SKP HOLEŠOV – BUČOVICE 3:1 (16, 16, -21, 17) a 0:3 (-18, -23, -25)
Úvodní dvě sady prvního utkání se ubíraly stejným směrem a Holešov se v poklidu ujal vedení. Zkušeného soupeře to náležitě rozhodilo. Na začátku třetího setu Bučovice mírně poodskočily, ale domácí vzápětí odpověděli ve čtvrtém setu a první utkání vyhráli.

Na nahrávce nastoupil Lukáš Janečka. Na liberu jeho bratr Kamil. To byla velká změna v sestavě. Výborně hráli smečaři Nášel, Hýbner i Koupil.
„Pro mě to velké překvapení nebylo. Byli jsme po všech stránkách lepší. Soupeř byl dost nervózní. Podali jsme proti loňskému vítězi soutěže kvalitní výkon,“ řekl po utkání Ivo Janečka, holešovský lodivod.

Ve druhém zápase se hosté postupem času dostali do mírného vedení, Holešov byl však stále na dostřel. V samotném závěru druhého setu dokonce snížil až na 23:24, ale na víc už neměl.

Po prostřídání už domácí hráči bojovali s lepším soupeřem o body marně

Poslední sada byla téměř totožná s druhým dějstvím. Holešov několikrát srovnal, ale druhému celku soutěže už set nesebral. Domácí trenér si dovolil luxus, když ve druhém zápase prostřídal sestavu, a příležitost tak dostali všichni hráči. „Potřeboval jsem, aby se někteří hráči, kteří dlouho chyběli, rozehráli. Pro nás není důležité porážet mužstva ze špice tabulky, ale týmy, které jsou ve středu tabulky jako my. Druhý a třetí set byl už vyrovnaný.

Na poměr míčů jsme byli v součtu obou zápasů lepší,“ byl spokojen Janečka.
Naplno bodovat se budou hráči SKP Holešov snažit v sobotu, kdy v domácím prostředí přivítají od 10 a 14 hodin souseda v tabulce, tým Letovic. V sestavě už se neobjeví smečař Koupil, který ukončil své hostování v holešovském celku.

Holešov: Stárek, Ohlídal, Karabec, Koláček, Hýbner, Červenka, Koupil, Nášel, K. Janečka, L. Janečka.