„Letos jsem jela už podruhé,“ řekla Lucka. Strach prý vůbec neměla, jela pro zábavu. „Jen mě mrzí, že jsem nedojela dál než dvanáct metrů,“ posteskla si. Výkon ji ale neodradil a příští rok plánuje sjíždět lávku zase. „Třeba si mezitím vymyslím nějakou masku, uvidím,“ zapřemýšlela. Zajímavou soutěž by prý každopádně doporučila všem svým kamarádům.

Jedním z aktérů, kteří pobavili přítomné diváky jízdou v masce, byl i dvacetiletý Daniel Bartek z Fryštáku. „Jezdíváme sem s kamarády asi už pět let,“ řekl. Pravidelně si vymyslí vtipný převlek, hlavně aby prý pobavil lidi. „Nechci říct, že místní pro zábavu nic neudělají, určitě mají spoustu práce s přípravami a organizací. Ale atrakce na speciálně vyrobených kolech děláme většinou my mladí z Fryštáku,“ doplnil. Loni byl za křováka, letos za Donu Mimoňu z Mexica.

V žádném případě prý nechce, aby masky zanikly. Tu svou si půjčil od strýce, který ji koupil v second handu za 150 korun. „Dlouho jsem se rozmýšlel, za co bych šel a pak jsem uviděl svého strýce na maškarním plese v tomhle nafukovacím kostýmu a řekl si - v tom musíš jít,“ uvedl.

Na stupínku vítězů letos stanul devětatřicetiletý Petr Hoffman ze Zlína, který byl nejstarším soutěžícím. Na Vlčkovskou lávku přijel letos podruhé a ujel osmatřicet metrů. K vítězství mu dopomohl jednoduchý trénink. „Měsíc jsem pracoval na stavbě a chodil po fošnách,“ zasmál se a dodal, že závod je podle něj hlavně o štěstí.

Akce se mu moc líbila, zejména kvůli uvolněné atmosféře a příjemnému prostředí. Jediné, co by na ní zkritizoval, je jeho syn Adam. „Soutěžil taky, ale strašně brzo to zapíchl,“ spráskl ruce nad výkonem pouhých jedenácti metrů.