FENIX NERATOVICE - VOKNO KROMĚŘÍŽ 6:2 (0:2)

Kroměříž neodjela na turnaj v ideální sestavě. Přesto chtěla alespoň jednoho ze soupeřů porazit a získat tři důležité body k záchraně. V prvním poločase utkání s Neratovicemi nic nenasvědčovalo tomu, že by hráči Vokna nakonec nezískali ani bod a prohráli o čtyři góly.

Jako první se už v 5. minutě přesně trefil Kalina. Ve 14. minutě zvýšil vedení Kroměříže druhým gólem Bosák. „Začali jsme dobře. Dali jsme brzy gól a do poločasu přidali ještě druhý. Další šance zůstaly nevyužity a náskok jsme tak nedokázali zvýšit,“ řekl šéf klubu David Kalina.

Po přestávce však dokázaly domácí Neratovice v utkání se zachraňující se Kroměříží během minuty srovnat stav. Další dva slepené góly znamenaly obrat už na 4:2. Také poslední dvojici gólů dokázali domácí vstřelit ve 36. minutě.

arádní obrat zařídil autor tří branek Lauda. „V prvních sedmi minutách druhého poločasu došlo k totálnímu obratu. Po chybách v obraně jsme čtyřikrát inkasovali. Měli jsme šanci z penalty, ale Bosák nedokázal snížit na 4:3, když nastřelil jen tyč. Hned z protiútoku jsme popáté inkasovali,“ dodal Kalina.
Branky Kroměříže: 5. Kalina, 14, Bosák.

STRABAG LUBRYCO PRACHATICE - VOKNO KROMĚŘÍŽ 6:1 (2:1
Ve druhém zápase čekaly na Kroměřížany Prachatice. Voknu se v tomto soutěžním ročníku vůbec nedaří a v současné době bojuje o záchranu celostátní ligy.

Strabag měl na Kroměříž v tabulce náskok dvanácti bodů. V prvním vzájemném utkání zvítězili Prachatičtí 4:3 a tři body získali i tentokrát. Vokno znovu vedlo. Tentokrát už dokonce v první minutě, ale nakonec inkasovali opět šest branek.

„Tentokrát jsme narazili na mnohem silnějšího soupeře, než byly Neratovice. Hra Prachatic byla slušně organizovaná a od začátku byly lepší,“ přiznal šéf kroměřížského klubu.

Branka Kroměříže: 1. Bosák.

Pořadí střelců: 1. Jaroslav Súkeník (Jestřabí) 30, 2. Pavel Kraus (Jilemnice) 14, 3. Petr Šnídl (CHEMCOMEX) 13, 11. Libor Bosák (Vokno) 9, 18. Martin Chmela (Vokno) 8, 24. Ondřej Šilinger (Vokno) 7