouky – Atletovi Milanovi Zvonkovi se na Slovensku líbí. Reprezentant valašskoklobouckého Zvonek Sportu nejprve uspěl v 6. kole Trenčínské běžecké ligy, když se v desetikilometrovém závodu TeN RUN blýskl časem 36:13, Vyhrál Miroslav Ilavský (Jogging klub Dubnica, 33:52), bronzovou příčku získal Peter Ceniga z Púchova (36:25).

,,Závod se běžel na certifikované trati v netradičním podvečerním čase. Zastihl mě však v dobrém rozpoložení, protože jsem si v něm vylepšil osobní rekord na 10 kilometrů. Porazil mě pouze slovenský reprezentant Ilavský,“ radoval se z povedeného výsledku Zvonek.

 Tomu se dařilo i na mistrovství Slovenska v běhu do vrchu konaném na trati mezi Pruským a kopcem Vršatec. ,,Závod měřil 9,6 kilometru a měl převýšení 500 metrů,“ informoval krosař z Valašska, který se prosadil i v okrese Ilava.

 ,,Přestože jsem měl po startu v Trenčínské běžecké lize na regeneraci pouze dvanáct hodin, tak jsem v náročném terénu a horkém počasí obsadil časem 43:26 osmé místo. V kategorii třicátníků jsem skončil pátý,“ prozradil Milan Zvonek.

 Slovenským šampionem v běhu do vrchu se stal Štefan Štefina ze Spartaku Dubnica nad Váhom (40:03).

CYKLISTIKA

Josef Slezák věnoval vítězství v Grand Prix Formanovi vnoučatům Augustinovi, Matějovi, Antonínovi, Terezce a Hedvice 

Zlín – Nejpovedenější vystoupení v letošním Slezském poháru silničních cyklistů má za sebou Josef Slezák. Člen formace FORCE KCK Cykloteam Zlín zvítězil v kategorii padesátníků v závodu Grand Prix Forman, když v 56 kilometrů dlouhém podniku, rozloženém do čtyř okruhů na trati mezi Janovicemi, Starým Jičínem, Hůrkou, Palačovem a znovu Janovicemi, dosáhl času 1:29:25. Druhý v pořadí Tomasz Wojciech z Polska byl o třiačtyřicet sekund pomalejší, bronzový skončil v čase 1:30:10 druhý reprezentant zlínského FORCE KCK Cykloteamu mezi padesátníky Ivo Odvárka.

 ,,V každém okruhu nás na trati čekal zvlněný terén a jeden těžký kopec,“ informoval Josef slezák.

Ten si úvodních osmadvacet kilometrů hlídal pobyt na čelních pozicích. ,,Na začátku třetího kola jsem ale nastoupil a na prvním místě jsem si před hlavní skupinou vytvořil zhruba padesátimetrový náskok. Menší krizi jsem měl ve čtvrtém stoupání, ale jak jsem zdolal poslední kopec, tak jsem 10 kilometrů před cílem už věřil, že závod vyhraju,“ nezastíral 58letý Slezák.

 A komu prvenství v Janovicích u Starého Jičína věnoval. ,,V době prázdnin se u mě střídají na návštěvě vnoučata. Takže zlatá příčka v letošním Grand Prix Formanovi patří také Augustinovi, Matějovi, Antonínovi, Terezce a Hedvice,“ byl rád, že může potěšit i svoje nejbližší cyklistický veterán z Nivnice ve službách FORCE KCK Cykloteam Zlín.     

Úspěšní byli i další jezdci ze Zlína. Jiří Slavík dojel mezi třicátníky na druhém místě a v šedesátnících bral Ladislav Pelc rovněž druhou příčku. V hlavní mužské kategorii do 29 let obsadil Zdeněk Skyba třiadvacáté místo. Ve společnosti třicátníků vybojoval dobrý výsledek ziskem páté pozice Michal Hradil a mezi čtyřicátníky skončil Tomáš Galuška čtvrtý a Milan Sedlář devatenáctý. 

cyklista FORCE KCK Cykloteam Zlín Josef Slezák   

CYKLISTIKA

Pokud by Tomáš Plášek ve Valašských Kloboukách neskončil do třetího místa, neseděl by v letadle vedle kamarádky Dory Maňasové

