ATLETIKA

 Ondřej Fejfar skončil v Karlovarském půlmaratonu sedmý. Tomáše Navrátila zradilo zažívání

 Kroměříž – Dva reprezentanti AK Kroměříž se představili v sobotním Mattoni Karlovarském půlmaratonu. Ondřej Fejfar ve skvělé mezinárodní konkurenci v něm vybojoval časem 1:07:45 sedmé místo a Tomáš Navrátil obsadil díky času 1:19:31 osmatřicátou příčku. Zvítězil Roman Romanenko z Ukrajiny (1:03:58). Závodu se ve všech kategoriích zúčastnilo 4000 běžců a běžkyň.

   Ondřej Fejfar byl nejúspěšnějším a nejrychlejším českým půlmaratoncem ve výsledkové listině. ,,Byl to jeden z mých nejpovedenějších půlmaratonů v kariéře. Trať v Karlových Varech je pro mě magická. Kopečky na ní jsem ani nevnímal. Navíc mě dopředu hnali skvělí diváci i vynikající atmosféra okolo závodu,“ pochvaloval si v cíli Fejfar.

    ,,V sobotu jsem se necítil v optimálním rozpoložení. Nicméně závod jsem rozběhl velmi rychle. Po startu jsem se držel Fejfara. Postupně jsem se ale v průběžném pořadí propadal. Do 15 kilometru jsem běžel s dalším Čechem Jiřím Petrem. Poté mě však zradilo zažívání. Sužovaly mě křeče v břiše. Proto jsem od devatenáctého kilometru do cíle už jenom doklusával. Závod jsem měl rozběhnutý na 1:11:30. Nakonec jsem byl o osm minut pomalejší,“ konstatoval zklamaný Tomáš Navrátil.   

ATLETIKA

Noční běh v Rožnově pod Radhoštěm v sobotu odstartuje ve 21 hodin v místním Lesoparku

Rožnov pod Radhoštěm – Seriál Nočních běhů Night Trail Run pokračuje v sobotu v Rožnově pod Radhoštěm. Druhý podnik z letošní šestidílné série startuje ve 21 hodin v rožnovském Lesoparku. Na stejném místě je také cíl. Hlavní závod měří 5,7 kilometru. Prezentace probíhá mezi 16. a 20. hodinou.

    ,,Atleti mají možnost poměřit síly ve čtyřech mužských a čtyřech ženských kategoriích. Zazávodit si můžou i tandemy mix složené z jednoho muže a jedné ženy bez rozdílu věku. Navíc od 19 hodin ještě pořádáme rodinný charitativní běh. Ten měří 700 metrů,“ zve na sportovní večer na Valašsko ředitel závodu Vladan Daněk.

   Ten s dalšími organizátory připravil i zajímavý doprovodný program. ,,Zájemci si mohou nechat změřit zrak s Oční klinikou Gemini. Rozdávat autogramy bude český biatlonový reprezentant Michal Krčmář,“ prozradil ještě Daněk.

   Loňský premiérový ročník Nočního běhu v Rožnově pod Radhoštěm, který měřil 6,5 kilometru, vyhráli Václav Bitala (AK Emila Zátopka Kopřivnice, 22:32) a Jana Bílková ze Zlína, jež dosáhla času 27:56.

 CYKLISTIKA

 V sobotu se v okolí Brumova už po patnácté pojede závod horských kol Hradní okruh

 Brumov – V sobotu se v okolí Brumova pojede 15. ročník mezinárodního závodu v cross country Hradní okruh. Ten je úvodním podnikem ze sedmidílného seriálu Valašskokarpatské cyklotour 2018.  

   Pořadatelé město Brumov-Bylnice a oddíl Kolo-běžky vypsali celkem 19 kategorií od nejmladšího žactva až po veterány. Bikeři budou závodit na sedmi různých tratích. Prezentace pro dětské kategorie začíná v 8.45 hodin, pro ostatní v 11 hodin. Společný start seniorských kategorií je ve 13 hodin na brumovském náměstí Hildy Synkové. Cíl je na hradě v Brumově.

    ,,Elitní kategorie mužů i žen pojedou 52 kilometrů dlouhý závod, který má převýšení 1400 metrů. Ten je rozložený do dvou kol na okruhu mimo jiné přes Štítnou nad Vláří,“ informuje ředitel závodu Kamil Sedlačík.

   V loňském roce se absolutním vítězem Hradního okruhu stal Pavel Žák z Bike Triatlonu Morkovice. Biker z Hané dosáhl na kopcovité trati času 2:02:12. V ženách byla nejrychlejší časem 2:44:01 Svatava Kučná z formace 4Ever Cyklobulis Bystřice pod Hostýnem.

