O víkendu se ve Zlínském kraji koná mezinárodní stolně tenisový turnaj ve Slavičíně. Zazávodit si můžou také atleti ve Zlíně a Zubří. V Brumově mají v ATP Valašska tenisté Turnaje mistrů.

ATLETIKA

Tomáš Navrátil vyhrál běh v Bohuňovicích stylem start-cíl

Region – Tomáš Navrátil z AK Kroměříž vyhrál 31. ročník Běžeckého mítinku – Bohuňovice 2017, když dosáhl v 12,2 kilometru dlouhém hlavním závodu, času rovných dvaačtyřicet minut. Druhé místo obsadil časem 42:27 jeho klubový kolega Tomáš Blaha, bronzový skončil Petr Kučera z otrokovického Kesbuk Teamu (44:17). Triumf regionálních běžců na Hané dovršil ziskem čtvrté příčky další člen AK Kroměříž Josef Sedláček (44:37).

,,Hned po zaznění startovního výstřelu jsem se na čele osamostatnil,“ prozradil Tomáš Navrátil. ,,Závod jsem chtěl rozhodnout co nejdříve a to se mi také povedlo. Ve druhém kole jsem však plánoval ještě zrychlit tempo, ale tento záměr mi už nevyšel. Dokonce jsem měl pocit, že Tomáš Blaha můj náskok na první příčce v závěru stahuje,“ nebyl úplně spokojený se svým výkonem Navrátil.

 ,,Do Bohuňovic jsem dojel z Přerova na kole, což se projevilo na mém výkonu. Navrátil byl suverénní a tak jsem na trati bojoval s Petrem Kučerou o stříbrnou pozici. Na ní jsem se ocitl v průběhu devátého kilometru,“ informoval Tomáš Blaha.

,,Dneska jsem neměl svůj den a téměř po celý průběh závodu jsem se trápil,“ přiznal bronzový v cíli Petr Kučera.

V Bohuňovicích dal o sobě vědět ještě jeden nositel barev kroměřížského atletického oddílu. V 6,1kilometrovém závodu zvítězil časem 27:04 Ondřej Němec. Druhý v této společnosti doběhl Vlastimil Raclavský (Liga 100 Olomouc, 27:49), třetí místo získal Josef Smolicha z Nového Malína (28:44).             

ATLETIKA

Ve Zlíně se už po čtyřiatřicáté poběží Strojařská desítka

Zlín – 34. ročník krosového běh Strojařská desítka se koná v sobotu ve Zlíně. Start desetikilometrového závodu je u restaurace U Hřiba na Kudlové v 10 hodin. Trať vede po zvlněné lesní silnici střídavě pokryté asfaltem a šotolinou přes Maják směrem na Salaš a zpět. Cíl je opět na Kudlově. Muži si zazávodí ve čtyřech kategoriích, pro ženy jsou připravené kategorie dvě. V okolí Kudlova můžou samozřejmě poměřit síly také junioři. Nejlepší běžci budou finančně odměněni.

V loňské Strojařské desítce první příčky vybojovali Josef Sedláček z AK Kroměříž (34:19) a reprezentantka BS Slopné Jana Žaludková (41:40).

ATLETIKA

V sobotu se na Valašsku koná 18. ročník Běhu okolo Soliska

Zubří – Lyžařský oddíl TJ Gumárny Zubří v v sobotu pořádá 18. ročník krosového Běhu okolo Soliska. Hlavní 9 kilometrů dlouhý závod startuje u lyžařské chaty na Solisku v 10.40 hodin. Pořadatelé pro zájemce připravili další tratě různé délky. Benjamínci a žáci si zazávodí na tratích od 150 metrů do 2 kilometrů. Ženy a dorostenci budou mít svůj 3 kilometry dlouhý závod a junioři 6kilometrový závod. Prezentace na Valašsku bude probíhat mezi 8.30 a 9.40 hodinou.

V loňském roce se absolutním mužským vítězem stal časem 36:23 Vladimír Kozlovský. V ženách byla na tříkilometrové trati nejrychlejší díky času 13:58 Kristýna Šilhová.

