Ondřej Fejfar hájící barvy stejného oddílu obsadil na šampionátu díky času 32:45 jedenáctou pozici. Na Tachovsku se představili ještě další reprezentanti kroměřížského atletického klubu. Tomáš Blaha skončil sedmnáctý (34:01) a Tomáš Navrátil dvaadvacátý (34:43). Titul získal za čas 30:46 Jiří Homoláč z Univerzity Brno, před Janem Janů (Hvězda Pardubice, 31:30).

   Král byl černým koněm závodu. ,,Dopadlo to skvěle, když se mi v porovnání s loňským rokem, kdy se mistrovství republiky v přespolním běhu konalo ve východočeských Dlouhoňovicích, podařilo letos na západě Čech zlepšit o jednu pozici,“ pochvaloval si Vojtěch Král.

Ten závod zvládl výborně takticky. ,,Začal jsem rozvážně a na bronzovou příčku jsem se posunul až v průběhu pátého okruhu,“ prozradil ještě nositel barev AK Kroměříž.

Naopak míň spokojený byl další člen atletického klubu z Hané Tomáš Navrátil. ,,Myslel jsem na lepší výsledek. Po startu jsem však zvolil rychlé tempo a na to jsem doplatil. Od pátého kilometru jsem se totiž na rovinaté trati dost trápil,“ přiznal Navrátil.   

Závodu žen se zúčastnila Martina Novotná. Krosařska z Brusného v dresu Kroměříže doběhla v čase 32:50 devatenáctá.