Druhou příčku obsadil s jednačtyřicetisekundovou ztrátou Ondřej Fojtík (FORCE KCK Cykloteam Zlín), bronzovou pozici získal za čas 1:41:35 Jan Fojtík (Drásal Cannondale).

,,Dopředu mě hnala motivace podnik v Hostýnských horách vyhrát. V kvalitní konkurenci si také hodně cenním skalpu zejména Ondřeje Fojtíka," pochvaloval si v cíli Johnny Cattaneo. Ten o svém triumfu rozhodl deset kilomerů před cílem. ,,V závěrečné pasáži závodu jsem nasadil ostré tempo, na které už moji největší soupeři nedokázali zareagovat," užíval si pobyt na Rusavě Cattaneo.

,,Po prvním kopci jsem měl problémy. Úvod mě tentokrát nezastihl v dobrém rozpoložení. Proto jsem byl rád, že jsem se udržel ve vedoucí pětičlenné skupině," přiznal letos stříbrný obhájce prvenství z loňského ročníku Rusavské padesátky Ondřej Fojtík.

,,Já svoje premiérové vystoupení na Rusavě hodnotím kladně. Byl to zážitek zazávodit si s Italama. Cattaneo jel skvěle a v posledním kopci se mi vzdálil také brácha Ondřej. Na bronzové příčce jsem se tak ocitl zhruba někde kolem sedmačtyřicátého kilometru," prozradil třetí v cíli Jan Fojtík.
Závod byl úspěšný i pro další regionální reprezentanty, když Pavel Žák z Bike Triatlonu Morkovice obsadil páté místo (1:44:18) a fryštacký Radoslav Šíbl (4Ever Cyklobulis Bystřice pod Hostýnem) dojel v čase 1:47:54 sedmý. Nejúspěšnější biker z pořádajícího klubu TÜV SÜD Rusava Bike Team Martin Sovadina skončil desátý (1:49:26).

,,Bylo mi jasné, že soupeři na medailových pozicích jsou lepší. Nicméně zkoušel jsem se s nimi udržet co nejdéle. To se mi podařilo až pod poslední kopec. V něm se pak díky rychlému tempu vedoucí skupina rozdělila," konstatoval Pavel Žák.
Závod žen vyhrála ve výborném čase 2:14:39 Jana Bednaříková ze zlínského Amenity Extrem Sport Teamu. Stříbrná Radka Pospíšilová (Bikecentrum Olomouc) se blýskla časem 2:18:44, třetí místo vybojovala Renáta Koutná (Team Trek Zlín, 2:25:04). Veteránka Hana Pezová (Botteccia CZ Cyklo, 2:25:10) skončila čtvrtá a Martina Novotná (TÜV SÜD Rusava Bike Team) brala za čas 2:25:48 pátou příčku.

,,Závod jsem chtěla vyhrát," svěřila se Jana Bednaříková, jež se na první místo probojovala v průběhu třetího kilometru, těsně pod vrcholem úvodního stoupání. ,,Pak už jsem se za sebe neohlížela a až do konce jsem se snažila kontrolovat první příčku. Nesměla jsem však polevit v nasazeném tempu. A když se mi podařilo překonat menší krizi na silnici pod Tesákem, tak už jsem věřila, že závod ovládnu," radovala se při vyhlašování výsledků Bednaříková.

Galerie vítězů Rusavské padesátky 2016: Muži do 29 let: 1. Jan Fojtík (Drásal Cannondale) 1:41:35. Muži do 39 let: 1. Johnny Cattaneo (Wilier Force) 1:40:37. Muži do 49 let: 1. Massimo Debertolis (Wilier Force) 1:42:05. Muži do 59 let: 1. Oldřich Präsens (MTB Břeclav) 2:04:10. Muži nad 60 let: 1. Miroslav Frkal (Novatop Opava) 2:18:43. Ženy do 39 let: 1. Jana Bednaříková (Amenity Extrem Sport Team) 2:14:39. Ženy nad 40 let: 1. Hana Pezová (Bottecchia cz cyklo) 2:25:10. Junioři: 1. David Bártek (Bike 2000 Tufo Cyklozákladna) 1:47:48. Juniorky: 1. Adéla Nábělková (Cyklosport Chropyně) 2:54:51. Tandemy: 1. Tomáš Kotas, Roman Janoš, (TÜV SÜD Rusava Bike Team) 2:14:14.

Krejčímu k výhře v malé Rusavské padesátce pomohl defekt Kociána

Rusava – V rámci 13. ročníku bikemaratonu FORCE Rusavská padesátka se letos již počtvrté jel také 35 kilometrů dlouhý závod. Ve 4. ročníku tohoto podniku, jehož se zúčastnilo 183 bikerů, vybojoval absolutní prvenství časem 1:25:18 Michal Krejčí. Druhý skončil Martin Hečko (oba Valachbajk Team). Ten byl v cíli o devětačtyřicet sekund pomalejší. Bronzovou příčku obsadil Robert Kocián (SK Edie Team, 1:26:22).
,,Chtěl jsem útočit hlavně v kopcích, protože ve sjezdech jsem slabší," přiznal Michal Krejčí. Ten se od začátku pohyboval ve vedoucí pětičlenné skupině. ,,Od desátého kilometru jsem ale dlouho jel až na třetí příčce. Vpředu byl aktivní zejména Robert Kocián. Teprve v Hutích jsem vedoucí duo definitivně dostihl. Tři kilometry před cílem měl Kocián defekt a díky této jeho nepříjemnosti jsem se probojoval na vítěznou pozici," popsal vývoj závodu 41letý matador Krejčí.

V zajimavém měření sil mezi ženami získala zlatou příčku devětadvacetiletá Lucie Javorová (Valachbajk Team, 1:38:37). Druhá byla věkem ještě juniorka Klára Strnadelová (VRV Team, 1:45:13), ziskem třetího místa se pyšní Daniela Baštincová (Silvini Cycling Team, 1:51:02).
,,Se svým vystoupením v malé Rusavské padesátce jsem maximálně spokojená. Po červencovém hodně nepříjemném úrazu, který se mi stal při tréninku na kole, se mi jelo výborně. Dobře jsem si rozvrhla síly i tempo. Navíc jsem se hned od začátku ocitla na první pozici," pochvalovala si v cíli Lucie Javorová.