TJ SOKOL PALKOVICE – SKP HOLEŠOV 3:1 (-18, 19, 13, 17)

Už po prvních míčích byla zřejmá herní i výšková převaha domácích. Ti vedli již 13:9 a vše se zdálo být jasné. Pak se však vynikající polaři SKP postarali o to, aby se domácí smečaři nemohli radovat a do pole Holešova nespadl ani jeden míč na zem. Palkovice to natolik nahlodalo, že holešovští smečaři Nášel, Chytil a Hýbner v pohodě skórovali do odkrytého pole soupeře z rychlých nahrávek K. Janečky. Trenér Palkovic střídal hráče jako na běžícím pásu, ale nic mu to nepomohlo a poměr míčů 5:15 od poloviny setu byl pro něj šokující.

Od druhého setu však Palkovice nalezly nejvhodnější sestavu a vývoj utkání se obrátil. Největší překážkou prosmečaře Holešova se staly bloky 204 cm vysokého hráče Ledvoně, který si mimo jiné vyzkoušel i dres extraligové Ostravy. Navíc se začalo dařit i univerzálu domácích Hanákovi. Hráči SKP Holešov naopak podali nejhorší výkon ve třetím setu, kdy uhráli pouze třináct míčů. I poslední set prvního zápasu byl jednoznačnou záležitostí domácích a tak se po šokujícím prvním setu nakonec radoval ze dvou bodů Palkovický Sokol.

TJ SOKOL PALKOVICE – SKP HOLEŠOV 3:0 (22, 28, 20)

Druhý zápas dvojutkání byl už rovnocennější partií. Nahrávač holešovských Kamil Janečka přešel na post libera a Červenka posílil smečaře. Tím se maximálně posílila obrana v poli SKP a zápas se stal vyrovnanějším. K obvyklému vysokému standardu v útoku se rozehrál i univerzál Nášel. Jeho výkon však nebyli schopni podpořit další holešovští smečaři. Středoví hráči Holešova byli eliminovaní blokařem domácích Ledvoněm, ale středový hráč Stárek si několikrát dovedl vzbudit respekt po smečích na signál. Rozhodujícím momentem druhého zápasu bylo vítězství domácích ve druhém setu poměrem 30:28. V tomto setu se střídaly setboly na obou stranách a v infarktovém závěru se štěstí přiklonilo na stranu domácích. I poslední set byl vcelku vyrovnaný, ale favorit si vítězství v tomto zápase nenechal vzít.

SKP Holešov: Hýbner, Chytil, Stárek, Karabec, Nášel, L. Janečka, K. Janečka, Vaculík, Chytil, Sova. Trenér Ivo Janečka.