CYKLISTIKA

Valašský krpál rozhodl Michael Zeťak až v závěrečném spurtu. Martina Latináková byla suverénní

Vsetín – Michael Zeťák z formace Expres CZ Scott Team Kolín zvítězil ve 14. ročníku závodu horských kol do vrchu Valašský krpál 2017. Zeťák dosáhl v 12,7 kilometru dlouhém podniku s celkovým převýšením 542 metrů, času 29:30. Druhou pozici na trati mezi Vsetínem, Jasénkou, Dušnou a Vsáckým Cábem, obsadil se ztrátou necelé sekundy Jan Anděl z VSK Vsetín, třetí místo vybojoval Michal Krčma (OD Morava Holešov, 29:37). Z regionálních bikerů skončil ještě Ondřej Fukala ze vsetínského SK Edie Teamu v čase 30:31 pátý a Petr Holzner (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 30:35) šestý.

,,Úvodní čtyři kilometry jela v čele vedoucí skupina pohromadě. V prvním stoupání na Dušnou už jsem zůstal vpředu pouze se Zeťákem, Krčmou a Chocholáčem. Rozhodující momenty celého závodu pak nastaly ve druhém kopci na Vsácký Cáb.  Kolem jedenáctého kilometru bylo zřejmé, že si to o prvenství rozdáme s Michaelem Zeťákem. V závěrečném spurtu byl ale biker z východních Čech o půl sekundy rychlejší,“ upozornil na rozhodující momenty nejúspěšnější regionální jezdec v letošním Valašském krpálu Jan Anděl.

Mezi ženami v zajímavém závodu na Valašsku dominovala s velkým náskokem zásluhou času 39:51 Martina Latináková (Zvonek Sport Valašské Klobouky), před Ludmilou Krčmovou z OD Morava Holešov (44:22). Bronzová skončila bikerka z Valašska Lenka Zádilská (45:50). Čtvrtá dojela Petra Pavelková (Valaští Bajkeři, 45:52).

 Latináková měla závod pod kontrolou a sehradická cyklistka si proto v pátečním podvečeru mohla zaknihovat jeden z nejpovedenějších výsledků v kariéře.

FLORBAL

Ve florbalovém Českém poháru se z postupu do 3. kola radovaly pouze Březolupy

Region – Ve 2. kole Poháru České pojišťovny mužů se klubům ze Zlínského kraje příliš nedařilo. Ze tří družstev postoupily do 3. kola pouze Březolupy, které vyhrály ve Slavkově 8:2. ,,Duel byl do poloviny střetnutí vyrovnaný. Ve 30. minutě skóroval na 3:1 Mrnuštík a potom už jsme na slavkovské ploše dominovali. Tahounem byl podle předpokladů Lukáš Blizňák. Naše největší opora vstřelila v utkání čtyři góly a na jednu branku ještě nahrála,“ radoval se z úspěchu manažer Březolup Zdeněk Berecka. 

Blízko k postupu byl také kolektiv Zlína Lions. Lvi prohráli v Krnově 5:6 v prodloužení. ,,Znovu jsme nezachytili nástup do střetnutí a ještě na začátku třetí třetiny jsme prohrávali 1:4. V pětapadesáté minutě jsme však vedli 5:4. Domácí ovšem třiačtyřicet sekund před koncem základní hrací doby Fňukalem vyrovnali na 5.5 a v osmé minutě prodloužení zajistil Krnovu výhru a tím i postup do dalšího kola Miškov,“ smutnil po vyřazení gólman Zlína Jan Krkoška.

Zklamali Orli z Uherského Brodu   Ti na domácí ploše utrpěli debakl 0:10 od Litomyšle.

Výsledky 2. kola Poháru České pojišťovny mužů 2017-2018: Slavkov – Březolupy 2:8 (Bliznák 4, Mrnuštík 2, Zatloukal, Bartík), Krnov – Zlín Lions 6:5 v prodloužení (Koňařík 4, Tichý), Orel Uherský Brod – Litomyšl 0:10. 

STOLNÍ TENIS

Stolní tenistky Hluku začaly sezonu porážkou v Havířově

Hluk – Drtivou porážkou začaly novou sezonu extraligové stolní tenistky klubu KST Hluk. Tradiční účastník elitní české ženské soutěže si přivezl z Havířova debakl 0:6.

,,Utkání ale ovlivnila skutečnost, že jsme ho odehrály pouze se dvěma hráčkami,“ upozorňuje Stanislava Slezáková.

