VOKNO Kroměříž - SK SICO Jilemnice 5:3 (2:2)

Poprvé v sezoně nastoupilo Vokno v kompletní a nejsilnější sestavě a kvalita se potvrdila i na hřišti. Od prvního střídání mělo Vokno spoustu šancí, ale první branku vstřelilo až v 11. minutě zásluhou Světlíka, který o minutu později přidal druhý gól.

Ve druhé polovině první půle převzala iniciativu Jilemnice a podařilo se jí do přestávky srovnat. Po přestávce začalo Vokno znovu aktivně a ve 23. minutě poslal svůj tým znovu do vedení Ulman. Dvoubrankové vedení zajistil Julina.

Jilemnice dokázala snížit, ale v poslední minutě po individuální akci pečetil výhru kroměřížského týmu Julina.

„Bylo to utkání, které jsme měli od začátku do konce ve svých rukou. Bohužel úplně zbytečně jsme vrátili Jilemnici do hry. Nastoupili jsme poprvé v sezoně v této sestavě a chvilku trvalo, než jsme se sehráli,“ dodal David Kalina.

Branky: 11. a 12. Světlík, 25. a 40. Julina, 23. Ulman – 16. Schauer, 20. Medek, 31. Ilner. Vokno: Soukeník – Buksa, Bosák, Julina, Kalina, Světlík, Stojaník, Šilinger, Ulman, Chudárek.

VOKNO Kroměříž - SK Goll Běloves 6:1 (2:0)

Útočná síla Vokna se naplno projevila v zápase s týmem SK Goll Běloves, který je v tabulce na čtvrtém místě. Běloves mohla děkovat svému gólmanovi, že inkasovala jen šest gólů. V utkání exceloval Libor Bosák, který dal čtyři góly a navíc další tři tutové šance spálil.

„Zápas byl jednoznačně v naší režii. Vytvořili jsme si obrovské množství gólových šancí. Obrana fungovala na rozdíl od zápasu s Jilemnicí perfektně. Tato vítězství nám pomohla udělat další krok za posunutím do elitní osmičky. Na následujících dvou turnajích se to budeme snažit potvrdit,“ řekl David Kalina.

„V utkání s Kroměříží nám soupeř vrátil výsledek z prvního vzájemného utkání. To však neomlouvá hráče za jejich zoufalý výkon, který předvedli. Měli by se zamyslet sami nad sebou, a pokud by chtěli obhajovat současnou pozici v tabulce, musejí v každém případě zlepšit své výkony,“ řekl trenér SK Goll Běloves Václav Přibyl.

Branky: 14., 22., 25. a 27. Bosák, 12. Světlík, 38. Julina – 35. Chmelík. Vokno: Soukeník – Buksa, Bosák, Julina, Kalina, Světlík, Stojaník, Šilinger, Ulman, Chudárek.

Další výsledky – 7. turnaj: Polička - Jilemnice 1:0, Polička - Běloves 3:3, Klatovy - Stonava 1:3, CHEMCOMEX Praha - Stonava 2:0, Klatovy - Darkovice 1:2, CHEMCOMEX Praha - Darkovice 4:0, Větřní - Nový Bor 5:4, Prachatice - Nový Bor 4:2

Ze soutěže vystoupil poslední celek Fenix Neratovice a všechny jeho dosažené výsledky budou pravděpodobně anulovány.

VOKNO KROMĚŘÍŽ – VPS NOVABRIK POLIČKA 0:1 (0:0)

Na domácí půdě v holešovské hale prohrálo Vokno brankou v závěru utkání. Hosté byli nebezpečnější od prvních minut a kroměřížský tým několikrát podržel gólman Soukeník.

Vokno: Soukeník – Hrančík, Krčmář, Pulkert, Střelec, Stojaník, Šilinger, Zubíček.

VOKNO KROMĚŘÍŽ – FK ADRIA NOVÝ BOR 6:2 (2:0)

Ve druhém utkání se Vokno již střelecky prosadilo a připsalo si zaslouženě tři body.

Branky: Šilinger 2, Zubíček, Stojaník, Střelec, Julina. Vokno: Soukeník – Hrančík, Julina, Krčmář, Pulkert, Střelec, Stojaník, Šilinger, Zubíček.