Valašské Klobouky – Člen formace MTBS Racing Tomáš Plášek z Rokytnice nad Vláří vyhrál 7. ročním mezinárodního závodu v cross country Klobucká kola 2018. Plášek dosáhl v podniku dlouhém 18 kilometrů, rozloženém do 4 okruhů, zařazeném i do letošní sedmidílné Valašskokarpatské cyklotour, času 1:14:40. Zbylé medailové pozice obsadili reprezentanti vsetínského SK Edie Teamu. Druhý skončil časem 1:14:59 David Chrástecký, na třetím místě do cíle dojel Róbert Kocián (1:17:01) Petr Pospíšil z Kašavy skončil čtvrtý (1:17:43) a Jakub Svrbík (Finančné centrum, 1:24:23) pátý.

,,Protože jsem v letošní Valašskokarpatské cyklotour  hodně vysoko, tak i ve Valašských Kloboukách jsem měl nejvyšší ambice,“ nezastíral Tomáš Plášek.

,,Uvědomoval jsem si však, že závod bude kvůli bahnitým podmínkám a těžkému výjezdu pod Královec hodně náročný. Proto jsem na úvodní nástup Petra Pospíšila nereagoval a držel se svého tempa. S přibývajícími kilometry jsme si ale vpředu ve vedoucí čtyřčlenné skupině vybudovali dostatečný náskok. Na první příčku jsem se definitivně posunul v posledním kole, kdy se mi podařilo odpoutat se od největšího soupeře Davida Chrásteckého,“ upozornil ještě na klíčové momenty biker z Rokytnice nad Vláří.

Ten měl navíc o motivaci postarané. ,,Kamarádka Dora Maňasová mi před závodem řekla, že pokud ve Valašských Kloboukách neskončím do třetího místa, tak vedle ní nebudu sedět v letadle na cestě na dovolenou na Mallorcu,“ byl po závodě velmi dobře naladěný Tomáš Plášek.     

Devítikilometrového závodu žen se letos na Valašsku zúčastnily pouze dvě bikerky. Petra Holznerová (Zvonek Sport Valašské Klobouk) v něm zajela čas 54:55, druhá z nich Lenka Černá (HBT Zlín) dosáhla času 1:07:05.

,,Silný noční déšť se postaral o náročné podmínky na trati. Kvůli němu jsme nemohli využít nových terénních úprav ve valašskoklobouckém sportovním areálu. Dokonce jsme u některých dospělých kategorii v porovnání s minulými roky závod o jeden okruh zkrátili. Přesto většina bikerů podala velmi dobrý výkon,“ prozradil jeden z pořadatelů Radomír Bačo starší.

V letošních Klobuckých kolech si v 17 kategoriích zazávodilo 103 příznivců horských kol   

CYKLISTIKA

Silvii Zvonkovou na cestě za stříbrnou pozicí v 78kilometrovém bikemaratonu v okolí Vysokých Tater nezastavil ani defekt

Valašské Klobouky – Další sportovní úspěch si připsala Silvie Zvonková. Bikerka z Valašských Klobouk se premiérově zúčastnila Slovenského poháru Škoda Horal MTB maratonu. Závod dlouhý 78 kilometrů s převýšením 2400 metrů startoval ve městě Svit a Zvonková v něm v mezinárodní konkurenci obsadila časem 4:49:05 stříbrnou pozici. Vyhrála Estonka Janelle Uibokand (4:23:31). Na třetím místě skončila Marzena Janczarska z Polska (5:12:11).

,,Pro mě to byl dosavadní vrchol sezony,“ tvrdí reprezentantka valašskoklobouckého Zvonek Sportu, která se v okolí Vysokých Tater bravurně vypořádala s náročnými podmínkami.

 ,,Hned na startu začalo silně pršet a také se občas blýskalo. Od začátku proto bylo jasné, že to na trati nebude žádná sranda. Bláto, déšť a klouzavé kameny hodně ztěžovaly podmínky,“ upozornila Silvie Zvonková.

Ta se do pětatřicátého kilometru držela ve skupince s Uibokand. ,,V následném sjezdu mi však Estonka ujela a na vedoucí pozici si vypracovala dvouminutový náskok. Na 55 kilometru mě postihl defekt, jehož oprava mě zdržela dvacet minut. Byla to smůla, nicméně nakonec jsem byla ráda, že jsem závod mohla dokončit. Boj o zlatou příčku byl ztracený, ale náskok před třetí v pořadí Janczarskou jsem měla pod kontrolou,“ byla i se ziskem stříbra spokojená Zvonková.     

