SKP HOLEŠOV – SOKOL HROTOVICE 3:2 (-25, -21, 20, 14, 9) a 2:3 (18, 15, -21, -23, -8)
O víkendu sehráli volejbalisté Holešova domácí dvojutkání s papírově slabším soupeřem. To se ovšem hned od začátku nepotvrdilo a v prvním utkání hostující Hrotovice získaly po špatném výkonu domácích první dva sety. To vedlo ke střídání v domácím družstvu a k dokonalému obratu. Holešov porazil hostující celek po zlepšeném výkonu v dalších setech 3:2.

„Začali jsme v prvním setu velice dobře. Vedli jsme 8:2 a vypadalo to, že průběh utkání bude jednoznačný. Bohužel se stalo něco jiného, a soupeř vyhrál první i druhý set. Poprvé v této sezoně jsme nevyhráli tak jako v předchozích zápasech první set. Musel jsem prostřídat sestavu a podařilo se nám v dalším průběhu soupeře přehrát. Tie-break už byl naší jednoznačnou záležitostí,“ řekl trenér Ivo Janečka.

Do druhého zápasu nastoupili domácí mnohem lépe a vypadalo to na jednoznačnou záležitost. Holešov vedl 2:0 na sety a v tom, jakoby úplně v obráceném gardu, začalo hostující družstvo s větší koncentrací a vyrovnalo na 2:2. A tak musel přijít i ve druhém zápase na řadu tie-break. V tie-breaku rozhodují chyby, a těch domácí družstvo hned na začátku udělalo několik. Hostující celek si po pěkném výkonu odvezl první letošní výhru z palubovky soupeře.

„Ve druhém utkání jsme v prvních dvou setech hosty jasně přehráli. Nevím, z jakého důvodu došlo ve třetím setu k obratu. Najednou jsme měli problémy položit míč na zem. Soupeř hrál výborně v poli. Dokázal vybrat spoustu smečů. Srovnal průběh na 2:2 a v tie-breaku nám to ulítlo,“ dodal Janečka.

SKP Holešov: Červenka, Nášel, Koupil, Hýbner, Koláček, K. Janečka, L. Janečka, Karabec, Sova. Trenér Ivo Janečka. ⋌