„Cíl pro odvetnou část je jasný – vylepšit naše postavení o jednu až dvě příčky, hrát líbivou házenou a opět udělat z naší haly nedobytnou tvrz,“ netají se trenér bystřických házenkářů Martin Žůrek.

Kádr sice žádných zásadních změn nedoznal, přesto se zdá být silnější než na podzim. Zásadní zprávou je, že nejlepší střelec soutěže již bude na plný úvazek hráčem Bystřice.

„Jirka Tiller se rozhodl ukončit své angažmá v extraligovém Zubří a opět se naplno věnovat našemu týmu. V přípravě tak máme o jednoho kvalitního hráče víc, což je hodně poznat,“ potvrdil trenér, který ale během přestávky musel řešit nečekaný problém na gólmanském postu.

Zkušená dvojice totiž během pauzy léčila zranění, respektive nemoc.

„Tomáš Janků kvůli stále vracejícím se bolestem léčil zadní stehenní sval, Šimon Mizera pro změnu bojoval s mononukleózou. Třebaže oba by měli stihnout začátek odvetné části, pro jistotu jsme vyřídili našemu bývalému brankáři Danu Krupovi hostování ze Vsetína,“ potěšilo Žůrka.

Ten nyní čeká, jak dopadnou jednání s extraligovým Zubřím o uvolnění dvou tří jeho hráčů do jeho týmu.

„Dohodnuti jsme na pokračování spolupráce s mladým Hybnerem, velký zájem na pokrčování máme i v případě Janíčka. A protože Bohdan Mizera nyní dostává v Zubří více prostoru a na nás již asi nebude mít čas, pracujeme na příchodu zuberského Vlka,“ netají se kouč, který o dalších změnách ve svém týmu již neví.

Po dvou týdnech nabírání dynamické kondice v přírodě již nyní jeho tým piluje herní stránku. V rámci přípravy již porazili dorostence Zubří (39:35), o víkendu na turnaji v Napajedlech skončili druzí, když po skalpu domácího výběru nestačili rozdílem čtyř gólů na rivala ze Zlína.

„Se stejným soupeřem pak v pátek absolvujeme generálku. Věřím, že se na úvodní kolo příští neděli doma s Vršovicemi dobře připravíme a úspěšně odstartujeme jaro,“ dodal optimisticky bystřický lodivod Martin Žůrek.