FK ADRIA NOVÝ BOR – VOKNO KROMĚŘÍŽ 3:3 (2:1)

Nový Bor nastoupil do utkání se silně defenzivní taktikou a hráčům Vokna se dlouhou dobu nedařilo najít recept na jejich obranu. Střelecké pokusy Chudárka a Buksy zneškodnil brankář Boru, technická střela Hrančíka skončila na břevně. Tak udeřilo na druhé straně a z ojedinělého protiútoku skóroval Erneker – 1:0.

Nový Bor se z vedení dlouho neradoval a hned o minutu později srovnal po individuální akci Roman Chudárek. Ve 14. minutě vrátil vedení Novému Boru Svatek.

Druhá půle začala velkým náporem Vokna, ale domácí opět hned ve dvou případech podržela branková konstrukce a také rozhodčí, kteří tolerovali tvrdé zákroky na hranici pokutového území na útočníky Vokna.

Ve 27. minutě, kdy se domácí dostali snad poprvé ve druhé půli na polovinu Vokna, se prosadil Moučka a poslal Nový Bor do vedení o dvě branky. Tlak Vokna narůstal, ale obrana domácích odolávala. Ve 38. minutě předvedlo Vokno nádhernou kombinaci na jeden dotek, míč putoval po ose Ulman, Chudárek, Krčmář a pro posledně jmenovaného již nebyl problém uklidit míč do prázdné brány.

Tlak Vokna gradoval. Ve 39. min se po autovém vhazování a nacvičeném signálu prosadil David Kalina a stanovil tak konečný výsledek na 3:3.

„Strašně těžko jsme se prosazovali proti úporně bránícímu soupeři. Za stavu 1:3 to už s námi vypadalo kriticky. V závěru se na nás usmálo štěstí, které jsme si za neproměněné šance zasloužili,“ řekl po utkání šéf klubu David Kalina.

Beznadějně poslední tým Fenix Neratovice oznámil, že odstupuje ze soutěže. Příští kolo se hraje 17. ledna opět v Poličce, kroměřížské futsalisty čekají těžká utkání se sousedy v tabulce Prachaticemi a Větřním.

„Budou to pro nás jednoznačně dvě klíčová utkání. Všechna tři mužstva mají shodně osmnáct bodů. Pokud budeme bodovat naplno, tak nás play off v této sezoně nemine. Chceme v tomto turnaji uspět a uděláme proto maximum,“ dodal David Kalina.

Branky: 10. Erneker, 14. Svatek, 27. Moučka – 11. Chudárek, 38. Kalina, 38. Krčmář.

VOKNO: Soukeník – Buksa, Hrančík, Chudárek, Kalina, Krčmář, Spačil, Ulman

Výsledky 13. a 14. kola: Prachatice – Chemcomex Praha 0:4, Větřní – Chemcomex Praha 0:5, Prachatice – Klatovy 0:4, Větřní – Klatovy 4:8, Nový Bor – Polička 0:5, Jilemnice – Stonava 0:2, Běloves – Stonava 1:0, Jilemnice – Darkovice 1:3, Běloves – Darkovice 4:1 (lk)