Trať má převýšení 1000 metrů a povede střídavě po lesních, polních a částečně i zpevněných cestách směrem na Pacetluky, Karlovice, Líšnou, Dobrotice, Holešov a Tučapy.

Pořadatelé vypsali 5 mužských, 2 ženské a 1 juniorskou kategorii. Zazávodit si můžou i tandemy. Vypsány jsou rovněž speciální kategorie, a to pro bikery nad 100 kg, soutěž tříčlenných týmů a soutěž o nejlepšího reprezentanta a reprezentantku Prusinovic.

Organizátoři na Hané ani letos nezapomněli na mládež. Čtrnáct dětských kategorií si zazávodí na zkrácených tratích od 9 hodin. Dětské závody se uskuteční na okruhu dlouhém 1350 metrů s překážkami na prusinovickém fotbalovém hřišti. Prezentace všech dětských kategorii je v kulturním domě v Prusinovicích.

Celkem se v Prusinovicích očekává účast 500 vyznavačů horských kol a k tomu ještě zhruba 150 bikerů v dětských kategoriích.

Zdroj: Youtube

,,Nejobávanější kopec je na 36. kilometru zakončený vrchařskou prémií. Atraktivní bude i rychlostní prémie na 5. kilometru. Výzvou je i Vesanská rokle na 28. kilometru, neboť tu v pedálech zdolají jenom ti nejtrénovanější cyklisté. Zajímavé jsou i lesní singletraily a dva brody. První je na 19. kilometru v Líšné, kde je vždy bouřlivá divácká kulisa. Druhý je na 43. kilometru v Holešově. Netradiční je i průjezd dvorem domu v Dobroticích a průjezd kravínem těsně před cílem v Prusinovicích,“ vybral ředitel závodu Martin Koplík nejzajímavější místa na trati.

V Prusinovicích připravili také doprovodný program.

,,Hned po vyhlášení výsledků začne večerní zábava. Vystoupí kapela SKARLET rock, po nich EXPO & PENSION rock,“ zve Koplík na sobotu do Prusinovic.

Vítězství v Rohálovské padesátce v roce 2020 mezi muži vybojoval časem 1:36:30 Tomáš Strnka (PSG Cyklosport Chropyně). V ženách byla v loňském roce nejrychlejší Julie Malošíková (Cykloteam MXM Hulín, 1:57:41). Závod se jel ale opačným směrem, než v jeho předcházejících 10. ročnících.

Rekord Rohálovské padesátky drží z roku 2019 Johnny Cattaneo s časem 1:45:00 (průměrná rychlost 28,6 km/h). za jeho překonání slíbil starosta Prusinovic Zbyněk Žákovský láhev, možná i demižón slivovice.

Součástí letošní Rohálovské padesátky je také Rohálovské běžecké ultramaraton. Ten odstartuje v 13.15 hodin. Cíl bude u pódia v zázemí závodu. Trasa ultramaratonu je identická s trasou MTB. Ultramaratonský traťový rekord drží z dubna letošního roku David Pelíšek (AK Olomouc), který ve virtuálním závodu zaběhl čas 3:34:28.