SKP HOLEŠOV – TJ HLUČÍN 3:1 (17, -19, 13, 22) a 3:0 (17, 24, 23)

Do prvního utkání domácí nastoupili s cílem prolomit sérii sedmi porážek, a tak od začátku zatlačili soupeře do defenzivní hry.

Po prvním vyhraném setu přišla jako již tradičně mírná ztráta koncentrace a stav byl najednou 1:1. Po prohraném setu šlo o to, aby se domácí vrátili do hry.

To si také mezi sety vyjasnili. Přitvrdili na servisu, a tím soupeře úplně vyvedli z tempa a jasně zvítězili 25:13. Čtvrtý set už byl pouhou dohrou toho předešlého, jen soupeř uhrál více bodů díky několika tvrdým servisům, které byly na úplné hranici rizika.

Ve druhém zápase se sice už domácím hráčům nedařil servis tak jako v prvním, ale i tak měl soupeř hodně problémů s příjmem, a tak domácí Holešov zaslouženě zvítězil 3:0.

Do sestavy se úspěšně vrátila opora Jahoda, který skvěle nahradil na postu blokaře zraněného Koláčka. Celkově měl Holešov trošku problémy se sestavou, když na soupisce figurovalo pouze sedm hráčů.

Za svůj výkon si tak zaslouží pochvalu celé družstvo, které odsoudilo Hlučín do sestupového pásma spolu k Hrotovicím. Holešov se vrátil v tabulce na 5. místo.

Další utkání odehraje 19. ledna s Bučovicemi.

SKP Holešov: Hýbner, Nášel, Koupil, Stárek, Jahoda, K. Janečka, Červenka. Trenér: I. Janečka.