   Letos na Valašsku ve všech kategoriích očekávají účast 400 vyznavačů horských kol.

 CYKLISTIKA

 Ondřej Fojtík je králem Záhoria. Martina Latinková dojela ve Skalici na bronzové příčce

 Region – Regionální bikeři ovládli 10. ročník bikemaratonu Král Záhoria. 50 kilometrů dlouhý mezinárodní závod v okolí Skalice, který byl zároveň třetím podnikem ze sedmidílného seriálu Ghost Karpaty MTB Tour 2018, vyhrál časem 1:56:02 Ondřej Fojtík z Bystřice pod Hostýnem (FORCE KCK Cykloteam Zlín). Stříbrnou příčku vybojoval Pavel Žák. Ten byl v cíli o dvanáct sekund pomalejší. Třetí místo obsadil Pavel Skalický (oba Kolovna KM-BT Morkovice, 1:56:58). Tomáš Petříček ze stejného klubu skončil pátý (2:03:57) a Tomáš Strnka (Bike Team Sazovice, 2:05:02) devátý.

    ,,Prvenství ve Skalici je pro mě překvapením. Po návratu z náročného etapového závodu Cape Epic v Jihoafrické republice v součastném období ještě nejsem v ideální kondici,“ divil se Ondřej Fojtík.

   Ten se od startu pohyboval na čele závodu. ,,V prvním kratším prudším stoupání jsem zůstal na čele ve skupince s Pavlem Žákem a Pavlem Skalickým. Všichni jsme potom na trati dlouho spolupracovali. Deset kilometrů před cílem jsem ale zrychlil tempo a od obou největších soupeřů jsem se odpoutal. Na první příčce jsem pak zůstal až do cíle,“ upozornil na rozhodující moment Fojtík.         

Mezi ženami obsadila reprezentantka formace Zvonek Sport Valašské Klobouky Martina Latináková v čase 2:34:01 bronzovou pozici. Svatava Kučná (4Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem, 4:39:26) dojela pátá a Petra Holznerová (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 2:57:13) sedmá. Vyhrála Slovenka Janka Keseg-Števková (2:15:01).

   ,,Přestože bylo mírné dusno a na trati bylo několik kluzkých sjezdů, tak se mi závod povedl. Do pětadvacátého kilometru jsem se pohybovala ve vedoucí tříčlenné skupině. V závěrečných sjezdech se čelo roztrhalo a do cíle jsem dojela na bronzové příčce. Měla jsem však trochu obavy, že jsem zabloudila. Závod v okolí Skalice totiž měřil třiapadesát kilometrů,“ svěřila se po vyhlašování výsledků Martina Latináková.

CYKLISTIKA

Cyklisté FORCE KCK Cykloteamu Zlín vybojovali v etapovém závodu v Krnově čtyři medailové pozice. Ivo Odvárka a Ladislav Pelc brali zlaté příčky

Zlín – Ve druhém silničním Slezském poháru, kterým byl etapový závod Slezan Tour 2018, vybojovali cyklisté FORCE KCK Cykloteamu Zlín čtyři medailové pozice.

   V Krnově a okolí zvítězil v kategorii padesátníků Ivo Odvárka, kategorii šedesátníků vyhrál Ladislav Pelc, Tomáš Galuška ve společnosti čtyřicátníků obsadil stříbrnou příčku a Jiří Slavík mezi třicátníky bral třetí místo. Na cenný výsledek dosáhl také Radomír Zvoníček. Ten skončil v kategorii padesátníků pátý. Michal Hradil dojel mezi třicátníky osmý.

    ,,Tříetapový závod v Krnově byl složený ze čtyřkilometrové časovky, z městského kritéria na 30 kol a z 67kilometrového silničního závodu,“ informoval jeden z jezdců zlínského FORCE KCK Cykloteamu Jiří Slavík.

   Tomu se podařilo mez třicátníky vyhrát úvodní časovku. ,,Po ní jsem však věděl, že udržet průběžné vedení bude velmi těžké. Kritérium totiž není moje silná disciplína. Přesto jsem ho dokončil na třetím místě. V průběžném pořadí jsem ale klesl na druhou pozici. V poslední etapě, silničním závodu rozloženém do devíti náročných okruhů jsem si v těžkém cílovém stoupání dojel pro druhé místo. V celkovém hodnocení to ale stačilo na zisk bronzové pozice. S výsledkem ve Slezan Tour jsem však spokojený,“ tvrdí Slavík.