#galerie|3906731#      

FLORBAL

Ve florbalovém Poháru České pojišťovny můžou překvapit Lvi ze Zlína.  

Region – Na konci týdne začíná další ročník florbalového Poháru České pojišťovny mužů. Celkem se do něho zapojí 119 družstev. V 1. kole si v 17 základních skupinách zahraje 85 kolektivů. Mezi nimi i pět z našeho regionu. O postup dál budou bojovat celky Hluku, Počenic, Valašského Meziříčí Vsetína a Zlína Lions. Český pohár je i v letošní sezoně rozložený do devíti kol. Až ve 4. kole se s některými superligovými celky představí i Panteři z Otrokovic. Zajímavá a prestižní soutěž se od 2. kola hraje vyřazovacím systémem. Finále je na programu 15. ledna 2019 před kamerami ČT Sport v Olomouci.

V národním poháru mají velké ambice otrokovičtí Panteři. Ti začali sezonu historickým postupem do čtvrtfinále v kategorii Elite v nedávném Czech Open v Praze. V poháru by určitě nepohrdli finálovou účastí, která se jim povedla v roce 2013. Na dobré výsledky z let minulých chtějí navázat zlínští Lvi, Hluk a Vsetín. Zkušenosti bude sbírat celek Valašského Meziříčí.

,,V létě u nás proběhla jedna zásadní změna. Skončil trenér Zbyněk Macura a na jeho pozici ho vystřídal Miroslav Kořének. V porovnání s minulými roky jsme si v letošní sezoně stanovili skromnější cíle. Chceme se sice poprat o postup do Národní ligy, ale nebereme to jako prioritu. V Poháru České pojišťovny bychom chtěli postoupit do kola, v němž bychom se utkali s některým ze superligových družstev,“ plánuje sekretář Zlína Lions Jan Krkoška.

 ,,Podle mě překvapí Zlín a postoupí do osmifinále. Lvům z krajského města tento druh soutěže vyhovuje. Tým se dokáže připravit na jeden zápas a díky tomu, že má ve svém kádru zkušené hráče, může potrápit kohokoliv. Výsledky Otrokovic se budou odvíjet podle toho, s kterými hráči budou zápasy českého poháru hrávat. S mladou sestavou otrokovický celek postoupí do 4. kola, v kompletním složení by mohl vybojovat postup až do semifinále,“ typuje předseda Jihomoravské florbalové unie Petr Šíma.    

 Český pohár se o víkendu bude hrát i ve Zlínském kraji. Ve sportovní hale v Hluku vyzve domácí tým v sobotu od 16 hodin Židenice a v 19 hodin Lanžhot. V neděli Hlučané změří síly v 9.30 hodin s celkem Bořitova a od 14 hodin s kolektivem F.A.T.R.  

MOTOKROS

V sobotu se ve Strání koná 1. ročník motokrosových závodů

Strání – Další motokrosový podnik ve Zlínském kraji se koná v sobotu ve Strání. Na místní trati se v rámci 1. ročníku Motocross Strání 2018 uskuteční celkem šest závodů. Pořadatelé vypsali kategorii pro veterány, dále pak kategorie Hobby, Open, Pitbike a pro čtyřkolky. Zazávodí si také jedna dětská kategorie. Přejímka bude probíhat mezi 7. a 9. hodinou. Tréninky začnou od 9 hodin. Start prvního závodu je v 12 hodin.  Na Uherskohradišťsku očekávají 60 až 80 vyznavačů motokrosu.                    

NOHEJBAL

V Kroměříži pořádají pro veteráni Memoriál Cyrily Kytlici

Kroměříž – V sobotu v Kroměříži pořádají 18. ročník nohejbalového Memoriálu Cyrila Kytlici. Hrát se bude na antukových kurtech NK Bajda na kroměřížském koupališti. Turnaje trojic pro hráče nad 50 let se zúčastní maximálně 16 kolektivů. Jeho začátek je v 9 hodin. Prezentace končí v 8.30 hodin.

