Druhý v podniku, který se znovu konal po tříleté pauze, skončil se ztrátou dvou minut a šestnácti sekund Ivo Vrba z týmu Rocktechnik Triatlon, bronzovou příčku vybojoval Jiří Klement (DRESSME, 1:41:06).

Z regionálních borců bral mezi 77 muži ještě Martin Hečko ze Zlína (Valachbajk Team) za čas 1:42:56 čtvrté místo a Jakub Klement (MTB Chřiby, 1:43:23) získal pátou pozici. ,,Šíbl na závod dorazil až těsně před startem. Po plavání ztrácel na Vrbu dvě minuty a devatenáct sekund. Na kole a při běhu fryštácký triatlet ovšem manko smazal, a proto letošního Holešovmana s přehledem ovládl," informoval jeden z pořadatelů Michal Novotníček.

V ženách byla nejlepší Martina Novotná z TÜV SÜD Rusava Bike Teamu, jež brala prvenství za čas 1:56:29. Druhá do cíle doběhla Silvie Pavlíčková z hulínského Burky Teamu (2:00:31), třetím místem se pyšní Lucie Reichlová (FRČÍME, 2:19:43). ,,Novotná si vytvořila rozhodující a uklidňující náskok skvělým výkonem už v plavecké části," upozornil Novotníček.

V Holešově uspořádali také závod štafet. Ten vyhrál v čase 1:30:00 Cyklosport Chropyně (Petr Procházka, Vladimír Kučera, Petr Kučera). Stříbrnou příčku obsadil TÜV SÜD Rusava Bike Team (S. Daněk, R. Janoš, V. Daněk, 1:43:01), třetí skončili LAFSONI (T. Lavičková, J. Grygera, D. Lavička, 1:43:26).

V závodu o přeborníka Holešova zvítězil Martin Koplík (1:44:38) před Jaroslavem Chytílkem (1:49:44) a Pavlem Nedvídkem (1:52:23). V ženách byla nejlepší Holešovankou Petra Dohnalová (2:33:51). Štafetovými holešovskými přeborníky se stalo trio V. Dohnal ml., V. Dohnal a Simon Daněk (1:53:00).
,,Letošní Holešovman se nakonec vydařil. Museli jsme ale překonat spoustu překážek. Nejprve jsme termín závodu měnili kvůli Hostýnské padesátce. Potom jsme zjistili, že ve stejném termínu pořádají v Morkovicích Morkomana a ještě ve středu jsme museli kvůli cirkusu upravit trasu kola. Proto nám hodně pomohl dohled holešovské městské policie nad přejezdem silnice v Dobroticích," konstatoval a zároveň děkoval ještě všem ostatním pořadatelům už spokojený Michal Novotníček. ⋌(hot)