Ta ovšem za barvy svého družstva bojovala ze všech sil. Zápasy se Štefcovou a Štěpánovou totiž ztratila až po pětisetových bitvách.

 ,,Oba souboje rozhodly až koncovky pátého setu,“ smutnila Slezáková.

   Druhou členkou nedělní sestavy Hlučanek byla mladá náhradnice Klára Malíková. Ta ovšem na severu Moravy hlavně sbírala stolně tenisové zkušenosti.                  

STOLNÍ TENIS

Ve Slavičíně pořádají 46. ročník mezinárodního turnaje ve stolním tenise

Slavičín – Již 46. ročník turnaje ve stolním tenise pořádají v sobotu ve Slavičíně. ,,Jedná se o nejstarší, ale hlavně nejkvalitněji obsazenou stolně tenisovou akci v období okolo startu nové sezony ve zlínském regionu,“ upozorňuje předseda oddílu stolního tenisu ve Slavičíně Zbyněk Jančařík.

Pořadatelé v podniku pořádném ve spolupráci a za podpory Zlínského kraje, vypsali čtyři soutěže. Za stoly si to rozdají ve 22. ročníku Memoriálu Františka Trlla dvoučlenná družstva. V 9. ročníku Memoriálu Oldřicha Kozáčka budou hrát i jednotlivci. Na programu je i soutěž hráčů působících nejvýše v divizi. U stolních tenistů ze Slovenska do 3. ligy. V tomto podniku je nutné předložit soupisku, nebo nastoupit podle žebříčku. A na Valašsku si také zahrají v 15. ročníku Memoriálu Milana Maryáše borci nad 40 let.

Ve Slavičíně se očekává účast okolo 70 stolních tenistů z Moravy, Čech a Slovenska. ,,Naší hlavní prioritou ale je, aby k nám přijelo co nejvíc hráčů z našeho kraje,“ přeje si Jančařík.

Loni se oblíbeného turnaje na Valašsku zúčastnilo 54 hráčů z 28 klubů. Vítězství v hlavní soutěži jednotlivců vybojoval hráč bundesligového týmu z Neckarsulmu Ronald Krmaschek, který ve finále porazil ve třech setech reprezentanta KST Zlín Tomáše Smýkala. Soutěž hráčů do divize loni vyhrál Martin Karal ze Sokola Kostelec. V měření sil veteránů nad 40 let dominoval Martin Kočvara z Prahy Střížkova a prvenství v klání dvoučlenných družstev vybojovalo duo Roland Krmaschek, Miroslav Zajíc (NSU Neckarsulm, Hodonín).

Prezentace ve Slavičíně bude probíhat mezi 8 a 8.45 hodinou a první zápasy v místní sportovní hale začnou v 9 hodin. Blok finálových duelů je na programu mezi 17. a 20. hodinou.

TENIS

Osmý turnaj ATP Valašska na antuce ve Zlíně na Vršavě ovládl valašskokloboucký Jan Kostka

Zlín – Jan Kostka z Valašských Klobouk vyhrál osmý turnaj ATP Valašska tenisových amatérů nad 20 let. Kostka v podniku hraném jako Grand Slam, jehož se na antuce ve Zlíně na Vršavě zúčastnilo 22 tenistů, v osmifinále udolal Daniela Vilíma, ve čtvrtfinále překonal domácího Dalibora Nováka (oba Zlín), v semifinále mu zápas skrečoval Jiří Rafaja z Fryštáku a ve finále porazil dalšího domácího hráče Tomáše Břečku.

,,S Vilímem, s nímž mám vyrovnanou bilanci vzájemných zápasů, to byl od začátku do konce zajímavý souboj.  Proto bylo důležité, že jsem zvládl koncovky obou setů. S Novákem jsem se v posledních dvou turnajích Valašského ATP utkal už potřetí. Ani tentokrát to nebyla snadná práce. V prvním setu jsem prohrával 2:4. V duelu jsem se však snažil taktiku postavit na dlouhých výměnách a díky pestré hře jsem soupeře z krajského města překonal,“ zavzpomínal na úvodní zápasy vyřazovací části turnaje Jan Kostka.

Ten byl úspěšný i v dalších partiích. ,,Proti Rafajovi jsem nedělal zbytečné chyby. Navíc v dusném počasí vyčerpaný tenista z Fryštáku po první sadě z utkání odstoupil,“ prozradil valašskokloboucký tenista, který zvládl také finále.

 ,,Na Tomáše Břečku jsem si ale nevěřil. Nicméně ve střetnutí o první příčku jsem byl pohyblivější a body se mi dařilo získávat přes bekhend nepříjemného zlínského hráče,“ radoval se po proměněném mečbolu Kostka.

 Soutěž velké útěchy (o 9. místo) ovládl Marek Mihálik z Púchova, jenž ve finále zdolal Jana Nahodila (Valašské Klobouky) 6:3, 6:4.

 V Soutěži malé útěchy (o 17. místo) zvítězil další tenista z Púchova Peter Barták. Ten ve finálovém souboji porazil Martina Lišku z Valašské Polanky 6:2, 6:2.    

Výsledky hlavní soutěže 8. turnaje ATP Valašska 2017:

Čtvrtfinále: Jan Kostka (Valašské Klobouky) – Dalibor Novák (Zlín) 6:4, 6:2, Jiří Rafaja (Fryšták) – Jiří Ostravský (Zlín) 6:3, 6:2, Martin Marušák (Zlín) – Ladislav Psota (Valašské Klobouky) 6:4, 7:5, Tomáš Břečka (Zlín) – Martin Kačáni (Trenčín) 2:6, 7:6, 10:3. Semifinále: Kostka – ¨Rafaja 6:4 skreč Rafaja, Tomáš Břečka – Marušák 4:6, 4:4 skreč Marušák. Finále: Kostka – Tomáš Břečka 6:3, 6:4.      

 TENIS

O víkendu budou v Brumově tenisté bojovat v Turnajích mistrů ATP Valašska

Brumov – Amatérské tenisové ATP Valašska čeká o víkendu v Brumově vyvrcholení sezony. V sobotu si na Valašsku zahraje po osmi turnajích 12 nejlepších tenistů v hlavní kategorii Open Turnaj mistrů. Svůj Masters bude mít také 8 nejlepších hráčů v kategorii Cibula Cup.  Oba podniky na antukových kurtech v areálu brumovského Topas Clubu začínají v 9 hodin. Hraje se vyřazovacím systémem na dva vítězné sety. Finálové zápasy budou k vidění mezi 15. a 16. hodinou.

Nasazení hráčů v Turnaji mistrů v hlavní kategorii Open ATP Valašska 2017: 1. Jan Kostka, 2. Martin Marušák, 3. Martin Kačáni, 4. Jan Nahodil, 5. Tomáš Břečka, 6. Radek Hořák, 7. Ladislav Psota, 8. Jiří Rafaja, 9. Libor Loucký, 10. Dušan Machala, 11. Josef Hnaníček, 12. Lukáš Rakušan.

Nasazení hráči v Turnaji mistrů v kategorii Cibula Cup ATP Valašska 2017: 1. Karel Křen, 2. Tomáš Vašek, 3. Martin Liška, 4. Lukáš Surovec, 5. Marián Dobrotka, 6. Jiří Vala, 7. Miroslav Blažo, 8. Jiří Strnad.

TRIATLON

Helena Kotopulu si v Doksech připsala další triatlonový skalp

Zlín – Další triatlonový skalp si může zaknihovat Helena Kotopulu, která v sobotu jasně ovládla závod Doksy Race 2017. Reprezentantka klubu Tri-Max Moraviaman Otrokovice dosáhla na Českolipsku v podniku konaném na polovičních ironmanových tratích 1,9-90-21 kilometru, výsledného času 4:40:51. Druhá Markéta Cibulková z Berouna se prezentovala časem 5:08:03, bronzová skončila Východočeška Dáša Míková (5:18:00).

,,Chladné počasí mi moc nevyhovovalo. Bylo pouze čtrnáct stupňů a pořadatelé dokonce uvažovali, že v případě deště se cyklistika pojede v neoprenech. Nakonec se tak nestalo. Bylo zataženo, a proto při jízdě na kole stačilo obléct si bundu,“ uvedla Helena Kotopulu.

Ta byla po plavání čtvrtá. ,,Na kole jsem se na pětasedmdesátém kilometru posunula na první příčku a už jsem na ní zůstala i po půlmaratonu až do cíle,“ informovala zlínský Ironmanka v barvách Otrokovic.

,,Do Doks jsem se po roce ráda vrátila. Líbí se mi tam plavání kolem ostrůvku v Máchově jezeře. Příjemná je tam i cyklistika a běh v parku a v okolním lese,“ užívala si pobyt na severu Čech Kotopulu.         

TRIATLON

Filip Václavík rozhodl Kromplmena 600 metů před cílem. Martině Novotné se dařilo na kole

Kroměříž – Reprezentanti zlínského klubu Titan Trilife ovládli 6. ročník triatlonového závodu Kromplmen 2017. Vítězství v Kroměříži vybojoval Filip Václavík. Ten dosáhl v závodu konaném na trati složené ze 400 metrů plavání, 29 kilometrů cyklistiky a 6 kilometrů běhu, výsledného času 1:18:36. Stříbrnou pozici obsadil s osmisekundovou ztrátou Radim Grebik. O další dvě sekundy zpět skončil na třetím místě Marek Beňa ze Zapro Teamu.

 ,,Nedávno jsem se vrátil z reprezentačního soustředění na Šumavě. Proto jsem závod pojal tréninkově. Po plavání jsem ale chtěl být na prvním místě,“ přiznal Filip Václavík.

Tomu jeho záměry vyšly. ,,Na cyklistiku jsem vyjížděl s patnáctisekundovým náskokem před Radimem Grebikem. Klubový kolega mě však brzy dojel a potom jsme na trati spolupracovali,“ prozradil pozdější vítěz.

Václavíkovi se poté dařilo i v závěrečném běhu. ,,I když bylo horko, tak jsem držel solidní tempo a 600 metrů před cílem jsem se definitivně probojoval na první příčku,“ radoval se v Kroměříži Filip Václavík.  

Z regionálních triatletů se na Hané do první desítky výsledkové listiny ještě vešli Přemysl Žaludek (Cyklogat Malenovice, 1:22:26), který doběhl do cíle sedmý, Tomáš Procházka (Prochi Team, 1:23:02) bral osmou příčku, René Slánský (Cyklomartinek Valašské Klobouky, 1:23:36) devátou a Radim Barták (Bike Triatlon Morkovice, 1:23:49) desátou.

Mezi ženami kralovala Martina Novotná. Členka TÜV SÜD Rusava Bike Teamu získala prvenství za čas 1:24:41. Druhá v pořadí Jana Žaludková (Cyklogat Malenovice) za ní v cíli zaostala o pětapadesát sekund, bronzovou příčku získala Michaela Urbanová (PS Kroměříž, 1:32:44). Natálie Šťastná z Aspotu Hulín skončila časem 1:35:28 čtvrtá a Daniela Schlosserová (PK Zlín, 1:39:28) pátá.

 V nesmírně vyrovnaném ženském závodě byla pro Martinu Novotnou klíčová cyklistika. Po plavání byla totiž Jana Žaludková lepší o deset sekund. Na kole ovšem Novotná byla o půldruhé minuty rychlejší, než její největší soupeřka. V závěrečném běhu si pak členka TÜV SÜD Rusava Bike Teamu udržela pobyt na zlaté příčce.

TRIATLON

V Kelči triumfovali Ondřej Kelbl a Jana Machačová. Domácí triatleti Miroslav Pitrun a Svatava Kučná brali čtvrté příčky

Kelč – Ondřej Kelbl z Alfa Tri Teamu zvítězil ve 2. ročníku mezinárodního Kelečského terénního triatlonu. Kelbl se blýskl v závodu složeném z 800 metrů plavání, 23 kilometrů jízdy na horském kole a 5,7 kilometru běhu, výsledným časem 1:28:38. Druhou příčku obsadil Václav Klakurka (AD Team, 1:30.51), třetí místo vybojoval Filip Maleňák (Alfa Tri Team, 1:32:38). Miroslav Pitrun z pořádajícího Metermo Teamu skončil čtvrtý (1:35:11), a Michal Flanderka z Valašského Meziříčí šestý (1:38:55).

Závod žen vyhrála reprezentantka Vivat Sport Teamu Jana Machačová (1:40:41), před Petrou Krutílkovou (Forman Kids, 2:02:31). Třetí do cíle doběhla v čase 2:03:18 Slovenka Lucia Pešková z Bratislavy. Svatava Kučná ze Lhoty u Kelče (4Ever Cyklobulis Bystřice pod Hostýnem) brala za čas 2:05:13 čtvrté místo a Pavla Omelková si do Bystřice pod Hostýnem odvezla zisk páté pozice (2:07:28).

,,Hlavního závodu se zúčastnilo 49 mužů, 9 žen a 4 štafety. Mezi nimi jsme u nás mimo jiné přivítali například českou reprezentantku Janu Machačovou, účastníka ironmanových podniků Petra Zajíčka, nebo vítěze červencového Vysočanského triatlonu Ondřeje Kejbla.  A to není všechno. Na start hobby triatlonu se postavilo dalších 57 mužů, 16 žen a 15 štafet. Navíc si v Kelči ještě zazávodilo 102 dětí,“ potěšilo ředitele závodu Libora Macka.

Na organizaci Kelečského triatlonu se však podílelo dalších 60 pořadatelů. ,,Odměnou všem byly pozitivní ohlasy triatletů. A když nám přálo počasí, kolem závodu panovala přátelská atmosféra a viděl jsem sportovní nadšení dospělých i dětí, tak musíme být s letošním terénním triatlonem u nás spokojení,“ raduje se Macek.

 Ten ještě vyzdvihl výkony triatletů z Kelče. ,,Miroslav Pitrun využil znalosti domácího prostředí. Po plavání byl sice až osmnáctý, ale zejména díky nejrychlejší cyklistice skončil v mužích na čtvrtém místě. Čtvrtou příčku brala díky vyrovnanému výkonu v plavání, na kole i v běhu také Svatava Kučná, upozornil ředitel závodu.

A co v Kelči chystají do dalšího 3. ročníku už oblíbeného triatlonu na Valašsku? ,,Rádi bychom pro závodníky i diváky připravili doprovodný sportovní program. Při registraci na Klečský triatlon 2018 bude možné výhodně si objednat funkční oblečení s logem závodu. Uvažujeme i o změně trasy kola,“ plánuje do budoucna se svým týmem Libor Macek.

TRIATLON

Triumf v Hulínském olympijském triatlonu slaví Jana Žaludková. Stříbro brala domácí Silvie Pavlíčková

Hulín – Pouze regionální ženy byly úspěšné ve 2. ročníku Hulínského olympijského triatlonu. Ten se konal na trati: 1,5 kilometru plavání, 40 kilometrů cyklistiky a 10 kilometrů běhu.

Prvenství mezi něžným pohlavím vybojovala časem 2:23:13 zlínská Jana Žaludková z týmu Kola Malenovice. Druhá byla domácí Silvie Pavlíčková (Aspot Hulín, 2:27:44), třetí místo brala Martina Novotná (TÜV SÜD Rusava Bike Team, 2:20:54). Žaneta Bajerová z klubu Titan Trilife Zlín skončila v čase 2:36:08 čtvrtá a další reprezentantka hulínského Aspotu Natálie Šťastná brala za čas 2:38:01 pátou příčku.

 ,,Bylo důležité, že první se plavala rozplavba žen a holky si pak na kole zazávodily bez doprovodu mužských háků.,“ potěšilo hlavní favoritku Janu Žaludkovou.

Ta šla z vody ze třetí pozice. ,,Na začátku kola mě ještě dostihla Silvie Pavlíčková. Postupně jsme však společně předjely Šťastnou a na devátém kilometru i Bajerovou. Díky spolupráci s Pavlíčkovou se mi i ve velké větru jelo dobře a do depa jsem přijela svěží. Proto jsem si závěrečný běh užívala a závod jsem ovládla s velkým náskokem,“ pochvalovala si triatlonovou pohodu Žaludková

Mužům ze Zlínského kraje se tentokrát v Hulíně nedařilo. Na nejlepší výsledek dosáhl kroměřížský Jiří Klement (Dressme.cz), který obsadil díky času 2:20:04 jedenáctou pozici. Zbyněk Vondruška z Cyklosportu Chropyně byl v cíl dvanáctý (2:20:09), Radim Barták (Bike Triatlon Morkovice, 2:21:05) čtrnáctý a Ladislav Kosatík (Aspot Hulín, 2.21:39) patnáctý. Vyhrál Radek Polák (AD Team, 2:10:45).