Výpravy ze Švýcarska a Francie tentokrát nedorazily, ovšem kluby z Polska a Slovinska zaručily vysokou úroveň a kvalitu turnaje. Letošní ročník, tak jako minulý, opět v soutěži družstev ovládli domácí judisté. Stříbrnou pozici obsadil klub JC Bežigrad ze Slovinska, bronzovou pak TJ Sokol Kostice.

Za oddíl judo TJ Slavia Kroměříž nastoupili borci s těmito výsledky. Mladší žákyně ve svých hmotnostních kategoriích: 4. místo Horská, bez umístění Kadlečíková, ve starších žákyních 2. Buzášová. Mladší žáci: 1. Ševčík a Klabal, 2. Jakub Vaculík, Šíl, Pavlík a Kalivoda, 3. Láník a Túró, 5. Podrázský a Jiří Vaculík, 7. Kadlečík, Malý a Buzáš, do bojů o medaile se nezapojili Chládek a Horský, ve starších žákyních získala stříbro Buzášová. V kategorii starších žáků exceloval Podrázský, druhá místa ve svých vahách obsadili Buzáš, Skřebský a Nesvadba, bez medaile zůstal Mrhálek.

Mladší žactvo Spartaku Hulín: 2. Zapletalová a Zapletal, 4. Rozkydalová, ve starším žactvu si bronz odvezl Vydra, Žůrek obsadil 4. místo.

Jubilejní ročník mezinárodní velké ceny opět potvrdil vysokou úroveň juda v regionu, jakož i obětavou práci trenérů a funkcionářů, kteří se ve svém volném čase věnují mladým sportovním nadějím. (lk, cr)