V té letošní byli jejími hlavním hrdiny herec Petr Čtvrníček a hlavní organizátor závodu Martin Koplík ze sportovního klubu Vesani. Ten se také rozpovídal, jak se v Prusinovicích videa natáčí.

Kdy vznikl námět na letošní upoutávku. Jak takové natáčení probíhalo?

Námět na videoupoutávku k letošní Rohálovské padesátce vznikl už v únoru 2020. Poté to bylo podobné jako s upoutávkami v minulých letech. Nejtěžší bylo najít hlavní ,,zápletku“. Když se našla, detailně se rozepsala do scénáře. Role se obsadily podle toho, kdo měl chuť a čas si ve videu zahrát. Důležité rovněž bylo dostatečně dopředu najít prostory a mít vše dobře naplánované, tak aby se natáčení stihlo maximálně za jeden až dva dny. Násobně víc času pak zabrala postprodukce.

Zdroj: Youtube

Koho napadl scénář?

Režiséra Davida Kočára. Já jsem ho jen upřesňoval.

Kdy a kde se video natáčelo?

Bylo to v neděli 1. března 2020, tedy v den, kdy byl v Česku oznámený první případ Covidu 19. Natáčelo se celou neděli v Praze na Žižkově.

Kolik lidí se na natáčení podílelo?

Jeden herec Petr Čtvrtníček, dva neherci Martin Koplík a Pavel Mrázek, režisér, scénárista a střihač David Kočár, kameraman Lukáš Masta Jirkovský, pomocný kameraman Petr Šiška, zvukař Vladimír Šiška, kostymérka a o make up se starala Zuzana Mazáčová a dva pomocníci Lenka Vahalová a Pavel Nedvídek. Celkem to bylo 10 lidí.

Zdroj: Youtube

Jak se vám podařilo kontaktovat herce Petra Čtvrtníčka?

Jenom jsem mu zavolal a pěkně ho poprosil. Nic víc. Petr Čtvrtníček je mi sympatický od dob České sody.

Jaký byl rozpočet na přípravu a realizaci videa?

Rozpočet nelze uvádět. Kolem natáčení se pohyboval jediný ,,profík“ výborný režisér, scénárista a střihač David Kočár. Ostatní tvoříme kamarádsky a hodně věcí také dělám soběstačně.

Jaká byla s Petrem Čtvrtníčkem spolupráce?

Byl to pro nás amatéry zážitek s ním strávit celý jeden den. Hodně jsme se s ním zasmáli. Byla s ním sranda při rozhovoru i u neveselých témat. Spolupráce s panem Čtvrtníčkem byla přátelská a profesionální. Do natáčení zapojil hodně vlastní improvizace. Pochvaloval si také naši slivovici (úsměv).

Zdroj: Youtube

Vyskytly se kolem natáčení nějaké komplikace?

Bylo nám líto v loňském roce vypustit video v době nejistého pořádání akcí. Proto bylo zveřejněné až letos.

Kolikátý to už letos byl trailer k Rohálovské padesátce?

Letos 18. září jsme pořádali 12. ročník Rohálovské padesátky. Trailerů jsme natočili devět. Ten první v roce 2012. Každému se líbí jiný. Ten první měl kouzlo, protože byl první. Bavilo nás říkat ,,akce jedem“. U mě asi vede Rocky z roku 2015.

Kdo ze známých osobností se ve videích k Rohálovské padesátce objevil?

Hodně práce je svépomocí. Proto i herci jsou z našich ,,vesanských“ řad. Kolem natáčení například hodně zapojuji svého otce MVDr. Jaroslava Koplíka. První známé osobnosti se objevily až na videu k jubilejnímu 10. ročníku v roce 2019. Byli to Michal Suchánek, Richard Genzer, Horst Siegl, Jakub Kohák a Vladimír Hron.

Zdroj: Youtube

Určitě se v minulých letech kolem natáčení udála spousta zajímavých příhod?

První video v roce 2012 je natáčelo venku, kdy bylo -10°C. V tomto mrazu jsme se ale měli tvářit, že jedeme pohodový jarní závod. Pád z kola byl tenkrát reálný. Při druhém traileru v roce 2013 jsme rozbili novou kameru, když na mě padal strom. Při sedmém traileru v roce 2018 hlavní hrdina skončil na ambulanci s vyhozeným ramenem. Videa jsou také krásná vzpomínka na ty, co si v nich zahráli, ale už tady s námi nejsou.

Určitě už máte v hlavě představu o videu k Rohálovské padesátce v roce 2022?

Téma na nejbližší trailer mám v hlavě už dlouho. Jenom to bude těžké natočit. O čem trailer bude, ale pochopitelně neřeknu. Mám rád kouzlo, když se video rozjede a nikdo neví, co z něho ,,vyskočí“ Herecké obsazení zatím hledáme.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube