SKV Hošťálková – SKP Holešov 3:0 (19, 21, 16)

Po jedné prohře v minulém kole na palubovce posledního Hulína natáhli volejbalisté sérii porážek už na tři v řadě. V souboji prvního družstva tabulky s pátým se po velmi dobrých výkonech radovali hráči Hošťálkové.

Proti týmu usilujícímu o postup předvedli domácí hráči výborné výkony. Přestože soupeř má kvalitní kádr, byli domácí v prvním zápase jednoznačně lepší, stále si udržovali dostatečný náskok a jasně zvítězili.

Do zápasu nastoupili hráči Holešova v silně kombinované sestavě. Zpočátku byl na střídačce pouze univerzál Matela, který dva měsíce pro zranění netrénoval a v průběhu druhého setu jej doplnil také zraněný K. Janečka. Vedoucí tým tabulky se od začátku zápasu trápil na přihrávce a hlavně v útoku byl o poznání měkčí. Hošťálkové se tak dařilo eliminovat jindy tvrdý útok soupeře a v pohodě získala dva sety. Ve třetím setu se k tomu přidaly chyby SKP na podání a proto prohráli hladce celé utkání.

SKP Holešov: Hýbner,Vaculík, Býček, Ohlídal, Karabec, Nesrsta, Matela, K. Janečka.

SKV Hošťálková – SKP Holešov 3:2 (22, 21, –22, –22, 12)

Také začátek druhého duelu vyzněl pro domácí hráče, kteří získali první dva sety. Holešov se snažil o odvetu, vyrovnal na 2:2, ale v rozhodující sadě se radovali hráči Hošťálkové.

Ve druhém zápase nastoupili do hry všichni zdraví hráči Holešova. Družstvo musel opustit trenér i K. Janečka. Paradoxně to pomohlo družstvu, které tak nemělo co ztratit. Přestože Holešov prohrál první dva sety v koncovce, velkou bojovností získal další sadu. Ve čtvrtém setu musel odstoupit pro zranění blokař Ohlídal.

Nahradil ho jediný hráč z lavičky univerzál Matela a Holešov přesto získal čtvrtou sadu a srovnal skóre. Rozhodovalo se v tie-breaku, kde již síly oslabenému družstvu hostů ubývaly. Hošťálková tak oplatila úplně stejným poměrem setů dvě prohry, které si odvezla z Holešova.

„Prohry mě mrzí, ale u nás se vytratila pohoda z podzimní části. Tehdy bylo jedno, kteří hráči hrají a lavička náhradníků byla plná. Teď jezdíme na zápasy s minimem hráčů a stejné je to na tréninku. Dnes citelně chyběl Mrhálek, hrající na liberu. Smečaři se museli více zaměřovat na příjem podání a tak chyběly síly pro útok. Navíc se nám nedařilo kvalitně servírovat, a proto soupeř měl snadnější pozici k útoku,“ řekl holešovský trenér Ivo Janečka.

SKP Holešov: Hýbner, Býček, Vaculík, Ohlídal, Karabec, Nesrsta, Matela.

VK Napajedla – SK Spartak Hulín 3:0 (13, 15, 26)

Kvalita domácích byla na výtečném servisu a také na bloku. Hulín tedy chtěl vsadit zkraje na servis, ale ten nebyl moc kvalitní. Napajedla hrála velice dobře a úvodní dva sety vyhrála bez problémů. Ve třetím setu Hulín střídal dobré momenty s horšími, kdy dokázal pochytat řadu těžkých míčů.

Hosté také zlepšili kvalitu servisů, ale byl to také boj o sebevědomí. V dramatické koncovce byli nakonec šťastnější domácí.

„Napajedla dokázala porazit i druhé Staré Město, čímž potvrdila svou kvalitu a rozhodně patří mezi top týmy v soutěži. Nedokázali jsme hrát svou hru a dělali jsme spoustu chyb. Musím uznat, že domácí byli lepší. Šanci jsme měli ve třetím setu, ale nadějné vedení jsme neudrželi. Zase jsme udělali hloupé chyby,“ uznal hulínský hráč Radek Dostál.

Hulín: Fuksa, Dostál, Šimek, Lutonský, Kvapilík, Kuchařík, Valko, Sýkora, Grohar.

VK Napajedla – SK Spartak Hulín 3:0 (17, 16, 19)

Zázraky se při kvalitě Napajedel nedaly očekávat ani ve druhém duelu. Hráči Spartaku se několika povedenými útoky dostali „na dostřel“, ale soupeř byl natolik zkušený, že nedovolil žádné drama a připsal si i druhé vítězství.

„Změnili jsme nahrávače i sestavu. Stejně to nepomohlo,“ dodal Dostál.

SKP Holešov – VK MEZ Vsetín – nehráno

Soupeř ze Vsetína k utkání nepřijel, protože neměl dost zdravých hráčů.

„Řídící komise zatím o výsledku nerozhodla. Předpokládám, že si připíšeme dvě kontumační výhry, protože se soupeř k utkání nedostavil a neoznámil svou absenci v předstihu,“ řekl holešovský trenér Ivo Janečka.

SK Spartak Hulín – SKV Hošťálková 1:3 (23, –21, –22, –24)

Hulínští volejbalisté neměli proti prvnímu týmu tabulky příliš šancí na úspěch. Přesto svého soupeře zaskočili a vyhráli první set. Také v dalším průběhu zápasu favorita dlouho trápili. Nakonec však prohráli 1:3.

„Vstup se nám celkem povedl. Hosté působili nerozehraným dojmem. V první setu jsme si udělali náskok, který jsme dotáhli až do konce. V dalším průběhu se hosté zlepšili. Vždy si vypracovali náskok, který se nám podařilo v koncovkách snížit. Nakonec rozhodla větší zkušenost,“ podotkl hráč Hulína Radek Dostál.

Hulín: Fuksa, Dostál, Šimek, Lutonský, Kvapilík, Kuchařík, Valko, Sýkora.

SK Spartak Hulín – SKV Hošťálková 0:3 (-13, –14, –20)

Druhý duel už byl jednoznačnou záležitostí volejbalistů Hošťálkové. Domácí hráči se zmohli na větší odpor jen v posledním setu.

„Druhé utkání se nám nepovedlo. Vůbec nic nám nevycházelo. Chyběl nám na nahrávce Grohar, proto jsme nemohli naši hru nijak oživit,“ dodal Radek Dostál.

1. SKV Hošťálková 20 13 7 44:29 33
2. VSK Staré Město B 20 13 7 42:35 33
3. SKP Holešov 18 14 4 46:19 32
4. TJ Bojkovice 20 12 8 44:30 32
5. VK Napajedla 20 12 8 44:31 32
6. Uherské Hradiště 20 6 14 31:50 26
7. VK MEZ Vsetín 18 5 13 20:39 23
8. SK Spartak Hulín 20 3 17 16:54 23