Akci podporuje obec Slavkov pod Hostýnem a TJ Slavkov pod Hostýnem.

Prezence bude probíhat na fotbalovém hřišti mezi 15.40 a 17.15 hodinou.

Trať od startu povede po silnici směrem do Bystřice pod Hostýnem. U kapličky se odbočí doprava a po další asfaltové cestě pokračuje směrem k Hostýnu. Asi po 400 metrech se přeběhne na polní cestu a po dalších 100 metrech se odbočí doleva a kolem kapličky Pod strání se vyběhne na Stráň, kde bude občerstvovací stanice.

Poté se poběží po louce vedle sloupů s vysokým napětím až k lesu pod Hostýnem. Zde se trať závodu kříží s turistickou trasou z Bystřice pod Hostýnem. Ovšem už po 20 metrech se ostře odbočí vlevo do kopce, který směřuje k Vodní kapli na Hostýně. Odtud se po schodech vyběhne až pod hostýnskou baziliku. Zde je obrátka a potom se kolem restaurace Ovčárna po Císařské cestě, Brusenským chodníkem po Svážnici a přes Loučku poběží zpět do cíle.

Slavkovský poutní běh ale není závodem.

,,Nepůjde v něm o výsledek. Tento běh, ale klidně i pochod je určen pro každého, kdo si troufne zdolat trasu po stopách tradiční poutě ze Slavkova pod Hostýnem na Svatý Hostýn a vrátit se zpět. Od loňského roku to není klasický běžecký závod. Výsledky v cíli nebudou vyhlášeny. Hlavní motivací každého účastníka je dostat se po značené trase ze hřiště k bazilice na Hostýně. Tam si vyzvednout pamětní očíslovaný náramek a s ním se vrátí zpět do místa startu na hřišti ve Slavkově pod Hostýnem. Číslo na náramku určí pořadí na Hostýně. Náramek bude slosovatelný v tombole. Časový limit pro zdolání trasy je pohodlných 90 minut. Pro zájemce bude možnost nechat si v cíli zapsat čas v minutách na prázdné ,,startovní číslo“. Bude to pro něho památka a motivace pro příští ročník Slavkovského poutního běhu, nebo pochodu,“ vysvětloval hlavní organizátor poutního běhu ve Slavkově pod Hostýnem Josef Barot.

Kapacita běhu (pochodu) je omezená z důvodu propustnosti trati na 100 účastníků. Rezervace je možná na emailové adrese slavkovskypoutnibeh@gmail.com. Do emailu je nutné uvést jméno a příjmení.

Už v 17.15 se ve Slavkově pod Hostýnem na okruhu kolem fotbalového hřiště poběží kilometrový běh Slavkovské kolečko pro rodiče s dětmi. Všechny děti dostanou v cíli perníkovou medaili.

Tombola se bude losovat v 19.30 hodin.