,,Závod v olomouckých Bezručových sadech byl rozložený do sedmi rovinatých okruhů,. Zároven byl také mistrovstvím Moravy a Slezska v půlmaratonu," upozornil Josef Sedláček. Letos šestačtyřicetiletý matador z Tučap v barvách AK Asics Kroměříž se ale podstatně mladších soupeřů nezalekl.

,,Dlouho jsem se držel ve vedoucí tříčlenné skupině. Teprve v průběhu osmého kilometru se nám pozdější vítěz Roško vzdálil. S Voráčem jsme pak bojovali o druhé místo. V náběhu do posledního kola se prostějovský soupeř ode mě odpoutal a protože už jsem nestačil čelit jeho tempu, skončil jsem v cíli bronzový. Ovšem s dostatečným, téměř tříminutovým náskokem před čtvrtým Vabrouškem," popsal vývoj závodu spokojený Sedláček.

Závod žen na Hané ovládla Petr Kamínková z AK Olomouc (1:23:13), před reprezentantkou kroměřížského Asicsu Marii Delingerovou (1:29:40). Třetí mezi 26 zástupkyněmi něžného pohlaví doběhla v čase 1:30:27 Jitka Fojtíková z olomoucké ligy 100.

,,Kamínková, jako čerstvá česká půlmaratonská mistryně republiky byla jasnou favoritkou a tuto roli ji nedělalo problém potvrdit. Já jsem se soustředila na souboj o stříbrnou příčku. Druhé místo se mi nakonec podařilo získat, ovšem třetí v pořadí Fojtíková i čtvrtá v cíli Sylvie Kubanková ze Šumperku byly v souboji o medailové pozice kvalitními soupeřkami," uznala Marie Delingerová.

Lubomír Hotař