Vokno Kroměříž v tabulce poskočilo

Praha - Futsalisté Vokna se na turnaji celostátní ligy střetli s Poličkou a Novým Borem. Tentokrát nastoupili už v téměř ideální sestavě až na dlouhodobě zraněného Tomáše Buksu a Libora Bosáka, který si plnil pracovní povinnosti.

14.12.2007

Snímek z úvodního kola první futsalové ligy mezi Šumperkem (bílé dresy) a Hodonínem. Foto: DENÍK/ Jan Kastner

VOKNO KROMĚŘÍŽ – POLIČKA 1:1 (0:0)
Oba týmy se velmi dobře znají, protože na většinu turnajů jezdí spolu ve dvojici. Tomu také odpovídal začátek utkání. Polička vycházela ze zabezpečené obrany a čekala na chyby soupeře. Hra byla opatrná s minimem šancí na obou stranách.

Ve druhém poločase byla Polička o poznání aktivnější a nastřelila tyčku. Po kombinaci na jeden dotek vstřelila vedoucí branku. Vokno začalo stupňovat tlak, který vyvrcholil dvě minuty před koncem, kdy Ondřej Šilinger přízemní střelou srovnal.
Branka: Šilinger.
Vokno: Březina - Šilinger, Stojaník, Kalina, Chmela, Šlehr, Riedl, Střelec.

VOKNO KROMĚŘÍŽ – NOVÝ BOR 4:2 (3:1)
Kroměříž vstoupila do utkání aktivně. Měla častěji míč ve svém držení a hned ve 2. minutě střelou k tyči vstřelil úvodní branku utkání Šilinger. O pár minut později zakončoval po spolupráci Šlehra s Riedlem do prázdné branky Střelec a Vokno vedlo 2:0. V dalším průběhu Nový Bor přidal a v několika šancích Kroměříž výrazně podržel brankář Michal Březina.

Ve druhém poločase se Nový Bor hodně tlačil dopředu, ale šance se začaly rodit i na druhé straně. Kalina, Riedl ani Šilinger však brejkové situace nedotáhli do gólového zakončení. Po chybě Stojaníka musel faulovat Březina a Nový Bor z pokutového kopu snížil na 3:2. Tři minuty před koncem unikl Riedl a počtvrté překonal gólmana Nového Boru.
Branky: Šilinger, Střelec, Stojaník, Riedl.

14.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

Černý led v kopci může způsobit, že auta kloužou zcela neovladatelně.
AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Tradiční vánoční jarmark ve čtvrtek uspořádali také v kroměřížské ZŠ Zámoraví. Nakoupit si vánoční dekorace, ochutnat cukroví či vánoční punč tam dorazily stovky lidí.
9

Školní vánoční jarmarky nabídly dekorace i punč

Žáci církevní školy putovali v Květné zahradě za kořením

Další části projektu Národního památkového ústavu se v minulých týdnech zúčastnili žáci páté třídy Církevní ZŠ v Kroměříži pod lektorským vedením Petra Hudce a Gabriely Čechové. Pod názvem Putování za kořením se tentokrát setkání konalo v Květné zahradě v Kroměříži.

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

Sedmnácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Bystřická alej v anketě neuspěla, nejlepší v kraji byly Branky

Třetí místo obsadila v letošním ročníku celostátní soutěže zámecká alej v Brankách na Valašsku se ziskem 210 hlasů. Za Zlínský kraj byla kromě ní nominována také platanová alej v Bystřici pod Hostýnem, v hlasování ale neuspěla.