„V Hulíně se dokonce hrálo mezinárodní utkání našeho výběru proti Legii Gdaňsk. Pak šla ale úroveň volejbalu nahoru a v Hulíně naopak dolů. Už dlouhou dobu se zde hraje jen okresní, respektive krajský přebor. Po dlouhých letech tak všichni cítíme obrovskou šanci. Snad se nám to třetí dubnový víkend v Novém Jičíně povede," přeje si lídr mužstva.

Vaše postupové ambice byly od začátku sezony?

Jelikož jsme v posledních dvou sezonách obsadili vždy třetí místo, tak jsme se rozhodně chtěli porvat o přední příčky v tabulce. Myšlenka na zisk prvního místa byla možná někde vzadu v našich hlavách, ale spíše jsme šli do sezony s tím, abychom odevzdali na hřišti vše, co umíme, a uvidí se, zda to bude stačit. Od začátku se k nám připojil zkušený nahrávač Kamil Janečka a společně se nám dařilo jít od vítězství k vítězství. Myslím, že na „titul" jsme reálně začali pomýšlet po polovině sezony a vydařených zápasech proti Napajedlům.

V čem byla vaše největší přednost?

Volejbal je hra o chybách – kdo jich udělá méně, vyhraje. Nám se dařilo udělat chyb méně než soupeř. Velkou roli určitě sehrály naše zkušenosti, jelikož volejbal někteří z nás hrají od útlých let. Mnohdy větší trpělivost a přehled sehrály svoji zásadní roli.

Kdo byli hlavní tahouni týmu?

Těžko hledat úspěch v individualitách. Volejbal je kolektivní hra, kdy se jeden hráč bez podpory druhého neobejde. Oproti minulým ročníkům vidím velký herní pokrok v Michalovi Kvapilíkovi. Příchod Kamila Janečky do našich řad zase vnesl více klidu do koncovek a zvýšil pestrost hry. Dokázali jsme i stabilizovat hru na bloku díky dravému mládí Lukáše Doudy. Osobně vidím jako největšího tahouna za úspěchem sehranost celého týmu a velkou podporu fanoušků.

Z blížící se pětičlenné kvalifikace v Novém Jičíně se budou radovat z postupu dva celky. Kde vidíte největší rivaly?

Někteří z nás už kvalifikaci zažili z působení v jiných týmech, ale většina hráčů kvalifikaci ještě neabsolvovala. Bude to tedy naše „poprvé" a chceme se s tím i řádně poprat. Naše ambice jsou nejvyšší, tedy chceme skončit do druhého místa. Kvalifikace je ale hodně nevyzpytatelná a její úroveň je vyšší než úroveň naší soutěže. Osobně řadím mezi favority domácí tým Nového Jičína a Šlapanic. Oba dva týmy ve druhé lize působily ještě nedávno a jsou daleko zkušenější. Bude jen na nás, zda jim jejich „comeback" umožníme, či nikoliv.

Nastoupíte kompletní?

Pokud se nestane nějaké zranění nebo něco neočekávaného, tak odjedeme do Nového Jičína v kompletní sestavě.