Duel s Hustopečemi se pro vás vyvíjel dobře, přesto jste dovolili soupeři, aby se v závěru prvního poločasu dotáhl na rozdíl jedné branky. Bylo v kabině hodně rušno?
Nebylo. Spíš jsme se snažili vyhecovat, protože to byl pro nás důležitý zápas, který jsme nemohli pustit stejně jako v Kopřivnici. Tam jsme také před koncem poločasu vedli o pět gólů. Na nic jiného než na výhru jsme nemysleli.

Vnímali jste, že v případě prohry by se vaše ztráta na soupeře zvýšila na pět bodů?
Před utkáním jsme si vůbec nechtěli připustit, že bychom mohli prohrát.

O premiérové vítězství se výraznou měrou přičinili mladíci Vyjídák s Mičkalem. Co říkáte na jejich výkony?
Oba jsme je znali dobře už z minulé sezony, kdy proti nám hráli v dresu Zubří. Takové výkony, jaké předvádějí, jsme od nich očekávali, s tím k nám šli. Jsou to mladí hráči, kteří trénují každý den. Navíc Vyjídák je juniorský reprezentant a nám chyběla právě taková spojka, která dokáže dávat branky, které nám chyběly.

Co s mužstvem dělala série extraligových zápasů bez vítězství?
Atmosféra nebyla samozřejmě ideální. Nikdy přece není jednoduché, když se prohrává. Nevyšel nám domácí zápas s Hranicemi, který se podepsal na naší černé sérii.

V čem byl problém vašeho týmu, který nedokázal dotáhnout do vítězného konce některá slušně rozehraná utkání s Hranicemi, Frýdkem–Místkem nebo Kopřivnicí?
Je těžké najít největší problém v naší hře. Prostě se nám nedařilo a celé mužstvo nehrálo optimálně.

Jak se vyrovnávají zkušenější hráči s tím, že po příchodu nových hráčů mají méně prostoru na hřišti?
To byste se musel zeptat těch, co nehráli. Já jsem hrál, takže to nedokážu posoudit. Šanci by měli dostat ti, kteří mají momentálně nejlepší formu.

Stále pokukujete po umístění v nejlepší osmičce?
Museli bychom porážet mužstva, se kterými jsme zbytečně ztráceli dobře rozehraná utkání. Můžeme to změnit už zápasem v Hranicích.

Je v silách Bystřice potrápit mnohem kvalitnější celek Zubří?
Už jsme dokázali poločas trápit Karvinou. Dobře se známe a pokusíme se překvapit.