 ,,Turnaje se můžou zúčastnit nohejbalisté ročníku narození 1968 a starší. Hrát se bude na tři dopady míče. Každé mužstvo může být složené ze čtyř hráčů. Povolené jsou tři střídání v setu. Startovné na jednoho hráče je 100Kč,“ vysvětlil kritéria jeden z pořadatelů Stanislav Poledňák.

 Přihlásit se na Kytlicův memoriál je možné na telefonech 730 580 350, nebo 737 370 549.     

TRIATLON

Tomáš Procházka uspěl v Morkomanovi díky skvělému běhu. V závodu žen porazila Martina Novotná Silvii Pavlíčkovou o pouhé dvě sekundy

Morkovice – Tomáš Procházka zvítězil v 18. ročníku olympijského triatlonu Morkoman 2018. Reprezentant klubu Plavecké sporty Kroměříž dosáhl v Morkovicích v podniku složeném z 1500 metrů plavání, 40 kilometrů cyklistky a 10 kilometrů běhu, výsledného času 2:13:52. Stříbrný v pořadí Patrik Minář z TJ Šumperk se prezentoval časem 2:15:38, třetí místo obsadil Václav Škoda (AD Team, 2:17:20).

Z triatlonistů ze zlínského kraje skončil ještě Pavel Žák čtvrtý (2:18:11), Radim Barták (oba Kolovna KM-BT Morkovice, 2:23:50) osmý, Zbyněk Vondruška z Cyklosportu Chropyně devátý (2:24:35) devátý a kroměřížský Jiří Klement (dressme.cz, 2:26:04) desátý.

V letošním Morkomanovi se dařilo i regionálním ženám. První příčku mezi nimi vybojovala Martina Novotná (TÜV SÜD Rusava Bike Team, jež se blýskla skvělým výsledným časem 2:36:33. Druhé místo získala Silvie Pavlíčková z Aspotu Hulín. Ta byla v cíli o pouze o dvě sekundy pomalejší. Bronz brala Lenka Hrabovská z AK Drnovice (2:40:50). Renata Michálková z Řetechova doběhla čtvrtá (2:57:43) a Irena Pagáčová (Titan Trilife Zlín, 3:19:12) pátá.

,,Letošní Morkoman byl velmi zajímavý. V mužích se pořadí neustále prolínalo. Po plávání byl první Patrik Minář. Na kole jsem zajel nejlepší čas já. Nejvyrovnanější výkony ovšem podával Tomáš Procházka, který zisk zlaté příčky potvrdil výborným během,“ prozradil jeden z pořadatelů a čtvrtý v pořadí výsledkové listiny Pavel Žák.

 ,,Ještě dramatičtější byl závod žen. V něm Martina Novotná dobře zaplavala, Silvii Pavlíčkové se povedla cyklistika. Vyrovnaný souboj mezi nimi o první místo ale rozhodl až závěrečný běh. V něm byla znovu lepší Novotná, aby v konečném účtování reprezentantka TÜV SÜD Rusava bike Teamu zvítězila o pouhé dvě sekundy,“ upozornil dále Žák.

Do cíle Morkomana 2018 doběhlo v Morkovicích na Kroměřížsku 83 vyznavačů olympijského triatlonu.        

TRIATLON

Luhačovický triatlon ovládl v traťovém rekordu Jan Petržela. V ženách dominovala Jindra Hlavová

Luhačovice – Novojičínský Jan Petržela (OK 99 Hradec Králové) se stal absolutním vítězem 9. ročníku terénního LCE3Atlonu 2018 – Luhačovického triatlonu. V závodu složeném z 560 metrů plavání, 22 kilometrů jízdy na horském kole a 10 kilometrů běhu, dosáhl výsledného času 1:41:06. Druhé místo obsadil se ztrátou 2 minut a 6 sekund Marek Schuster (Severka Šumperk)), třetí skončil domácí Johan Vavrys (1:44:23).

,,Z důvodu vícedenních závodů v orientačním běhu, které se v Luhačovicích po triatlonu konaly, se na startu sešla kvalitní konkurence. Po plavání s velkým náskokem vedl Petr Stehlík. Na kole ale dominoval Marek Schuster. Nakonec se však díky skvělému běhu z vítězství radoval český reprezentant v orientačním běhu Jan Petržela. Ten závod dokonce ovládl v traťovém rekordu,“ popsal vývoj závodu jeden z členů pořádajícího klubu OB Luhačovice Libor Černocký. Ten v nabité konkurenci skončil v čase 1:49:33 sedmý.

