V prvním utkání si domácí se soupeřem poradili hladce 3:0, ve druhém už k tomu museli přidat notnou dávku potu, který se pak proměnil v další cenné vítězství v poměru 3:2. Tím se tak vyhoupli holešovští hráči v průběžné tabulce na aktuální první příčku.

SKP HOLEŠOV – SKV HOŠŤÁLKOVÁ 3:0 (13, 21, 14)

V prvním souboji ovládli domácí hráči první set. Ve druhém se pak prosadili až v závěru. Nakonec se však zaslouženě radovali i ze zisku druhého setu holešovští volejbalisté. Ve třetím pokračování ještě sice Hošťálková volejbalově kousala, ale domácí si první vítězství nenechali vzít.

„Skvělým podáním a hrou na síti jsme si vybojovali rychlé vedení 13:2. Potom jsem musel vystřídat ne zcela zdravého Matelu a nahrávače Janečku. Příležitost dostali Býček s Nesrstou a první set tato sestava dotáhla do vítězného konce. Do druhého setu se vrátil na nahrávku Janečka a odpočíval Matela. V tomto setu začali hosté vystrkovat růžky, ale pohoda a dobrá hra na naší straně opět slavila úspěch. Vítězství ve třetím setu bylo opět zcela jednoznačné,“ řekl trenér SKP Holešov Ivo Janečka.

SKP Holešov: Vaculík, Stárek, Matela, Beneš, Karabec, K. Janečka, Nesrsta, Býček, Bryol, Ohlídal.

SKP HOLEŠOV – SKV HOŠŤÁLKOVÁ 3:2 (23, –19, –17, 16, 10)

Ve druhém utkání se více dařilo hostům, kteří vyhráli druhý a třetí set. Pak ale zabrali hráči z Holešova, když získali čtvrtý set a po výhře 25:16 vyrovnali. V rozhodující zkrácené hře se pak opět usmálo volejbalové štěstí na ruce Holešovských, kteří si tak v domácím prostředí připsali na své konto druhé vítězství.

„Ve druhém zápase nastoupili do hry další hráči z lavičky. Pokračovali jsme v úspěšném tažení, ale u hostů začal úřadovat na nahrávce bývalý extraligový hráč Šabršula a poměr sil se začal vyrovnávat. Za stavu 1:2 na sety šel na hřiště univerzální smečař Matela a tato změna byla rozhodující pro vývoj celého zápasu. Poslední dva body pátého setu zajistil skvělým blokem právě Matela,“ pochvaloval si Janečka.

Oba zápasy ukázaly sílu holešovských volejbalistů, když zvítězili nad soupeřem, který v loňském ročníku obsadil druhou příčku v krajském přeboru.

„Potěšitelný je fakt, že se nám daří kvalitní podání, ze kterého těžíme při obraně na síti. I proti tomuto soupeři si zahráli prakticky všichni hráči, což se může zúročit v dlouhé sezoně. Do zápasů nemohl ze zdravotních důvodů nastoupit nejlepší smečař Hýbner a univerzální smečař Matela také nebyl zcela fit a odehrál pouze tři sety,“ dodal holešovský trenér.

SKP Holešov: Vaculík, Býček, Beneš, Ohlídal, Karabec, Nesrsta, K. Janečka, Bryol, Matela, Stárek.

Junioři

Sezonu zahájili také junioři SKP Holešov. Ve Starém Městě odehráli první z turnajů „ Poháru krajského volejbalového svazu“. Na turnaji si vedli velmi dobře a přesto, že v jejich družstvu nastoupili tři nováčci, získali dvě cenná vítězství. Prohráli pouze s domácími, kteří vyhráli první kolo.

Výsledky: SKP Holešov – Nivnice 2:1, SKP Holešov – Bojkovice 2:0, SKP Holešov – Staré Město 1:2.

SKP Holešov, junioři: Pobořil, Douda, Košín, Dobner, Kulda, Souček, Žůrek a Šafránek.