   CELKOVÉ VÝSLEDKY ETAPOVÉHO ZÁVODU SLEZAN TOUR 2018:

   Muži do 39 let (4 km časovka, kritérium na 30 kol, 67 km silniční závod):

   1. Petr Swaczyna (CK Feso Peřvald) 2:47:16

   2. Tomáš Čer (Future Cycling) 2:47:56

   3. Jiří Slavík (FORCE KCK Cykloteam Zlín) 2:48:06

   8. Michal Hradil (FORCE KCK Cykloteam Zlín) 2:57:12

   Muži do 49. let (4 km časovka, kritérium na 25 kol, 61 km silniční závod):

   1. Roman Galatík (CK Continental Frenštát) 2:36:30

   2. Tomáš Galuška (FORCE KCK Cykloteam Zlín) 2:36:39

   3. Martin Kubala (SK Bigbike) 2:37:56

   Muži do 59 let (4 km časovka, kritérium na 15 kol, 61 km silniční závod):

   1. Ivo Odvárka (FORCE KCK Cykloteam Zlín) 2:18:35

   2. Mojmír Daňhel (Cyklosport Opava) 2:19:46¨

   3. Martin Hrubý (SK Bigbike) 2:22:12

   5. Radomír Zvoníček (FORCE KCK Cykloteam Zlín) 2:32:03

   Muži nad 60 let (4 km časovka, kritérium na 15 kol, 46 km silniční závod):

   1. Ladislav Pelc (FORCE KCK Cykloteam Zlín)

   2. Oldřich Míček (Bike Klub Odry) 2:01:05

   3. Pavel Daněček (Krnov) 2:01:11

 DUATLON

 Helena Kotopulu v duatlonu Krušnoman skončila na čtvrtém místě. 

 Region – Helena Kotopulu obsadila čtvrté místo v závodu Krušnoman Duathlon. Ten byl prvním letošním podnikem Českého poháru v dlouhém triatlonu. Reprezentantka Moraviamanu Otrokovice dosáhla v Klínech na trati složené z 5 kilometrů běhu, 82 kilometrů cyklistiky a 15 kilometrů běhu, výsledného času 4:36:11. Zvítězila časem 4:28:50 Lenka Králová z Etriatlon Teamu. Druhé místo vybojovala Jana Candrová z Českých Budějovic (4:31:37), bronzovou příčku brala Petra Veselá (MST Jihlava, 4:33:13). Silvie Pavlíčková z ASPOTU Hulín skončila šestá (4:54:37).

  ,,Duatlonu Krušnomana jsem se zatím nikdy nezúčastnila. Měla jsem však informace, že je to hodně těžký kopcovitý závod. Proto jsme z něho měla obavy. Předpokládala jsem však, že po Ironmanovi v Texasu už budu dostatečně zregenerovaná,“ přiznala Helena Kotopulu.

   Nositelku barev otrokovického Moraviamanu však zaskočil start závodu. ,,Ráno mě nic nebolelo a všechno vypadalo slibně. Při pohledu na místo startu dole pod sjezdovkou na Klínovci jsem ovšem byla nervózní. Začínalo se totiž jejím výběhem. První pětikilometrový běh jsem ale ještě zvládla a dlouho jsem byla na prvním místě. Až těsně před prvním depem mě předběhla Lenka Králová. Poté mi ovšem nejelo kolo podle představ. Navíc jsem v horkém počasí měla velkou žízeň a propadla jsem se za Janu Candrovou na třetí pozici. A když ani ve druhém běhu moje nohy vůbec nespolupracovaly, tak jsem se do cíle protrápila. Nakonec mě ještě předběhla Jihlavanka Petra Veselá,“ popsala vývoj náročného závodu Kotopulu.      

    Krušnomana se zúčastnil také Petr Vabroušek (Titan Trilife Zlín). Ten v mužích zásluhou času 4:07:55 obsadil čtrnáctou pozici. Pavel Hradil ze stejného klubu skončil čtyřiatřicátý (4:25:03).

 HOKEJBAL

 Ve čtvrtfinále Malenovické ligy neměli favorizované celky Tigersu a Rivermenu s postupem problémy

 Malenovice – Překvapení se ve čtvrtfinále Malenovické hokejbalové ligy nekonalo. Postup mezi čtyři nejlepší celky si bez problémů zajistily mužstva Tigersu a Rivermenu. Domácí kolektivy tak v semifinále doplnily nejlepší dva týmy po základní části Boston Zlín a zlínský Rangers.

   Tigers v první čtvrtfinálové sérii vyřadil Tečovice po výsledcích 6:3, 10:1 a 7:5. ,,Soupeř měl problémy s naší kombinační hrou. Také jsme byli agresivnější v osobních soubojích a rovněž jsme dokázali prodat větší hokejbalové zkušenosti,“ upozornil na podstatu úspěchu malenovických Tygrů obránce David Březík.

