VOKNO KROMĚŘÍŽ – FC TANGO BRNO 3:10 (1:6)

Do celostátní části poháru se kroměřížští futsalisté kvalifikovali jako vítězového krajského kola. V jeho finále zdolali Druko Zlín 6:1. Nastoupit proti prvoligovému Tangu bylo pro Vokno futsalovým svátkem.

„Tak jsme to i brali. Tango bylo jedním z nejkvalitnějších týmů, proti kterým jsme nastoupili. Tango patří mezi pět nejlepších týmů v republice. Na zápas jsme se téměř vůbec nepřipravovali, protože pro nás začíná futsalová sezona až v posledním říjnovém týdnu. Do zápasu jsme tak šli bez jakéhokoliv tréninku,“ přiznal David Kalina.

Nepřipravenost kroměřížských hráčů se projevila především v prvním poločase. Vokno se sice dostalo do vedení, ale od 5. minuty převzalo jednoznačně otěže utkání Tango. Do přestávky nastřílelo šest branek.

„I ve druhém poločase se soupeř pořád snažil hrát ve vysokém tempu, ale nám už se dařilo tomu přizpůsobit. Dlouho jsme druhý poločas vedli a celkově snížili na 3:7. Bohužel v posledních třech minutách jsme obdrželi další tři branky,“ dodal hráč Vokna David Kalina.

Branky Vokna: Šilinger, Buksa, Bosák.

Vokno Kroměříž: J. Podehradský – Hošek, Buksa, Šilinger, Bosák, Kalina, Haloda, L. Podehradský, Mršťák, Spáčil, Beňo.