   Ženy si v okolí Luhačovic zazávodily na trati složené z 380 metrů plavání, 20 kilometrů jízdy na horském kole a 8,3 kilometru běhu. Prvenství mezi nimi vybojovala Jindra Hlavová (Žabovřesky Brno, 1:42:29, před klubovou kolegyní Evou Kabáthovou (1:46:09). Bronzovou pozici brala za čas 1:47:26 Renata Michálková (OB Luhačovice).

,,Obavy jsem měla pouze z národních reprezentantek v orientačním běhu Jindry Hlavové a Evy Kabáthové. Obě jsou skvělé běžkyně. Proto mi bylo jasné, že pokud si nevytvořím dostatečný náskok při plavání a poté na kole, tak nemám šanci je porazit,“ přiznala domácí Renata Michálková.

 ,,Z vody jsem však šla na první pozici společně s Hlavovou. Na začátku kola jsem si na ni vytvořila malý náskok, ale hned v prvním stoupání mě předjela. Deset kilometrů jsem ji měla na dohled, ovšem poté se mi definitivně vzdálila. A na konci závodu mě v posledním seběhu z hřebene na polní cestu k Luxům předběhla ještě Eva Kabáthová,“ konstatovala však s výsledným časem spokojená Michálková.

,,Do závodu jsem totiž dala maximum. A dokonce i velké horko mi nevadilo,“ tvrdí luhačovická orientační běžkyně.          

TRIATLON

Triatlonisté z Kroměříže zvou na Bagrák na 7. ročník Kromplmena

Kroměříž – Klub RH Kroměříž v sobotu pořádá 7. ročník triatlonového závodu Kromplmen 2018. Ten startuje ve 13 hodin v oblasti Hrubého rybníku na Bagráku. Pořadatelé pro triatlonisty připravili následující trať: plavání 400 metrů, cyklistika 30 kilometrů a běh 6 kilometrů. Vypsáno je celkem pět kategorií. Tři pro muže a dvě pro ženy.

Plavat se bude v Hrubém rybníku. Cyklistika se pojede na novém okruhu přes Trávník, Střížovice, Bařice, Těšnovice, Vrbku, Lubnou, Drahlov, Vážany, Kotojedy a zpět do Kroměříže. Závěrečný běh bude probíhat na obrátkové trati po asfaltové komunikaci směrem na Trávník. Prezentace končí v 12.30 hodin. Startovné je 400 Kč. Očekává se účast kolem 150 triatlonistů.

Vítězství v loňském roce vybojoval Filip Václavík z Titan Trilife Zlín, který závod vyhrál v čase 1:18:36. Mezi ženami dominovala časem 1:24:41 Martina Novotná (TÜV SÜD Rusava Bike Team).

TRIATLON

V sobotu se na Valašsku uskuteční Kelečský terénní triatlon

Kelč - V sobotu se na valašskomeziříčsku koná 3. ročník Kelečského terénního triatlonu. Pořadatelé připravili dvě tratě. Delší je složená z 800 metrů plavání, 23 kilometrů cyklistiky a 5,7 kilometru běhu. Kratší tvoří 300 metrů plavání, 23 kilometrů cyklistky a 3 kilometry běhu. V obou závodech je vypsáno po pěti kategoriích pro muže i ženy. Poměřit síly si můžou také štafety.

 ,,Plavat se bude v rybníku Chmelník. Cyklistika se pojede směrem na Kunovice, Komárovice, Kladeruby, Němetice, Zámrsky, Kelč, Rouské a Rouský rybník. Závěrečný běh se zpočátku poběží okolo rybníku Chmelník, poté po polní cestě na Lhotku, dále pak na Výletiště a zpět k rybníku Chmelník, kde je také cíl,“ představil trať  závodu v terénním triatlonu na Valašsku jeden z pořadatelů Libor Macek.

Start je v 12.30 u rybníka Chmelník poblíž Kelče. Prezentace pro dětské kategorie končí v 9 hodin. Děti od dvou let si proto zazávodí už od 9.30 hodin. Seniorské kategorie ukončí prezentaci ve 12 hodin.

 Vítězství ve 2. ročníku vybojovali Ondřej Kelbl z Alfa Tri Teamu (1:28:38) a Jana Machačová (Vivat Sport Team, 1:40:41).