Ze sestavy, která na minulém turnaji excelovala a doslova přejela Jilemnici i Běloves, zůstal pouze brankář Soukeník. Ostatní si plnili své povinnosti v mateřských klubech velkého fotbalu.

Obě utkání byla poznamenána řadou individuálních chyb a o výsledcích se rozhodlo prakticky již v prvních poločasech.

I přes tyto porážky má Vokno postup do playoff stále ve svých rukou a drží se na 8. místě ligové tabulky. Chce-li zasáhnout letos do bojů o titul, musí na příštím turnaji bezpodmínečně ve svých utkáních s Chemcomexem a Klatovy bodovat.

VOKNO KROMĚŘÍŽ – SK STRABAG LUBRYCO PRACHATICE 0:6 (0:5)

Po třech minutách získaly sehrané Prachatice dostatečný náskok a kroměřížský tým přehrávaly po celý první poločas. Každá střela na branku Soukeníka skončila gólem. Ve druhém poločase se už utkání dohrávalo jen z povinnosti.

VOKNO KROMĚŘÍŽ – BOMBARĎÁCI VĚTŘNÍ 3:7 (0:3)

Vokno začalo ve druhém utkání mnohem aktivněji a vytvořilo si tři brankové příležitosti, které však zůstaly neproměněny. Po dvou chybách v obraně Kroměříž dvakrát inkasovala a Větřní převzalo aktivitu. Po zbytek prvního poločasu už svému soupeři nic nedovolilo. Ve druhém poločase se už střelecky dokázaly prosadit oba týmy.

„Po prvním poločase nebylo o co hrát. Nepodařil se nám žádný zázrak. Bohužel sestava, která na turnaji nastoupila, odpovídala našemu rezervnímu týmu. V takovém složení se nemůžeme rovnat týmům celostátní ligy,“ řekl David Kalina.

Branky: Kalina, Krčmář, Hrančík

Vokno Kroměříž: Soukeník – Hrančík, Kalina, Krčmář, Schlehr, Spačil, Střelec, Zubíček.

Sportovně technická komise celostátní ReD ligy futsalu – sálového fotbalu dořešila odstoupení družstva Fenixu Neratovice z rozehrané soutěže.

„Podle Soutěžního řádu ČFSF článku 60 – 2 se všechny odehrané zápasy družstva Fenix Neratovice ruší, jako by družstvo v soutěži nestartovalo. Podle článku 60 – 3 se družstvo Neratovic považuje za sestupujícího z celostátní ligy,“ říká se v oficiálním prohlášení sportovně technické komise. Družstvo Neratovic má samozřejmě dle Soutěžního řádu ještě možnost odvolání, ale nedá se očekávat, že by ještě následně došlo k revokaci tohoto rozhodnutí.

A co to vše znamená pro mužstva v prvoligové soutěži. Drtivá většina týmů tak přišla o tři body za vítězství nad tímto soupeřem, který měl na svém kontě pouze jediný bod za remízu. Ztráta jednoho bodu se pak týká celku Strabag Lubryco Prachatice, který s Neratovicemi remizoval ve vzájemném utkání 0:0. Největší dopad má rozhodnutí STK pro tým Nového Boru. Ten již proti celku Neratovic nastoupil jako jediný dvakrát, oba zápasy vyhrál, a tak přišel dokonce o šest bodů.

Další výsledky: Polička – Prachatice 5:1, Polička – Větřní 3:3, Běloves – Klatovy 4:1, Jilemnice – Klatovy 1:3, Běloves – Chemcomex Praha 3:1, Jilemnice – Chemcomex Praha 3:6, Stonava – Nový Bor 6:2, Darkovice – Nový Bor 4:0