Futsalisté Vokna Kroměříž dvakrát prohráli na dalším turnaji Celostátní ligy, který se konal tentokrát ve Stonavě. Nejprve podlehli týmu SC Premium Stonava 0:1 a následně odešli poraženi poměrem 1:3 od SF Klimco Darkovice, když jedinou branku kroměřížského týmu dal Buksa.

SC PREMIUM STONAVA - VOKNO KROMĚŘÍŽ 1:0 (1:0)

Hosté přijeli do Stonavy v silném složení, v čele s brankářem Soukeníkem a reprezentanty Stojaníkem a Světlíkem a na průběhu utkání to bylo znát. Hra byla vyrovnaná a brankových příležitostí jako šafránu.

V 7. minutě udělali domácí velkou chybu v rozehrávce, hostující hráč šel sám na branku, dobíhající Cieslar ho zezadu stáhnul rukou k zemi, za což dostal červenou kartu a musel do sprch.

Ve 13. minutě zahrávali domácí přímý kop, Hnilo vystřelil, míč lehce tečovaný Stachelem se ještě odrazil od obránce za záda bezmocného Soukeníka a domácí vedli 1:0.

Ve druhém poločase se hosté začali prosazovat a domácí brankář se měl co ohánět. Premium se zaměřilo na obranu nejtěsnějšího náskoku a přepustilo hostům iniciativu.

Kroměříž si vypracovala několik brankových příležitostí, tu největší měl ve 37. minutě Stojaník, ale brankář Hekera několika skvělými zákroky své družstvo podržel a vyrovnat hostům nedovolil.

„Poctivě jsme bránili a chodili do brejků. Bohužel žádnou z šancí tým nedokázal zakončit gólově. Gól jsme inkasovali po trestném kopu, který byl dvakrát tečován,“ dodal Zdeněk Zubíček.

Vokno: Soukeník – Světlík, Stojaník, Buksa, Chudárek, Hrančík, Krčmář, Zubíček, Pulkert.

SF KLIMCO DARKOVICE - VOKNO KROMĚŘÍŽ 3:1 (2:0)

„Snažili jsme se útočit, ale Darkovice velmi dobře bránily a chodily do brejků, které bohužel na rozdíl od nás zúročily. Podařilo se nám dát jen jednu branku,“ řekl Zdeněk Zubíček.

Branka Vokna: Buksa. Vokno: Soukeník – Světlík, Stojaník, Buksa, Chudárek, Hrančík, Krčmář, Zubíček, Pulkert.

Hráči Vokna Kroměříž nastoupili k 7. a 8. kolu celostátní ligy sálové kopané v Holešově.

Po výborných výkonech a fantastických koncovkách obou zápasů nejprve porazili Klatovy 4:3, když ještě dvě minuty před koncem prohrávali 2:3 a potom Zdeněk Julina rozhodl o dělbě bodů sedmnáct vteřin před koncem utkání s loňským mistrem Chemcomex Praha.

VOKNO KROMĚŘÍŽ – TULLAMORE DEW KLATOVY 4:3 (1:2)

„Soupeře hodně podržel gólman, protože šancí jsme si vytvořili dost. Začalo nám to tam padat až při závěrečném tlaku. Během minuty jsme dali dvě branky,“ pochvaloval si Martin Chmela.

Branky: 4. a 39. Ulman, 36. Hrančík, 39. Pulkert – 2., 10. a 32. Toman Vokno: Březina - Hrančík, Chmela, Julina, Pulkert, Schlehr, Stojaník, Šilinger, Ulman.

VOKNO KROMĚŘÍŽ – CHEMCOMEX PRAHA 2:2 (1:1)

„Je škoda, že na prvních třech turnajích jsme nebyli kompletní. Mohli jsme mít víc bodů. Nejvíc nás mrzí utkání s Jilemnicí, které jsme měli vyhrát. Chceme se dostat do play off, ale ne z posledního osmého místa,“ dodal Martin Chmela.

Branky: 6. Chmela, 40. Julina - 13. Štorc, 25. Šnídl. Vokno: Březina - Hrančík, Chmela, Julina, Pulkert, Schlehr, Stojaník, Šilinger, Ulman.