Žmolík dosáhl v 50kilometrovém závodu s celkovým převýšením 1150 metrů času 1:54:19. Druhý v této společnosti dojel s výraznou ztrátou pěti minut a patnácti sekund Radek Fijala z Opavy, bronzovou příčku v konkurenci 201 bikerů obsadil Radim Hruška (Nany Bike Zlín, 2:01:04). Letošní Rusavské padesátky se zúčastnilo celkem 792 vyznavačů horských kol a Žmolík v absolutním pořadí skončil na 13. místě.

,,Před startem bych byl spokojený s umístěním do třetího místa v mojí kategorii. V absolutním pořadí jsem myslel na skalp první patnáctky," přiznal Milan Žmolík, jehož závod zastihl ve výborném rozpoložení. ,,V posledním období mám stabilní formu. Proto jsem se už od startu držel v pětičlenné skupině, která se neustále pohybovala mezi desátým a patnáctým místem. Na skalp prvenství mezi čtyřicátníky jsem pak definitivně zaútočil ve stoupání na Tesák. V cenném triumfu mi nezabránil ani pád na pětadvacátém kilometru," radoval se v cíli spokojený Žmolík.

Ten každý týden najezdí zhruba 200 tréninkových kilometrů. ,,Přesně je ovšem nepočítám, protože mě zajímá hlavně intenzita tréninků. Ročně by to ale mohlo být tak 8000 kilometrů. K tomu se každý rok zúčastním deseti až dvanácti bikemaratonů a to znamená další porci 1000 kilometrů," nechal nahlédnout do svého deníku povoláním řidič-mechanik Milan Žmolík.⋌(hot)