   ,,Čtvrtfinále proto bylo naší jednoznačnou záležitostí. Naším letošním cílem je ale stoupit minimálně do finále ligy v Malenovicích,“ prozradil ještě Březík.

   Rivermen ve druhém čtvrtfinálovém měření sil zdolal Loozers 11:1, 19:5 a 5:2. ,,První zápas se zlomil na konci druhé třetiny, kdy jsme během tří minut vstřelili tři branky. Ve druhém nejofenzivnějším duelu celé série jsme v osmé minutě vedli 5:2. Také ve zbytku tohoto střetnutí jsme si s chutí zastříleli. Ve třetí nejvyrovnanější partii jsme dlouho nemohli najít recept na výborně chytajícího gólmana soupeře Hanulíka. Podařilo se nám ho překonat až v závěru druhé části, kdy jsme v dlouhé přesilovce během čtyř minut dali tři branky. V závěrečném dějství už jsme se soustředili na ubránění výsledku a tím i postupu do semifinále,“ informoval forvard Rivermenu Jan Herman.   

   Výsledky čtvrtfinále play off (na 3 výhry):

   1. zápasy: Tigers Malenovice – Tečovice 6:3 (Hruboš 2, Košatka, Nohal, Tomešek – Lukáš Navrátil, Donoval, Mikl), Rivermen Malenovice – Loozers 11:1 (Hladký 4, Kučera 3, Goiš, Šimon Kubis, Michal Kubis, Lečbych – Gajdošík).

  2. zápasy: Tigers Malenovice – Tečovice 10:1 (Nohal 3, Hruboš 2,  Jurča 2, Huťka, David Mikoška, Machálek – Donoval), Rivermen Malenovice – Loozers 19:5 (Goiš 4, Kučera 4, Hamrlík 4, Hladký, Bartoněk 2, Karásek, Černý – Gajdošík 3, Pernica 2).

   3. zápasy: Tigers Malenovice – Tečovice 7:5 (Hruboš 2, Huťka, Juřena, Zálešák, Machálek, David Mikoška – Vavruša 2, Jakeš, Cvopa, Mikl), Rivermen Malenovice – Loozers 5:2 (Hamrlík 2, Hofrichter 2, Herman – Kopp, Mramorenský).      

 INLINE HOKEJ

 Zlínští Ďáblové po skalpu Hradce Králové nenašli zbraň na olomoucké brejkové akce

 Zlín – Napůl úspěšní byli v sobotu extraligoví inline hokejisté Zlína. Ďáblové na domácí ploše v PSG Aréně ze dvou zápasů vytěžili tři body. O víkendu čekají zlínský tým tři těžké duely. V sobotu celek z krajského města zajíždí do Boskovic a na půdu Rolleru Brno. V neděli se představí v Kladně.

    V 6. kole Zlín v sestavě i s Petrem Zámorským porazil Hradec Králové 7:3. ,,Hodně nám pomohlo, že už ve 2. minutě vstřelil po spolupráci s Juríkem Richard Kobylík naši první branku. Brzy jsme se uklidnili a dalším průběhu střetnutí jsme vedli 4:1. Poté jsme zpevnili obranu a cennou výhru jsme ubránili. Hradec byl ale ve druhé polovině zápasu nepříjemným soupeřem,“ potěšil skalp domácího forvarda Vladimíra Váňu.  

   V následném 7. kole zlínské družstvo podlehlo Olomouci 6:10. ,,V tomto duelu se nám naopak nepovedla první polovina střetnutí. V osmé minutě jsme prohrávali 0:3 a v osmadvacáté minutě 1:9. Problémy nám dělaly brejkové akce Hanáků. Teprve potom jsme se hlavně díky povedeným přesilovkám zlepšili. Ovšem ve zbytku utkání jsme stačili pouze zmírnit naši porážku,“ konstatoval Vladimír Váňa.   

   Výsledky 6. a 7. kola Stilmat extraligy v inline hokeji:

   ZLÍN DEVILS – HRADEC KRÁLOVÉ 7:3 (2:1, 2:0, 1:0, 2:2)

   Branky Zlína: Kobylík 3, Karafiát 2, Gago, Váňa.

   ZLÍN DEVILS – OLOMOUC 6:10 (0:3, 1:4, 3:2, 2:1)

   Branky Zlína: Janeba, Kobylík, Goiš, Suhrada, Váňa, Šenkeřík.

   Sestava: Huf, Stojar – Janeba, Jurík, Zámorský, Šenkeřík, Kobylík, David Hrazdira, Karafiát, Goiš, Gago, Váňa, Jiří Suhrada ml.